пасат B3 бензинова помпа --- почистване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот pe6kata » Пет 14 сеп 2012 12:54


напротив, просто зареждай бензин по често по малко бензин и гледай да го изгаряш почти всичкия преди следващото зареджане. нищо повече




Потребителски аватар
wishsalor
Мнения: 263
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:44
Автомобил: Passat B5 variant x2
Двигател: AFN 97-98
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот wishsalor » Съб 15 сеп 2012 20:30


Според думите на pe6kata, излиза, че, аз, примерно, със мотор 2Е мога да сложа помпа от АВФ или Г60, и няма да има проблеми, ако съм разбрал правилно??
Не че мойта не работи, но просто питам, информативно. Отскоро се появи и проблем в паленето на бензин, но това след смяната на свещите, маркуча за картерна вентилация и чистенето на дросела. Тъй като съм все още в процес на опознаване на кораба, все още се уча кое къде живее и за какво служи...та затова ще е след няколко дена таз профилактика.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот pas1.8mi » Нед 16 сеп 2012 7:22


Точно така е!Можеш да си сложиш помпа с по-високи параметри от на твоята старата,но не и обратното.


Потребителски аватар
Emo
Мнения: 314
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот Emo » Сря 26 сеп 2012 16:06


Аз малко късно се включвам, но да ви кажа не виждам никакъв смисъл от така наречената 'профилактика', все пак автомобилите ни са на по 20 години, естествено, те са мн. сериозно амортизирани, всяка интервенция се превръща в ремонт. Мнението ми е, че ако нещо работи по-добре не го пипай. Свалянето на мъркучите е 'Х', скобите заминават - то е ясно, щипките на кошницата на помпата са също 'Х' и ред други неща, дето като ги 'внимаваш' ти опаткват има-нема 3-4-5 часа.

Инак филма с помпата съм го гледал, даже съм играл в него главна роля. Моята умря след като 'покарах' без бензин. Смених я с нова, купих най-калпавата от Евро07 за под 70 кинта, Хърватско производство май беше, сега, две години по-късно попритропва, но работи.

п.п. А този колега дето му придърпва и 'еца' при ускорение да си прегледа електриките като почне от делкото, отлепен/пробил палец или нещо друго 'ше излезе, от помпата просто 'ше срива (двигателя се разфучава до максималният дебит на подаваното гориво и т'ва е) нема да 'еца'. Аъъъ и т'ва съм го играл.


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот krasi748 » Сря 26 сеп 2012 18:50


Бях тръгнал да сменям бензиновата помпа, както писах преди повече от месец.
Но поради трудното й намиране втора употреба, сипах бензин 98екто от Лукойл - 5л. при около 10л. към съществуващият в резервоара ми "бензин".
Надявах се да се прочисти системата или нещо помпата ако е запушена и т.н. Опитах се да карам извънградско с бензина, понеже градско забиваше на пресекулки при ускорение и на няколко пъти беше опасно по кръстовищата при потегляне. Но и извънградско не се получаваше, нямаше мощност и появи ли се нагорнище преминавах на газ. Така си казах че по-добре да го свърша този "бензинов разтвор" като в задръстванията на место превключвах на бензин. Сутрин докато загрее за 2-3минути също само на бензин. Виенето на б.помпа продължаваше с прекъсвания като че ли всеки момент ще спре. Неочаквано когато "бензиновият разтвор" стигна до под червеният сектор на показанията на таблото ми, виенето на помпата изчезна. Веднага сложих още 5литра от 98 екто и нправих няколко ускорителни отсечки за да се убедя че пак няма да прекъсне. Радостта ми е голяма, надявам се не за кратко.
:banana
Бензиновата помпа работи тихо и при ускорение вече няма прекъсване. Колата стана толкова тиха че по светофарите натискам педала на газта да проверя да не би да е изгаснала :D
Ако нещо се влоши ще пиша пак. Май се отървах с две зареждания от по 5л. всяко по 15лв.(3.03лв./л.) от най-скъпият бензин на Лукойл в историята за сега :)


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот genov1 » Чет 11 окт 2012 13:44


Мойта помпа пак изгоря. Кофтито е че се случи на 2600 км от България. Хубавото е че навсякъде по пътя имаше газ ..
Както и да е, сега резервоара стои в гаража и жуля само на газ. Като свалих помпата, най-горното и уплътнение беше станало като асфалт, полепва ти по ръцете и няма измиване после. Сигурно това чудо е влезнало между помпата и я е блокирало. И аз бях сипвал от на Екто безнина, но после долях един много стар, сигурно на една година, и веднага почна да вие, и за много кратко време изгоря, дали има един час сумарно да е работила. Изглежда стария бензин е много агресивен към гумени съединения, разяжда ги и после частици от тях попадат меджу помпата и - блокаж. Направи ми впечатление че бензина като го източвах беше оранжев на цвят, пък може и този Екто 98 да си е такъв. Както и да е, тоя бензин ще върви за ладата, на нея няма да и изгори помпата :)
Сетих се за друг вариант. Ако реша пак да подкарам на бензин, резервоара да стои празен, и помпата на сухо, без да работи (направил съм си ключ и я спирам), нося си малко бензин в едно шише, и ако закъсам за газ, сипвам го, пускам помпата и се дотътрям до най-близката газстанция, зареждам газ, изгарям бензина до край, и пак спирам помпата. Тва може да е шантаво решение, ма тва ми роди главата :Mr Green Fun . Все пак помпата дали ще стои в резервоара на сухо, във вас в някой шкаф или в магазина все тя ..


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот predat0r » Чет 11 окт 2012 14:32


Сипи 10литра бензин и да седи помпата на мокро... И чат пат карай на бензин после да нямаш главоболие като мен.. До преди 1 седмица колата ми не работеше на бензин.. Изгоря някъде май-юни месец.. Сега съм е сменил заради идващия студ през зимата.. Колата няма хубаво ускорение на бензин в момента... Преди година пак съм сменил бензинова помпа тогава смених и горивен филтър... А с този филтър нямам 100км на бензин а тогавашната помпа работи 8 месеца.. Но не е карах... Както казах сега колата не набира хубаво на бензин малко прекъсва но не ми прави впечатление.. Налях 10литра нов бензин пак го има но по малко.. Незнам дали от филтъра идва проблема или дюзата се е запушила иначе на място си работи добре.. Така че по добре си карай на бензин чат пат :beer


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 11 окт 2012 17:06


genov1 написа:.......Както и да е, тоя бензин ще върви за ладата, на нея няма да и изгори помпата :)
... ..

Ще и изгори платното на ускорителната помпа и каквото още друго има в карбуратора, ако не верваш на мене питай колегата Bratt как му изгоре половината карбуратор от 12 литра бензин източен от моята кола.

Иначе тоя втория вариант може да стане с някоя туба, че какво ще го правиш излишното гориво с това шише!?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 11 окт 2012 22:01


Каране на бензин му е майката,поне 100км на месец.Аз се видех в приключение със стар бензин,като се разтропа аванса-да си ебе майката1Тоя шум го бех забравил,откак пенсионирах ВАЗ 2105 през далечната 2004г!
И помпата изгоря,а беше сменена преди половин година.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот genov1 » Пет 12 окт 2012 9:02


Нали са направени да вървят на бензин тези коли, как така ги разяжда.Тва за пореден път потвърждава моята теория че бензина е най-калпавото гориво. Метана е истината. И за какво слагат гумени съединения в резервоара които се разяждат от бензина


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот pe6kata » Пет 12 окт 2012 9:31


genov1 написа:Нали са направени да вървят на бензин тези коли, как така ги разяжда.Тва за пореден път потвърждава моята теория че бензина е най-калпавото гориво. Метана е истината. И за какво слагат гумени съединения в резервоара които се разяждат от бензина


ти извади бах ти логиката и теорията :shock :shock :shock

Ако си караш колата на бензин, за който са направени да вървят, подобни проблеми няма да имаш.
Това което разяжда уплътеннията, отдавна не е бензин, макар че бензин си сипал преди 1 година.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 12 окт 2012 11:53


pe6kata написа:
genov1 написа:Нали са направени да вървят на бензин тези коли, как така ги разяжда.Тва за пореден път потвърждава моята теория че бензина е най-калпавото гориво. Метана е истината. И за какво слагат гумени съединения в резервоара които се разяждат от бензина


ти извади бах ти логиката и теорията :shock :shock :shock

Ако си караш колата на бензин, за който са направени да вървят, подобни проблеми няма да имаш.
Това което разяжда уплътеннията, отдавна не е бензин, макар че бензин си сипал преди 1 година.

Точно, остава ацетон, спирт и други знайни и незнайни химии, само името му вече е бензин, особено ако се е въртял от помпата да минава през мотора да се нагрява, невероятен смрад е това.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот predat0r » Пет 12 окт 2012 11:55


Стария бензин направо мирише на Кореселин :banghead:


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот genov1 » Пон 19 ное 2012 9:56


genov1 написа: тоя бензин ще върви за ладата, на нея няма да и изгори помпата :)
..

Изгоря. Вчера сменях помпата на ладата. Е*и му меча и бензин


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинова помпа пасат B3 --- почистване

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 19 ное 2012 19:36


Очаквай и други гумени уплътнения, мембрани и други такива по горивната система да сдадат багажа



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта