Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Пет 29 авг 2014 18:54


Колега да не забравяме, че не само Пасат са с подобно окачване! Всъщност не съм запознат до коя година се монтира въпросното окачване при VW, Шкода и Ауди. Мисля, че има А8-ци до 2006г., които са с това окачване. Ако е така не мисля, че собствениците на такъв автомобил който е на 9-10 години не могат да си позволят качеството. Да не забравяме, че има и собственици и на по-стари автомобили, които са доста запазени, гледани, тунинговани и не мислят да сменят поколението на возилото все още, а и могат да си позволят качеството на частите. Не всеки мисли като теб и мен разбира се. Аз от както съм купил колата, при смяна на окачване купувам само прав носач и евентуално биалети. Всичко останало се рециклира и съм достатъчно доволен щом не съм сменил колата до сега.
Поздрави




Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот Rosenirs » Пет 29 авг 2014 20:52


Съгласен съм,че има и по нови автомобили с подобно окачване, но заглавието на темата е "B5- кои са най качествените носачи?" Принципно ако имаш кола до 10 год цената и няма да е 3-4 хил и тогава си заслужава, но специално за B5 не мисля. :beer


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Пет 29 авг 2014 21:03


Да така е. И аз не мисля, че си заслужава. А поста ми е продиктуван от заглавието на темата :) Все пак цената им идва около 700 лева, което е малко повече от Мейле ХД.Но с твърдението за О.Е. части, ако мога да си купя бих предпочел тях вместо Мейле. Е да ама не ... :)
А ти като каза, че си от Казанлък.... Знаеш ли в Болтмил какви тампони слагат? Вика, че са Български ама не дава повече информация...
Поздрави


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот Rosenirs » Съб 30 авг 2014 8:18


Няколко пъти съм рециклирал носачи.Масово такситата от Казанлък си правят носачите при този човек.Прави ги доста сполучливо защото за две години не бяха мръднали и си бяха все още стегнати.На мен не ми харесва, че ги прави доста стегнати и трябва голямо усилие да го мръднеш на ръка и след определен пробег започват да скърцат и пукат.Смених веднъж тампон на горен носач при него и за 3 месеца се скъса.Тампона не е освободен както е оригиналния а плътен.Сложих си един стар тампон от свалени носачи и така карах. Тампона струваше 6 лв, но човека беше коректен и ми върна парите.Тампоните му ги прави някаква фирма не са негови.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Съб 30 авг 2014 9:35


Ей тва исках да разбера за тампоните, за да знам какво да правя. Още не съм решил дали пак да рециклирам или направо от колегата да взема един комплект Беса. Ще видим де... :)


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот IRRITATING » Съб 30 авг 2014 9:39


Аз мога и само тампони да ти доставя ако не искаш да слагаш от тези на майстора :beer


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Съб 30 авг 2014 10:04


Мен тампоните не ме притесняват. Тук в Пловдив има една фирма gumatrade където правят студено вулканизиране. Даваш им носача и докато пушиш една цигара ти го изкарват вулканизиран. Дори вулканизират демпферни шайби доста успешно, демек стават като чисто нови и доста здрави. Въпроса е дали си струва цялата галимация. Като си направиш сметка кое ще рециклираш, кои тампони са за смяна, и това, че ще купиш 2 прави носача + доставка и работата отива направо за един цял комплект от твоите :mhihi Поне биалетите са ми LMO и за 2 години не са мръднали :mhihi За това време всички шарнири вече похлопват барабат с полиуретановите тампони и TRW кормилни накрайници. Та скоро ще се чуем, когато съм сигурен какво и как искам...
Поздрави


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Пон 01 сеп 2014 0:30


IRRITATING написа:.... :beer

Можеш ли да ми дадеш цени за горни и долни тампони? Намислил съм нещо и ще го споделя. Мисля да рециклирам шарнирите, да купя два нови прави носача, да сменя тампоните на рециклираните... Мисля обаче да сложа от едната страна тампони на Беса а от другата страна ето такива
http://www.dbk-dimitrov.com/d-тампон-преден-носач-audi-skoda-volkswagen-4d0107183q
http://www.dbk-dimitrov.com/d-тампон-преден-носач-audi-a4-vw-passat-4d0407515c
По дяволите, линковете не искат да се копират, трябва copy/paste да правите!
Искам също да сложа и нови болтове ама това колегата трябва да каже дали е възможно :mhihi Разбира се ако цените ме устройват, но като гледам във всички случаи отиват парите на 300 лева!
Та горе долу искам да си направя един експеримент и да разбера кое е по-качествено. За което разбира се ще има отзиви след определен пробег. Приготвил съм за шарнирните болтове една специална и доста скъпа полутечна грес на Castrol, с която ще ги напълня преди монтаж и ще видим какво ще стане.
Въпроса е обаче, че не мога да намеря мнения по форумите относно тази фирма и детайлите които изработва. Интересно ми е с какво каяество ще са.
От доста четене до момента разбирам, че LMO и TRW правят тампоните за долен заден носач хидравлични. Meyle HD са гумено метални и не са хидравлични а ги водят усилени. Българските също са гумено метални но дали качестжото на каучука се доближава до това на Meyle HD?
Само не знам на пустия долен крив носач как да рабера тампона дали е добре. Носача е LMO със щампите на VW и тампона уж е хидравличен и уж не е скъсан!
Та такива работи ме занимават и ще се радвам ако чуя мненията ви!
Поздрави


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот IRRITATING » Вто 02 сеп 2014 14:08


За горните носачи тампоните са около 7.5лв
За Долен прав носач 7лв е този на който се хваща амортисьора и около 13лв задния
За долния крив не мога да дам цена защото не го откривам в каталога
Болтовете са безплатни и си вървят със съответния носач
Тампоните са с номера А-004,A-005,A-006 и могат да се видят в каталога в края на обявата ми
Възможно е да има лека корекция на цените в посока надолу :beer


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот hristodj » Вто 02 сеп 2014 17:25


Преди малко гледах 650 лева на Монро в Тех-ко.Номера е L0018.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Чет 04 сеп 2014 21:59


Така, днес ходих до фирмата от горния пост. Тампоните за горните носачи са същите, които монтират в Казанлък. За долните два носача имат както плътни така и като фабричните. Дори срещу 20 лева получаваш хидравличен тампон за долен заден носач а за 15 плътен. Човека каза, че от плътните продавал адски много... Ама като гледам тук никой нищо не знае :) От хидравличните поръчвали от чужбина само... За 20 лева не знам колко е хидравличен, че и печалба да имат... ама знае ли човек, може и качествени да се окажат. Само, че аз плътни се отказвам да слагам и този хидравличния за 20 лева също.... Ако някой е купувал от там тампони нека сподели..
Поздрави


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот samo_pechka » Чет 04 сеп 2014 22:19


Аз си поръчах от колегата IRRITATING един комплект на Беса за А4-орката си , също и метална кора . Оригиналното е на ТРВ ОЕ , но и то не е вечно , леко почна да се обажда отляво един от горните носачи ( малките)
Искаше ми се и задно окачване да си купя (куатро е ) , така и така разбарвам всичко , но няма засега предложения , ще огледам в Ибей.... Амовете и тях, с една малка модификация - ще я вдигна с около 20-ина мм отпред и отзад , колкото 1BB, ще има тема как става .


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот marianchev » Пон 08 сеп 2014 22:11


Така, днес монтирахме целият комплект носачи доставени в петък (05.09.14) от колегата IRRITATING .
Предницата определено стана по-стегната и вече няма лопане. Три от старите носачи не стават за нищо (изкараха 3,5 години)
Ще пиша в темата за отзиви, дано да не е скоро :icon_lol


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fena_vd » Вто 23 сеп 2014 13:15


Преди 12000км смених долните носачи, сложих Крафт. Вече тропат порядъчно. Не си купувайте тези боклуци. Сега смених горните, имах един рециклиран преди 2 години, и все още е в перфектно състояние. Останалите горни Крафт са за боклука. Сега ще ги рециклирам и така. Чудя се само какви да купя за отдолу дето се хваща амортисьора на тях.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот phantom_ » Вто 23 сеп 2014 16:35


Вземи от колегата @IRRITATING, доста приятели имам с такова окачване(Беса) до сега оплаквания няма! icon_idea



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта