Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот phantom_ » Сря 03 дек 2014 8:36


Ето за това се сменя цялото окачване което от колегата IRRITATING е 300лв на Беса ,а ти за два носача си дал 150лв. :rolleyes




Потребителски аватар
tomii
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 19:56
Автомобил: WV Passat B5 1.9
Двигател: AFN
Местоположение: Карнобат

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот tomii » Сря 03 дек 2014 14:16


Дадох 210лв :eek със монтаж и стенд. Не мисля, че трябва да смененям цялото окачване (повечето са оригинални някои все още) заради два горни носача, но съм можел да купя комплект за който ти спомена и да са ми резерва за друг път.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот phantom_ » Сря 03 дек 2014 15:19


При смяната на тези горни носачи не ти трябва стенд,няма какво да се размести :rolleyes


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот lubopa4kata » Сря 03 дек 2014 16:34


:th_up besa :th_up


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот lz2aii » Чет 04 дек 2014 11:45


Колкото е по-висока гумата, вибрациите, които обира са повече. Има логика в това, че с по-високи гуми, неравностите се усещат по-слабо.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот lz2aii » Вто 14 апр 2015 13:05


Здравейте фенове. Малко да поотупаме темата от пепелта. За съжаление ми предстои смяна на окачването. Решил съм да го сменям цялото и да не се занимавам с глупости. Малко по-нагоре в темата прочетох, че колега, който е сменил част от окачването си с такова на Текнорот, не е останал особено доволен. За два месеца се разбило. Това хич не е добре. Обаче именно за такъв комплект ми правят добра цена. Има ли някой с добри впечатления от това окачване?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот brum » Вто 14 апр 2015 13:26


Искай гаранция :) .

Иначе казваш, че ти правят добра цена. Обикновенно евтиното и качественото са различни неща.

Та не знам дали съм споделя, ама съм карал с 2 вида носачи. Едни Meyle HD, дето на 2та година имах проблеми вече. И едни рециклирани дето издържаха повече от Meyle HD-то и не бяха мръднали. В Стара Загора ги рециклирах.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот lz2aii » Вто 14 апр 2015 13:37


Да, ама големите не ставали за рециклация и пак ще трябва да си вземеш два от магазина. Относно цената, правят ми я за мен, иначе клиентската е съвсем друга...Така или иначе, собственика на магазина ме увери, че може да ми направи отстъпка на каквито марки искам, но силно препоръча именно тази - Текнорот. Били евреи със завод в Турция. По начало турските носачи (визирам Бесса и Асметал) не са за подценяване.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот brum » Вто 14 апр 2015 13:41


Не знам защо разправят, че не стават. Аз бях с 8 рециклирани носача. Как - идея си нямам, но както казах - издържаха повече от Meyle HD-то. Бяха си стегнати до края, за разлика от Meyle-то което при първото разкачане вече шарнира се мърдаше лесно на ръка.


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот Rosenirs » Вто 14 апр 2015 18:14


Аз карам с Besa (асметал) и съм изключително доволен.Няма по добър избор според мен относно цена качество.Цената им в момента е 350 лв с една година гаранция.Рециклираните носачи тук в Казанлък ги правят много сполучливо, но след няколко месеца започват много да пукат което е доста дразнещо за мен и сега стоят за резерва.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 15 апр 2015 6:57


TiL написа:Ако си с пасат 1.6 и не вдигаш повече от 100 слагай пилени, пълнени, рециклирани.


Казваш,че до 100км/ч не мое се утрепе,или да затрие някой друг от насрещното движение?

В едно градче до Враца рециклират и 8-те носача.
8х30=240лв,плюс горивото в двете посоки.Почти съм сигурен,че трябваха и парички за нови маншони,щото те не влизаха в цената за рециклирането.
За 80-100лв спестени дали си заслужава гимнастиката и съмнението дали ще издържат и няма да се скършат някъде из траповете,които се отвориха тая пролет?
Другото нещо е,че хора,които са рециклирали носачи на това място споделят,че качеството е доста спаднало.
Много носач,много нещо,трябва да се бърза.Клиента дава зор.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот lz2aii » Сря 15 апр 2015 7:36


Zdravko Zankov написа: ...8х30=240лв,плюс горивото в двете посоки.....


Много пара, много нещо. Някакъв чичо от Казанлък ги правил за по 13-15 лева, ама до колкото ми е известно не правил големите кокали. Ама то излиза подобно: 6Х15=90 лв. + транспорт + 2 големи кокала от магазина и ти идва пак на около 300 и нещо лв. При положение, че ги има комплект за тия пари и аз не виждам смисъл от рециклиране.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот brum » Сря 15 апр 2015 9:20


Съгласен съм, че има риск с рециклираните носачи. Ама то риск има и с евтините - не знаеш до колко читаво са събрани и къде е спестен материал (пари за производителят).

По-горе както писах първо минах на Meyle HD (уж най-читавото и здравото към онзи момент) и после минах на рециклирани. Т.е. не са ми се свидели пари щом съм дал за Meyle-то. Споделил съм и кое издържа повече. Всеки сам си прави изводите. И си преценя как да постъпи, щото после риска си е за него :) .

А, и да допълня нещо - в Стара Загора носачите ги взех, щото бяха с полеуретанови тампони. Търсех вариант да направя окачването малко по-твърдо. Та не им бяха рециклираните носачи основният плюс. Тия носачи после са карани и на калоняово от тоя тежък шлеп, сменял съм само десни лагера (щото преобладават левите завои), но носачите не мръднаха до последно.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот dancing_niki » Чет 16 апр 2015 11:05


Рециклираните носачи се режат по такъв начин, че дори да изпусне заварката да не се отдели шарнира от носача. Аз лично вече 60 000 км карам с Moog, от които имах един горен дефектен, защото се разтропа на 3-тия месец, но след смяната му до ден днешен нямам проблеми с носачите. Преди да монтирам новите им отворих маншоните и ги напълних с грес. Има добри отзиви за ATEC и ATP, за BESA колегите да кажат. Другите измислени... нямам информация. В представителен сервиз предполагам, че цената на комплекта с труда е 1500 лева, а гаранцията... една година, но незнам какви им ги карат на тях. По принцип Lemforder и TRW са за оригинално вграждане и изкарват доста повече от другите стига да са истински. Теглото на мотора също е определящо за износването на окачването.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5 - кои са най качествените носачи?

Мнениеот penko_pulev » Чет 16 апр 2015 12:03


Аз лично до сега не съм купувал нов комплект. Рециклирал съм два пъти, като първия беше при Ферариста а втория в Казанлък и купих едни нови прави носачи Беса. От Ферариста носачите изкараха около 20 000-25 000 км. и тропаха адски много на края преди смяната им. Сега с носачите от Казанлък наблюдавам друго. Толкова много са стегнати, че всяко движение на шарнира е съпроводено от припукване. И това е вече към 10 000 километра за около 6-7 месеца. Все още няма разбити и чакам да остана свободен за да вкарам една гъста и лепкава грес в маншоните им. Но е адски дразнещо и първата седмица си помислих, че рейката се е предала а в сервиза при Радо в Пловдив ми се смееше и викаше няма да се плашиш. Всичко това е породено от полирането на главата на шарнирния болт.... Та това са отзивите до момента. Може би следващият път ако има такъв, ще купя един комплект от IRRATING и ще пробвам с него. Стига разбира се да ги продава още колегата. Правите долни носачи, които взех от него все още са здрави, като и те са на около 10 000 километра, а кората вече два пъти ми спари картера......
Кажете ми някой слагал ли е тампони от DBKDimitrov, защото искам да сменя двата хидравлични, които са на кривите носачи? Ако има отзиви и за тампоните на мотора, които продават ще е прекрасно! :gruebel
:beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта