Пасат Б5 фарове

Техническа и сервизна информация за Passat
Монк
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лимасол

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот Монк » Съб 05 фев 2011 23:06


Ок благодаря ви колеги ще прегледам какво предлагат в ebay.co.uk!




Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Пет 11 мар 2011 19:01


Днес си монтирах Депо с лупа.На късите ксенон 6000к на дългите 10000к,толкова имах :Mr Green Fun

Хмм,не ми хареса как свети ! Късите хич ги няма.Светят и някаква дупка помежду им,не ми хареса,няма нищо общо със снимките които качвате.Докато дългите са друг въпрос.Много са добри.Много.Кажете ако евентуален проблем има,който съм пропуснал.Мисля,че ако се вдигнат малко,ще е много добре.Ама сега нямам електро регулиране...На един приятел на Е36цата също не ми хареса и си викам,ааа на пасата ще е по-добре.Ама същата работа.Много е зле.


Потребителски аватар
danailr
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:06
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Враца

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот danailr » Пет 11 мар 2011 22:06


Колега,мойте са ДЕПО с лупа и светят много добре(поръчах си ги от FK),спокойно мога да карам само на къси.
Ходил ли си да ги регулират?
IMAG0077.jpg
IMAG0076.jpg
IMAG0057.jpg


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Съб 12 мар 2011 0:34


Ходих и ги настроиха перфектно.Предполагам,че е от крушката,тъй като аз взех Н7 а то трябва да е Д2С...И малко с побългаряване сложих късите,но не ми харесва.Нищо общо с това което ти си показал.Моите са обикновените с лупа не са като твоите но предполагам,че също трябва да светят добре.


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот sasho_mf » Съб 12 мар 2011 18:23


feikot написа:Ходих и ги настроиха перфектно.Предполагам,че е от крушката,тъй като аз взех Н7 а то трябва да е Д2С...И малко с побългаряване сложих късите,но не ми харесва.Нищо общо с това което ти си показал.Моите са обикновените с лупа не са като твоите но предполагам,че също трябва да светят добре.

Чакай сега искаш да кажеш ,че си взел фаровете предназначени да светят с крушки по стандарт Д2С ,а си им сложил крушки Н7.
Ако е така ,според мен си променил фокусното разтояние между крушката и лупата и затова не ти светят добре фаровете.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Съб 12 мар 2011 18:47


При монтирани фарове...нямах избор.Срязах буксата и я вързах с кабелни обувки.Запазих си ги,така че не е проблем.Сега да питам,нов кит ксенон + крушки ли да вземам или има крушки които само цокъла е д2с и се връзват към обикновения ?

Или нещо такова http://cgi.ebay.com/ebaymotors/D2S-D2R- ... 3009wt_939


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот sasho_mf » Съб 12 мар 2011 18:59


Ако смяташ че ще можеш да вържеш обратно буксите,най-добре е да постъпиш така.Купи само крушки/даже ако намериш без да ги плащаш само за проба е най -добре/,а твоите Н7 продай.Така има вероятност с минимални разходи да си решишщ проблема.Само не мога да намеря сега един сайт тук в бг кадето тия крушки бяха на добри цени.
п.п.
намерих го тук Д2С СА ПО 30-40 ЛВ.
http://www.bktuning.net/HIDBulbs.html


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Пет 18 мар 2011 0:15


:drunk :drunk Моя грешка...сложих само за проба 4300К Д2С крушки от пича тука КЗ-ТУНИНГ,разликата е главозамайваща...нищо общо с това което беше до сега.

Подчертавам,за търговеца (Стефан-кз-тунинг) изключително коректен и точен.Препоръчвам го за търговски взаимоотношения.Даде ми кабели и крушки и всичко,да пробвам,без да вземе пари за гаранция или каквото и да е.Уникално коректен.Подчертавам,че и не се познавахме преди това !


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот sasho_mf » Пет 18 мар 2011 8:47


Бравос ,че си решил проблема.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Пет 18 мар 2011 11:06


Благодаря ти и на теб за помощта :)


uniqaudio
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 22 яну 2011 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот uniqaudio » Съб 19 мар 2011 0:18




Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Нед 20 мар 2011 20:41


Колеги,след смяната на фаровете се лиших от тези за мъгла,които бяха вградени във фара.Днес просто пробвах да видя какво става когато дръпна копчето за тях и ми светва освен зеленото на самия ключ и индикатора за дълги на таблото.Като забелязах,че когато не е запалена а само на контакт индикатора за дългите мига,а като е запалена си свети.Самите дълги светлини не се включват.Предполагам,че засича като изгоряла крушка или дава на късо някъде ? Идеи да имате от какво е така ? Фаровете са депо с лупа обикновени колата е Б5


Потребителски аватар
bobich
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 19:41
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Варна

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот bobich » Нед 20 мар 2011 21:48


feikot написа:Колеги,след смяната на фаровете се лиших от тези за мъгла,които бяха вградени във фара.Днес просто пробвах да видя какво става когато дръпна копчето за тях и ми светва освен зеленото на самия ключ и индикатора за дълги на таблото.Като забелязах,че когато не е запалена а само на контакт индикатора за дългите мига,а като е запалена си свети.Самите дълги светлини не се включват.Предполагам,че засича като изгоряла крушка или дава на късо някъде ? Идеи да имате от какво е така ? Фаровете са депо с лупа обикновени колата е Б5

Споко и при мен е така.... моите бяха с халоген в секцията за дълги , но си намерих оригинален ксенон с лупа на късите Хела , сложих и на дълги ксенон , но мига лампата за дълги когато дръпнеш копчето за халогените.... майсторите се оправдаха с липсата на съпротивление или нещо такова беше...... :deal


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Нед 20 мар 2011 21:50


Така и предположих,че не намира крушка и за това сигнализира.Значи няма проблем,така ли :)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Фарове за Пасат 5

Мнениеот feikot » Пет 25 мар 2011 16:22


Нов въпрос. Ако се залепи безцветно фолио или такава лепенка върху фаровете,която уж ще попречи на пожълтяването,на надирането от камъчета и т.н.би ли се отлепило то от топлината на фара или от слънцето като се нагрее ?
Някой подлагал ли си е фаровете на тази интервенция ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 219 госта