Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот brum » Чет 16 апр 2015 12:06


Ако тия от Ферариста са изкара 20 - 25 хил.км. значи не стават вече. Мойте бяха там, ама както писах не мръднаха до последно. Може би едни 70-80 хил.км. ...




Потребителски аватар
KGL
Мнения: 787
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот KGL » Чет 16 апр 2015 15:34


20 000 км, са една година каране. Ако всяка година даваш по 400 лева за носачи, това са 1200 лева за три години. За по-малко, ще си вземеш оригинален комплект Мейле, LMF и т.н и ще караш с тях 5 години!


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот lz2aii » Чет 16 апр 2015 15:44


KGL написа:...оригинален комплект Мейле, LMF и т.н и ще караш с тях 5 години!

Не е съвсем сигурно. Историята помни и такива случаи с оригинални носачи от подобни марки, дето се скапват и на по-малко пробег. То зависи и от стил на каране и от подлежащ терен де. Пък и колегата може да минава 20 000 км. за две или три години.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Чет 16 апр 2015 16:35


Пробега който писах е за около година и 6-8 месеца защото рядко ми се налага да ползвам колата, дори и когато ходя на работа. Стила на каране беше нормален до колкото може да е такъв по нашите пътища. Не съм маняк на тема автомобил, поне не на моят и не съм се старал да минавам едвам едвам през лоши участъци. Това не значи, че не съм пазил колата разбира се. С една дума съм карал нормално, както и би трябвало. Трябва да направя една дисекция и да снимам да видите как са направени тези от Ферариста. Между другото съм ходил при тях и като сме разговаряли, самите те казват, че носачите им по тяхно наблюдение изкарват около 20 000 км. преди да започнат да тропат. Така, че за мен не е вариант да се набият 400 лева и след година и половина пак да те чака същото. В Казанлък рециклирането в момента струва 8 лева на брой носач за нашите смотани инженерни недоразумения. И за да не обидя с тези думи някого се извинявам на засегнатите.... защото за мен това окачване е пълна глупост...

Последна промяна от penko_pulev на Чет 16 апр 2015 16:44, променено общо 1 път.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Чет 16 апр 2015 16:58


Знам, че не са само нашите така колега. Ама честно да си призная возията не впечатлява с абсолютно нищо. На брат ми дъртото Волво вози 10 пъти по-добре. Между другото съм се чудил като чопля по колата, горните 2 носача защо не са ги комбинирали в един. Щяха да спестят 2 шарнира, че защо не и долните. Ако е възможно конструктивно разбира се :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот samo_pechka » Чет 16 апр 2015 17:38


penko_pulev написа: И за да не обидя с тези думи някого се извинявам на засегнатите.... защото за мен това окачване е пълна глупост...

Друг ни е проблема на нас Пенко! Не цената на ОЕ носачите, ами доходите :censored2 и пътищата ......
Доста автопроизводители, са се насочили към тази концепция, многораменно предно окачване
penko_pulev написа:Между другото съм се чудил като чопля по колата, горните 2 носача защо не са ги комбинирали в един. Щяха да спестят 2 шарнира, че защо не и долните. Ако е възможно конструктивно разбира се :)

Има причина да е така, Ъгълът на колелото, на "атака" в завой, не може да се постигне с А-рамена така, както е сега. Не знам дали ме разбрахте , колелото в завой се накланя, но ако сте забелязали прим на Голф МК 3 ( макферсън тип е ), на ляв завой да речем, как дясната гума се накланя "наобратно" на завоя, т.е. с външния ръб на гумата контактува ...кофти ...поднася и свири( недозавива ) , това с многораменното се компенсира успешно ( накланя се навътре, външното колело ).
И друго ми направи впечатление ( малко офф ), не знам дали сте забелязали, но лагерът в шенкела , не е подсигурен с/у измъкване навън със зегерка :eek както сме свикнали на "нормалните" коли. При нас ако тръгне да излиза, ще му попречи разбира се карето, да се измъкне навън, но ще почне едно яко да стърже в шенкела. Явно самото окачване е така направено, че не се постигат тези сили да "дърпат" навън колелото.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Чет 16 апр 2015 18:03


Не било глупост значи :) Радо, благодаря за разясненията. Тези неща не ги знаех и за това и съм се чудил, за това ги и пиша, за да науча нещо. Не съм се интересувал въобще закво аджеба е това окачване. А за пътища и доходи... то цялата държава е майка плаче. И за лагера не го знаех. Скоро ще се занимавам с левия, че вие, само да ми остане време да направя една скоба и дорник и да го почвам :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот samo_pechka » Чет 16 апр 2015 21:14


Преди около седмица сменях и аз на моята. Има "чалъм" и на място със спец скоба ( примерно видео, не е за Пасат, но за инфо https://www.youtube.com/embed/0sXOuNMu6Gw ) да се направи, но аз я нямам, та подходих по-радикално, смъкнах двата шенкела ( цял к.р си е, все едно правиш/сменяш окачване) и на преса. Избива се първо главината и след това лагера, ако търсиш зегерка- няма я :icon_lol т.е. направо се вади. Аз ползвах преса хидравлична, тип правоъгълна стойка с крик отгоре, не е моя, но вече и аз ще си направя такава, много удобно и лесно става . Внимавай с датчкика на АБС-а . Не се опитвай въобще да го вадиш, ами измъкни кабела му от калника, там ще видиш буксата му ( тя е вътре навряна) . Откачи я оттам и с датчика както е на шенкела. При набиването на лагера, гледай за едно , лагера е с два вътрешни размера, по-големия да сочи навън. При набиването на главината, да подпреш лагера отвътре, че инак става кофти случка. Ако има нещо неясно- тук или на лични :beer
Инфото е за АФН . При модели с мощен мотор е малко по-различно .


shenko1
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 03 фев 2013 13:47
Автомобил: VW turan 105 tdi
Двигател: bls 2009
Местоположение: GERMANIY

Б5 мнение за предни носачи мапко

Мнениеот shenko1 » Съб 02 май 2015 17:02


здравейте колеги предлагат ми предни носачи на мапко http://www.amazon.de/Mapco-59818-1HPS-Reparatursatz-Radaufh%C3%A4ngung/dp/B003FFU1TW/ref=pd_sim_sbs_auto_9?ie=UTF8&refRID=1CYTP32QVBSYAT326AKK
някои използвал ли такива?


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Вто 05 май 2015 22:08


Купи си от колегата IRRATING носачи BESA. Няма да съжаляваш! Колегата е много коректен и много от нас тук във форума сме купували от него! Носачите са с гаранция 1 година но трябва да са монтирани правилно! Само за информация днес свалихме в сервиза долните прави носачи на моя Пасат. BESA които купих от колегата преди около 7-8 месеца не са мръднали. Шарнирите са здрави все едно току що произведени. С тях съм минал около 10к километра за това време предимно градско. Колата е карана нормално, без да се вманиачавам да я вардя от дупки като яйце. За сега съм доволен много. Само за инфо да кажа, че смених и на кривите носачи хидравличния тампон. Носачите са рециклирани в Казанлък и бяха още оригиналните. Тампоните са от DBK Dimitrov и струват по 21 лева. Ще ги видим колко ще изкарат. А рециклираните останали носачи скърцат сега в топлото та се не трае. Смятайте колко много са стегнати! Даже днес в сервиза се бъзикат, че съм имал най-стегнатия пасат който са виждали. Нямат мърдане след 8 месеца каране. Утре ще ги пълня с една лепкава грес за лагери мамицата им....
Та това е за сега от мен по темата :)
Поздрави
Днес ги свалих всичките.... Слагах грес, монтирах ги и пак по старо му. Няма промяна в скърцането и припукването. Иначе са адски стегнати всичките... Дано се окарат с времето, че не ги трая вече.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот marianchev » Чет 07 май 2015 10:32


marianchev написа:Така, днес монтирахме целият комплект носачи доставени в петък (05.09.14) от колегата IRRITATING .
Предницата определено стана по-стегната и вече няма лопане. Три от старите носачи не стават за нищо (изкараха 3,5 години)
Ще пиша в темата за отзиви, дано да не е скоро :icon_lol


Така, 8 месеца и приблизително 25 хил.км с носачите на колегата още нищо не е обадило :th_up


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Б5 мнение за предни носачи мапко

Мнениеот samo_pechka » Чет 07 май 2015 11:39


shenko1 написа:здравейте колеги предлагат ми предни носачи на мапко http://www.amazon.de/Mapco-59818-1HPS-Reparatursatz-Radaufh%C3%A4ngung/dp/B003FFU1TW/ref=pd_sim_sbs_auto_9?ie=UTF8&refRID=1CYTP32QVBSYAT326AKK
някои използвал ли такива?

Недей...дори и попрехвалените MOOG не стават. Вземи си Беса-та, от автърмаркет на този ценови клас, не знам дали има по-добри. Е да ЛМО или ТРВ е много добро , ама......
Аз също съм с такива BESA на една от колите си. Еми екстра са ( засега ), ще споделя след малко по-солиден км как са .


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот Чудомир » Чет 07 май 2015 12:35


samo_pechka написа:Внимавай с датчкика на АБС-а .

Я кажи за датчика - щото последно ме убеждаваха, че моя бил дефектен още като съм бил закарал колата в сервиза:
Изображение
Пък понеже не лежа под колата, ми е трудно да преценя дали е било точно така, както ми го представят.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот Pet_rov » Чет 07 май 2015 13:47


На мен това ми прилича на млатено с чук или напъвано с щанга. Как така ще се изкриви гривната за тоя датчик? :dontknow


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот samo_pechka » Чет 07 май 2015 20:45


Много зле изглежда на снимката. Но не знам защо и гривната е така одъвкана , като знам къде се намира и как е защитена. Няма как от самосебе си да стане така, 100% е имало някаква интервенция , мъчили се да вадят датчика , не са успели , набили са го навътре и са изкривили и гривната. И накрая се е наложило и датчик да се сменя , и гривна ( вижда се как са я напънали със щанга или подобен инструмент нагоре да я измъкнат )



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта