Б5 4моушън комби индикация за горивото

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Б5 4моушън комби индикация за горивото

Мнениеот feikot » Чет 11 юни 2009 9:47


Колеги,и преди ми се е случвало,но не се е задъжало толкова време.Светка ми индикацията за резерва (в моя случай CARBURANTE) и надписа се скрива и си остава само колонката.Зареждам-в много случай си угасва всичко,като примерно сложа за 10 лв. Завчера светна точно като я прибирах в гаража и така я оставих.Вечерта излизах,и сложих 10 лв (5.75 итра)- не угасна,викам си ами то и преди и трябва време,сега пак ще я оставя.И се прибрах.Вчера пак излизам и пак свети,отивам зареждам пак 10 лв (5.69 литра) и пак нищо,стрелката показва едно деление над резервата но продължава да си пищи.И си казах,ами ще я оставя за през нощта може да се оправи (случвало се е) но не ей сегa карам жената на зъбар и пак си свети.Най-накрая ще се сбия с лампата.Не знам то да го напълня до горе пак ще свети.Сега е малко криза,чакам тубите да дойдат ама няма още и с тия бензиностанции не ми се занимава.Приятел има аналогичен пасат,и ми каза още от начало много много да не му вярвам на тоя горивомер че не бил много точен и общо взето прави каквото си иска.
Ето и снимка нагледно.
Изображение

Б5 4моушън комби АВГ/АФН




Потребителски аватар
Bobko81
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 17:11
Автомобил: Skoda Fabia I 1 4 16V
Двигател: AUB
Местоположение: Видин

Re: Индикация за горивото

Мнениеот Bobko81 » Чет 11 юни 2009 11:52


Ето колега това може да ти е отполза само че тук става въпрос за пасат Б3 viewtopic.php?f=6&t=2647


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Индикация за горивото

Мнениеот feikot » Чет 11 юни 2009 12:19


Мерси колега,но при тях проблема е че стрелката не мъда, а при мене си мърда просто лампата не спира да свети и не спира да ме предупреждава със сирена и надпис карбуранте (резерва)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Индикация за горивото

Мнениеот feikot » Пет 12 юни 2009 8:08


С 20 литра нафта пак не спря да пищи !!! :screwy :screwy :screwy :063:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Индикация за горивото

Мнениеот feikot » Вто 28 юли 2009 19:55


Колеги,днес останах много разочарован от пасатко.На около 20 км от Казанлък, ме остави пущината, остави ме.Свърши ми нафтата,стрелката една черта над червеното,не ми е светнала резервата-нищо.

Спирам да проверя един адрес, и след 3 мин паля-нъц не ще, със зор зор зор запали, и си викам мааму и карък, вчера четох за топлия старт,и днеска да ми направи тоя дерт (никога до тогава не ми беше правила проблем при палене - НИКОГА)
запали,и тръгнах,карах 4-500 метра и усещам че нямам тяга.Рекох си,еее сега пък N75 ли да е сдал ( за това прекомерното четене на форума,не води до нищо добро,защото народа е казал,колкото по малко знаеш, в някои ситуации е по добре).

И така,дойде му живец,и се спъне,натиснах съединителя,и веднага 0 обороти.Отбих на сянка,и викам ще почине,и ще пробвам пак.3 мин, и паля-нъц.Звъня на един приятел (който кара другия пасат Б5 4 моушън в Кз (само моя и неговия са)) и ми донесе.А през това време аз се мъчих да паля, и пак не ми е сигнализирала че нямам нафта.

Сипахме,и той ми вика,а е и мене ме е оставяла,имат дерт с тоя датчик.Върти сега,-аз въртя-въртя,ама нищо- не ще викам ,а е да не се е смляло нещо пък сега.И се стигна до там да ме дърпа.Закачи ме,и газ,запалих.Готово.

Ако тоя датчик иска да ми топли сърцето когато сложа за 5 лв,и се мръдне с две деления-супер,да ама да не ме оставя така.Пича ми каза да си почистя датчика,даже ми показа къде е,под задната лява седалка.Не можах да го извадя,но ще го почистя някой ден.Може би утре,ако някой ми каже как да го сваля,защото видях че има пластмасово зъбче,но не можах да го изкаарам.
Та така де,явно нещо не е наред,и не знам, карам кола която иска да се нарежда в топа,а трябва ли да нося бутилка с гориво в багажника,както едно време в жигулата.Ще видим как ще се разбираме с тоя сивия,но това меко казано неочаквано.
Признавам си,друг път съм го "истисквал" стрелката на горивото е опирала най в ляво,но не ме е оставял.

И запомнете,ако зареждате за 10 лв,и стрелката литне до средата,или сте в Русия,или карате Б5. :mrgreen:


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Индикация за горивото

Мнениеот Piro_vw » Пон 07 яну 2013 18:50


И при мен го има този проблем,стрелката ми лъже с 8/10 литра и което е най-лошо че показва повече.Ако има някакво решение ще е много добре или да се сменя таблото или поплавъка.


Потребителски аватар
Galitov
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 09 юни 2014 21:52
Автомобил: Passat Variant 1.9 TDI Syncro
Двигател: AFN 99
Местоположение: Асеновград

Re: Б5 4моушън комби индикация за горивото

Мнениеот Galitov » Пет 24 юли 2015 10:01


Повдигам малко стара тема, за което се извинявам, но моят проблем е същият :mad Появи се преди около месец и вече два пъти ме остави на пътя.
Колеги, вие как решихте проблема? От датчика ли е, от таблото ли, или от нещо друго?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Б5 4моушън комби индикация за горивото

Мнениеот vanesto » Пет 24 юли 2015 10:18


Проблемите ви идват от там, че при вас резервоарите са два, от двете страни на кардана, скачени са, и има помпа която прехвърля горивото. Виж тази тема:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=300311&hilit=%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%82+%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%85%D1%80%D0%BE+%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%B0%D1%80


Потребителски аватар
Galitov
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 09 юни 2014 21:52
Автомобил: Passat Variant 1.9 TDI Syncro
Двигател: AFN 99
Местоположение: Асеновград

Re: Б5 4моушън комби индикация за горивото

Мнениеот Galitov » Пет 24 юли 2015 12:01


Благодаря за бързият отговор :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта