пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Техническа и сервизна информация за Passat
red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Мнениеот red rider » Нед 31 май 2009 17:52


Здравейте колеги , днес направих една лека профилактика на помпата по леко мое нежелание mhihi , но резултата ще го видя утре сутрин :Mr Green Fun . Предварително се извинявам за снимките с телефон са , бях сам и дори по нататък при сглобяването не съм снимал ръцете ми бяха катран .
Махаме капака на багажника ..... три видии
IMG0199A.jpg

Една букса , две скоби ако не сте сваляли досега помпата ще ви трябват две нови , оригиналните не могат да се използват втори път .
IMG0200A.jpg

Маркучите са :banghead: ... по такъв начин излязоха най лесно ....
IMG0201A.jpg

Развива се обръча и леко се изважда тапата ..... излиза една воня от вътре .... може да си отворите и капачката на резервоара , да излиза от комина :mrgreen: .Помпата се вади като се завърта първо наляво/май така беше :oops: / и после нагоре . Издърпвате я леко нагоре за маркуча , излиза лесно без да запъва въпреки че е доста тясно .

IMG0202A.jpg


може да потече доста бензин от вътре ...... А това е цедката която беше леш , тя се маха леко с подпъхване отдолу с отверка , и под нея има една пластмасова шайба която се маха със същия инструмент.

IMG0204A.jpg

............. следва ,,,,,,,,

Последна промяна от red rider на Пон 29 сеп 2014 10:57, променено общо 1 път.




red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот red rider » Нед 31 май 2009 17:59


сЪга отваряме горния капак, той е на щипки внимателно с тях . По средата има пак една центрираща шайба с уплътнение като отдолу .
IMG0205A.jpg

потича една мизерия ... поне при мен беше така
IMG0206A.jpg
IMG0207A.jpg



това са двете цедки едната изобщо не пускаше нищо през себе си ....
IMG0208A.jpg

особено тази :twisted:
IMG0209A.jpg


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот red rider » Нед 31 май 2009 18:10


Изглед от вътре на буренцето .....
IMG0210A.jpg

IMG0211A.jpg

и купчината боклук която излезе отвътре , имаше и повече но не ми се събираше .
IMG0212A.jpg

Всичко се изчиства добре да няма боклуци . КОгато се монтира пак всичко ще е необходимо да имате и повече нерви .Защото лесно се отварят капаците но после докато ги нагодя тези гумени уплътнения доста се забавих . Когато работех махнах платката със нивомера ,май съм го прецакал размяташе наляво надясно, следващата неделя ще я смъкна пак да го видя /този път за норматив mhihi /.Сега не ми бачка стрелката на таболото :dummy:
Не е кой знае колко сложно , само трябва да се действа по внимателно . Това е за комби , предполагам за дизела или седана ще има разлика но това да го споделят тези който са го правили .
Допълнения към темата са добре дошли :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот Winner25 » Нед 31 май 2009 21:12


На тези стърчащите пръчици е имало някога гумени тампони които са се разложили - от тях е мизерията :wink:


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот red rider » Нед 31 май 2009 22:22


Да има такова нещо .... бяха им останали само шайбите :screwy , втикнах ги пак там нямах си на идея какво точно липсва , като спре ще му мислим :evil:. Това предишния собственик не знам с какво го е карал и бензиновия филтър беше катран ... може от същите тампони да е било .


Потребителски аватар
sigman
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:10
Автомобил: BMW
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот sigman » Пон 01 юни 2009 17:35


...съжалявам ,че не си от София,иначе веднага щях да те помоля за съдействие..
...моята помпа е демонтирана и седи в гаража ама не бих се наел с това разглобяване..иначе работи ама много квичи.... :Mr Green Fun


emo__80
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 окт 2008 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот emo__80 » Съб 06 юни 2009 14:19


колега кофти бензин.повечето бензиностансии слагат керосалин в бензина за да е по мостен това изгаря гумените уплътнения,карай на газ п добрия вариант моя съвет


mrsvalqch
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: provadia

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот mrsvalqch » Чет 09 юли 2009 22:20


здравейте колеги.
Имам пасат В3 карам го от много време само на газ и наскоро реших да го покарам на бензин , но не успях.Когато завартя ключа не се чува помпата.Ако я разглобя да я изчистя дали ще се оправи?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 09 юли 2009 22:27


mrsvalqch написа:здравейте колеги.
Имам пасат В3 карам го от много време само на газ и наскоро реших да го покарам на бензин , но не успях.Когато завартя ключа не се чува помпата.Ако я разглобя да я изчистя дали ще се оправи?

Ако резервоара е бил празен, хиляда процента сигурен че е изгоряла. Бензина и служи за охлаждане на помпата, ако няма бензин вътре гори като факла. Моята като я свалих, я топнах в леген с вода и направо от акумулатора като очаквах да хвърли вода на 3 метра поне, тя само взе да почервенява отгоре.
Някъде от Симеон или Хр. Ботев ми донесоха китайска за 75 лева без кошницата. С кошницата /пластмасата/ бошова от 300 пари нагоре. Успех!


Потребителски аватар
vwivan
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 19 окт 2007 17:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот vwivan » Съб 11 юли 2009 8:49


На моя Б-3 помпата съшо спря.Разглобих кощницата,оказа се че помпата е блокирала.Разпаднали са се гумените дистанционни тампони страшна мизерия .Нещо подобно на разтопен асфалт,не се разтваря от бензина. Колега red rider ти с какво почисти чернилката.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот red rider » Съб 11 юли 2009 17:10


При мен остатъците бяха се събрали в горивния филтър когато го сменях вътре беше кока кола , а в буренцето на помпата беше халва ... то така и цялата работа си беше диария отвсякъде ... както и де :horror: .Когато поизсъхна го позачистих с мокра кърпичка но основно стана на прах и се изсипа само , забелязах че с мръсните ръце където пипна остава отпечатък и не излиза затова и не вапцах много много. Едната цедка мисля че беше метална и я напръсках със спрей за карбуратори имах един такъв на ВЮРТ , добра работа свърши , а другата прилича малко на плат и не ми се искаше да стане нещо я пръснах само с ВД-40 колкото да отмие налягането боклуците от цедката . Сега помпата пак се чува но само когато бензина е останал малко , преди все едно ронеше царевица ... надявам се да не я отварям повече ... при мен когато правя нещо чупя друго :dummy: :dummy: , сцепих малко маркуча на излишното гориво сега трябва да го сменям . :beat_butt2


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот fena_vd » Съб 11 юли 2009 18:15


Колега понеже съм патил и аз с горивна помпа, на предишната ми кола и при мен тампоните бяха разядени, и в насипно състояние ги замених с парчета гориво устойчив маркуч.


Потребителски аватар
vwivan
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 19 окт 2007 17:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот vwivan » Съб 11 юли 2009 23:12


И аз ще правя тампони от гориво устойчив маркуч защото не се.Има ги в комплекта на нова помпа.


Потребителски аватар
WYLIX
Мнения: 164
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 8:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот WYLIX » Пон 13 юли 2009 19:03


здравейте не мога да изкарам буксата на бензиновата помпа на пасат Б5 97 г , някой може ли да помогне как се вади, доста дарпах но не излиза , явно си има някакав чалъм ?


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 13 юли 2009 20:09


Таз помпа ми прилича на Пиербург,като моята от 2Е и аз го ядох така преди близо 2 години,помпата беше в същото състояние и недържеше налягане от където ми се ебаваше първия старт,наложи смяна,защото всичките тез гумени уплътнения недържаха налягане,нова обаче Сименс аналог -340лв. взех я с отстъп9ка за 270лв.,ебами се мамата :evil:
Така че ако при теб вече всичко е Ок се радвай mhihi временно :Mr Green Fun



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Анатолий, RusH_DeMoN и 27 госта