пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот pe6kata » Вто 20 ное 2012 9:19


genov1 написа:
genov1 написа: тоя бензин ще върви за ладата, на нея няма да и изгори помпата :)
..

Изгоря. Вчера сменях помпата на ладата. Е*и му меча и бензин


при положение, че няколко човека говорихме за химията, която се получава във времето от бензина, и най-вече свойствата и, и въпреки това да сипеш подобно чудо в резервоара... малко не го разбирам. Не го намирам за особено умно. :screwy




Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот genov1 » Вто 20 ное 2012 10:50


:mrgreen: Еми де да знам, мислех си че ладата е желязна и нищо не може да я събори, но уви ..


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот ifch0 » Пон 07 окт 2013 16:32


Привет и в тази тема на колегите!

Машинката е Passat B3 '91, 1.8 Mi с RP мАтор.

Онзи ден се прибирах към София и ми свърши газта - няма грижи - щрак на бензин и продължаваме.
На влизане в града, обаче, почна да приритва. Викам - абсурд да е свършил бензина - преди да тръгна сложих 40 лв, а имах поне половин резервоар вътре (стрелките не ми работят - все нещо по-важно изскача). За всеки случай - в първата бензинджийница и сложих газ.

На бензин запали. Повъртя 10-ина секунди и угасна. Второ, трето превъртане - няма.
Запалих на газ и продължих.

В движение минах на бензин - тука има, тука нема - току прекъсва, пак работи - странна работа.

Миналата зима ме прецака грозно - спрял съм на бензиностанцията - газта до горе, бензин също сипах прилично количество.
Палене - йок (тогава не знаех, че за паленето на газ имало пиниз). Зарязах я на паркинга на бензиностанцията и си уговорих час с Мишо в Герман. На другия ден отивам с колега, да я дърпаме. Завъртях ключа - никаква грижа. Гася, паля - пак ок. Викам - ОК - вероятно съм я задавил нещо. Прибирам се в офиса. Вечерта - пак няма палене. На другия ден, репатрак и в сервиза.

Мишо ми обърна внимание, че помпата не се чува (тогава още, не обръщах внимание на всичи шумове) при контакт.
Мери, гледа, проверява - ток до помпата отива, но нямаше как да види помпата - беше под газовата бутилка, а както казах - бях я напълнил до горе. Откри как се пали на газ и викам, като ми мине пътеществието - ще я докарам.

Карах към Добрич в един светъл зимен следобед и викам - давай да тестваме. Щрак на бензин - никой. След известно време пак - запали.
Викам - кой знае какъв и колко бензин имам останал - давай да го издухам. От тогава сипвам само Shell V-Power и то по 30-ина лв на зареждане. Бях и с пълен резервоар до скоро. Грижи не съм имал до вчера.

Ясно е, че ще се ходи до сервиз, но знаете как е - неизвестността не ми дава мира и ще се радвам на някакви мнения.


ald1n
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 03 май 2012 17:26
Автомобил: VW Passat b3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: Варна, София, Търново
Контакти:

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот ald1n » Пет 25 окт 2013 15:11


Колега ifcho,
Преди година имах абсолютно същите симптоми на моя Пасат, който само че е ABS мотор, с една малка подробност. Моята бензинова помпа виеше на умряло. Та ... свалих метановата бутилка, извадих помпата, почистих фълтъра й и готово. Имаше един тънък момент, че едната цедка за да я почистя добре, я натегнах и тя са отлепи от мястото си, та после я лепих с някакво лепило(дано си седи залепено още, че в бензин ... уж ми казаха, че няма проблеми, но все пак). Виж първите три поста в темата. Там е описано всичко много добре и със снимки. Аз за разлика от колегата не открих никакви разядени гумички. Имаше единствено ПЛЪТЕН и тънък слой мръсотия по цедките. Направо като найлон беше станало. Предполагам, че се дължи на факта, че имам винаги не повече от няколко литра бензин в резервоара и чакам, да свърши на нула, за да заредя пак няколко и оттам като остават тия цедки сухи, се получава проблемът. А винаги карам, докато свърши бензинът, за да не ми се разядат гумените уплътнения, като на колегата, който е пуснал темата.(има много писано и в общи линии идеята е, че като сипеш 30 литра примерно и го караш 2 години, докато свърши, след първите няколко месеца, това в резервоара няма да е бензин) Както и да въртим, като караме на газ, все някакви други проблеми ще изкочат. :) Успех.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот lacezarasia » Нед 27 окт 2013 11:27


Здравейте колеги, да си кажа и аз патилата с тези помпи. Аз съм сменил всичко на всичко 3 помпи, като едната беше чисто нова-260лв. само помпата, другите 2 бяха 2-ра употреба. Да бензина след престой става на ацетон и разяжда гумените уплътнения. За да не влизам повече в ненужни разходи от около 5г. си карам само на газ и проблеми няма. Не зная дали се прецаква изпарителя при палене зимата, но моя е на 8г. и половина и засега действа безотказно, когато се наложи ще му сменя само мембраните и пак само на газ. Повече пари за помпи няма да давам.


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот krasi748 » Пет 01 ное 2013 21:46


как я запалваш на газ, при под нулата през зимата


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот Iezekil » Пет 01 ное 2013 21:49


Не я ли запали от първия път,предполагам няма палене...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 03 ное 2013 9:14


Абе пали си, стига да няма проблем с бендикса примерно. Аз от поне 5 години карам без бензинова помпа, по миналата зима успееше ли да завърти мотора си палех прекрасно дори и при -23 -25 градуса отвън.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот lacezarasia » Нед 03 ное 2013 20:59


В началото поливах изпарителя с вода, но една сутрин(2011г.температурата една седмица беше -25 градуса), както полях водата веднага стана на висулки(такива неща бях чел само в книгите на Джек Лондон)и от тогава спрях да поливам. Сега правя следното: сядам в колата въртя и паля(трудно а). Особеното е, че не тръгвам веднага, а изчаквам около 5 мин. Ако колата не е загряла и изгасне после пали трудно, чак от третия път :beer. Наздраве и който не вярва да заповяда от понеделник до петък в 06:50 за демо.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот lacezarasia » Нед 03 ное 2013 21:09


Iezekil написа:Не я ли запали от първия път,предполагам няма палене...

Не ми се е случвало да не запали от първия път, но ми се е случвало да загася колата почти веднага и след това пали малко по-трудно. Всъщност колата пали по-лесно на газ отколкото на "бензин".


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот ifch0 » Пон 04 ное 2013 11:57


Почти съм нямал проблеми с паленето. Почти - някой път си "помислям", че съм запалил и пускам ключа, а тя не е запалила. Втория път... Не ми е направило впечатление да е по-трудно. Ама ще я изтествам зимата, де...

В крайна сметка, моят проблем се оказа свършил бензин (знам, че е тъпо :) ) - още не съм си стигнал до стрелките за бензина и температурата (не работят). А и имах впечатлението, че имам към поне 40л. бензин. Е, оказа се, че съм нямал - явно няма смисъл да зареждам и да го пазя, защото се изпарява. И имам нек'во чувство, че дори да съм на газ, бенз. помпа работи и постоянно върти бензина и съвсем отича работата...



Лятото бях известно време само на газ - верно имах чувство, че пали по-лесно на газ. От четвърт оборот, 'дето се вика...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот Iezekil » Пон 04 ное 2013 18:59


Моята от четвърт пали на бензин.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот lacezarasia » Пон 04 ное 2013 20:17


Iezekil написа:Моята от четвърт пали на бензин.

Ами това е хубаво. :th_up


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот kossis » Нед 15 дек 2013 20:04


Колеги знаете ли къде се намира бензиновата помпа на Ауди 80 В4-СЕДАН 90 коня- моноинжекция ?

На Пасата я сменях преди да го продам- след отварянето и установих надра колектора с четките и прекъсна.

Сега на Брато на Аудито идва реда, за това питам за Ауди.
При него майче се наблюдава ефекта -върти но не качва.

Само не знам къде му се намира тая помпа ???


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот kossis » Нед 15 дек 2013 20:29


lacezarasia написа:В началото поливах изпарителя с вода, но една сутрин(2011г.температурата една седмица беше -25 градуса), както полях водата веднага стана на висулки(такива неща бях чел само в книгите на Джек Лондон)и от тогава спрях да поливам. Сега правя следното: сядам в колата въртя и паля(трудно а). Особеното е, че не тръгвам веднага, а изчаквам около 5 мин. Ако колата не е загряла и изгасне после пали трудно, чак от третия път :beer. Наздраве и който не вярва да заповяда от понеделник до петък в 06:50 за демо.



:beer И Брато ми сега пали на газ идеално, а на бензин е пожелание на моното и помпата !

Колега демото е интересно, и особено на -25 градуса с поливане на изпарителя. :smile
Твоя какъв изпарител е ???

Брато е с Мим-газ на Волтран. Сменихме го от Ловато, защото Ловатото се оказа че е по скапано от Мимгаза.

Ако си с Ланди -Рензо- той става и за метан щото е с отделни камери и не може да се пръснат мембраните. Аз бях с такъв.

Та сигурно ще му сменя помпата тези дни + ще разбазикам и моното-една мембрана на регулатора ще му сменя и дюзата ще я погледна- тя си пръскаше като я проверих тия дни.

Колегата дето казва че може бензина му да изтича през дюзата докато работи на газ- това е невъзможно- това е Дюза, а не чешма :biggrin !!!

Когато е отворена дюзата представлява голямо съпротивление за бензиновата помпа и за това помпата трябва да вдига определено налягане за- да преудолее този "спрей" на дюзата. Това и е работата - да впръсква, а не да тече !

Та къде е на Седан-Ауди 80 В4 тая помпа ???



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта