Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Altec
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот Altec » Сря 10 мар 2010 0:54


Alex_Heat написа:
Искам някой, който си е сложил подобен чип да изкаже мнение.


Чипа на моята( 1.9 ТДИ 1з ) не е от въпросната фирма , но определено свали разхода. Градско съм изминал с 25 литра нафта - 408 км . Като почти не е имало вариант да се превключва без да надуе турбото. 2 пъти съм я настъпвал до 200 км/ч по прави отсечки - което знаете сами за каква консумация на гориво става въпрос при такива скорости и обороти около 4100. Ако направим груби сметки излиза , че гори по 5 / 100 км градско и при това софийско каране.Накрая точно преди да заредя ми бяха останали не повече от 5 литра нафта.




Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот ipget » Чет 11 мар 2010 14:29


Няма смисъл да обръщаме внимание на човек като player123, който започва изреченията си с "кретен" "ненормални" и т.н.
Сега човека явно е много голям разбирач и гъзар, и на своето Bentley няма да слага Газова, но някои от нас, които не виждаме смисъл да даваме два пъти повече пари за гориво (при положение, че колата си върви по същия начин и е също толкова здрава, колкото и на бензин), си слагаме ГИ или АГУ и си харчиме остатъка за каквото ни доставя удоволствие :screwy

Поздрави на всички.
P.S. Мнение на "ненормален кретен", който си е купил 1.8Т и си е сложил ГИ. mhihi


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот fena_vd » Чет 11 мар 2010 18:04


Колега просто си сложи газов инжекцион, на 1.8 Т няма да имаш грижи. А колегите с мненията за скапване на мотора имат много здраве. Ако пътуваш много за 4 години от икономиите ще можеш да си купиш нов мотор, въпреки че на стария няма да му има нищо. Брат ми за 150 хиляди не е имал проблеми- провери и форумите за Ауди за плюсове и минуси. А що се отнася до чип не знам дали си заслужава все пак колата е 150 коня и с газ и без газ все е толкова. Успех с колата.


Потребителски аватар
player123
Мнения: 218
Регистриран на: Сря 10 юни 2009 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот player123 » Чет 11 мар 2010 21:00


ipgt- първо да ти кажа нещо човек който тръгне да слага газ на двигател 1.8 Т мога да го нарека идиот веднага и мога да ти дам куп причини.Ако иска икономия да си зема дизел нещо друго но неможе да си земеш кола която знаеш че си понахарчва да кажеш олеле .. много харчи тея неща се мислят преди закупуването немисля че мога да ти кажа нещо повече :)

Последна промяна от IvanMan на Съб 13 мар 2010 18:41, променено общо 1 път.
Причина: спазвай приличен тон!


Потребителски аватар
ВидиМС
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 27 май 2008 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот ВидиМС » Чет 11 мар 2010 21:59


Абе тебе няма ли кой да те запре бе????

Кой ти написа че АГУ си слагаме щот ни е страх от разхода?????Слагаме както ти написаха и други колеги ЗАЩОТО НЕ ИСКАМЕ ДА СИ ДАВАМЕ ПАРИТЕ ЗА БЕНЗИН, като може да караме 2 пъти по-евтино.Разбра ли най-накрая?????

Пуууууу аман от анти газ разбирковци.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот velinsl » Нед 14 мар 2010 19:17


Питам от името на един приятел, аз съм си с 1,8МИ. Едва ли качествената нафта в България влияе по-благотворно на дизеловите двигатели, от колкото пропан-бутана на бензиновия двигател.

fena_vd написа:Колега просто си сложи газов инжекцион, на 1.8 Т няма да имаш грижи. А колегите с мненията за скапване на мотора имат много здраве


Така и ще го посъветвам. Някой "ненормални" и "кретени" пишат чули недочули драскат само колкото да отбележат активност. Ако може да напишат как газта скапва двигателя, че от всичко четено до сега не разбрах това се убедих точно в обратното.

Честно писано и да имах и аз 150 коня двигател също бих сложил газова. Ще правя всичко възможно да не наливам бензин. То е ясно, че плащаме европейски цени на горива, които са под всякаква критика.
Колко ще ми откраднат от 2лв и колко от 1,20лв?(А колко ли реално струва литър гориво с такова качество)


lupo256
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот lupo256 » Вто 12 окт 2010 7:16


Защо ли ми се струва,че този форум понякога се превръща в говорилня за шестокласници-чекиджии,които няма какво да е..т и си драпат макарите с тъпи теми?
купуваш си автомобил,не совалка или конска каруца-има хиляди специализирани сервизи за всичко,през буквално 100м. отиваш в 5-6 и се интересуваш за + - , цени и т.н.
защо обърнахте този хубав форум в говорилня?
Ако искаш караш с конски фъшкии-стига да върви,ако искаш -с нитро(може и да се подпали!)
passat B5 AEB. карам си с 95 октана и ми харчи 19/100 зимата в софия. да плача и да разпитвам ли? Ами да съм си взел фиат 500!!!
взех,да се дразня вече от ученически простотии!!!
някой готин пич във форума беше казал по адрес на такива като вас:
-искаш да яздиш камила?-ще се научиш да харесваш пръднята и!!!!!!!!!!!


lupo256
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот lupo256 » Вто 12 окт 2010 7:25


естествено,че на компа нищо не му се случва,но ти заминава ламбд-сондата. :applause:


lupo256
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот lupo256 » Вто 12 окт 2010 7:34


както по-горе споменаха,гъза е с по-високо октаново число и гори с по-висока темперратура,разбирай топлоотдаване,а предполагам повечето от Вас са изхвърлили с пренебрежение тези"боклуци" к,наречени катализатори и директно си изпържваш ламбда-сондата,в следствие на което непрестанно ще започне да свети "ламбата" на ECU-то


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот BG_POLICE » Вто 12 окт 2010 7:35


+1 за Газовата! Никакъв проблем, вървеж като на бензин, разход пак около бензиновия и икономия! :да:
Относно чип и газова пак няма проблем, още повече, че когато се сложи чип се препоръчва каране с по-високооктанов бензин, а газта така или иначе е повече отколкото предлаганите на нашия пазар бензини, затова слагаш газ, чипваш колата и единствено правиш донастройка и се возиш дълго, щастливо и ЕВТИНО!!!! :beer


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот radotom » Вто 12 окт 2010 7:44


lupo256 написа:...а предполагам повечето от Вас са изхвърлили с пренебрежение тези"боклуци" к,наречени катализатори и директно си изпържваш ламбда-сондата,...

Една малка забележка:
Ламбда-сондата се намира или преди катализатора или преди и след него!
Не говоря за 1.8Т конкретно, а за Ламбда-контрол при автомобилите по принцип :idea:


lupo256
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот lupo256 » Вто 12 окт 2010 7:55


Горещо моля,СОФТАДМИНА,да заключи тази тема,както и темата "кой по-по-най" от Комплект предно окачване за Пасат! Повръща ми се вече!


lupo256
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот lupo256 » Вто 12 окт 2010 7:59


И..... ПОСЛЕДНО ПИТАНЕ,преди да ми сложите БАМ-БУМ-ТРЯС И ДА ПРЕМИНА ИЗЦЯЛО В СМИСЛЕНИЯ РУСКИ САЙТ ЗА VW,МОГА ЛИ Със собствени сили исредства,да си смен изгорялата крушка на левия стоп,развъртвайки я на дясно???????МОЛЯ ЗА ПОМООООЩ!


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот BG_POLICE » Вто 12 окт 2010 8:12


lupo256 написа:И..... ПОСЛЕДНО ПИТАНЕ,преди да ми сложите БАМ-БУМ-ТРЯС И ДА ПРЕМИНА ИЗЦЯЛО В СМИСЛЕНИЯ РУСКИ САЙТ ЗА VW,МОГА ЛИ Със собствени сили исредства,да си смен изгорялата крушка на левия стоп,развъртвайки я на дясно???????МОЛЯ ЗА ПОМООООЩ!


Абе колага в тази тема ли намери да питаш това? :screwy


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Пасат Б5.5 / 1,8Т / 2001г - чип тунинг и газова уредба?

Мнениеот pe6kata » Вто 12 окт 2010 9:12


Няма значение колата дали има чип или не, АГУ копира инжекторния цикъл (с какъвто коефициент се зададе), като готините уредби позвалояват изграждането на горивни и авансови карти :wink: Добре е обаче да се зареди добър софруер на чипа, но това важи и за работата на бензин и газ.
Добре е да не се забравя едно голямо предимство на газта- октана.
Специално 1.8Т е абсолютно безпроблемен и много сполучлив мотор за газифициране.
Също по-новите мотори с директното връскаване ги правят масово на газ...
Разликата в кита между атмосферен и турбо кита е обикновено в МАП сензора- единия мери само вакуум, другия и буст

п.п. Гледам че разни "умници" много авторитетно се изказват, а от мненията им става ясно че си нямат никаква представа от тази материя. Не проумявам как може да пишеш за нещо дето не го разбираш...
Това е първото мнение на автора на темата. Ако бях на негово място, сигурно щеше да ми е и последното при това развитие на темата...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта