нещо скърца Б5 ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

нещо скърца Б5 ?

Мнениеот borislav_mladenov » Нед 19 юли 2009 20:01


Като си карам и след няколко километра започва да се чува някакъф шум :banghead: Представлява нещо като все едно скърцаща панта..ама постоянно се чува. И мисля че идва някаде отпред откъм лявото колело... :? И забелязах, че само лекичко като "погаля" педала на спирачката и шума спира и след няколко стотин метра пак се появява? :?:




Потребителски аватар
Openeye
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 17 юли 2009 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia GOLF IV NASA

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот Openeye » Нед 19 юли 2009 21:14


Забелязал ли си кога започва да скърца? Когато минаваш през неравности, когато завиваш или когато тръгваш и спираш...?
Имаш няколко носача отпред. АКО е от окачването може да е тръгнала някоя втулка на носач. Но трудно ще рзбереш коя точно от всичките докато не се разскърца повече.

Има и друго, което по не ми се вярва ама защо пък не! Може да ти скърцат накладките и като пипнеш спирачката да се наместват.


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот Pav3l » Нед 19 юли 2009 23:47


Мен пък по ми се вярва да са накладките - явно не се връщат достатъчно след като ги натиснеш... може каналите в които се движат да са замърсени и да блокират близо до диска. Моите ги чистя до метал при всяка смяна на накладките и после не мога да ги позная на следващата смяна - целите са в ръжда или в прах от накладките...


Потребителски аватар
mchudomirov
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот mchudomirov » Нед 19 юли 2009 23:57


Колега провери пластмасовите плоскости в долната вътрешна част на калника където е колелото. Днес имах същия проблем , но го усетих че се появява на големи скорости. Там се захващат с някакви видии или болтчета .. но моите бяха паднали и от съпротивлението с въздуха тази пластмаса като вземе да трака наподобява много странни звукове.. и може да се объркаш :012:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот AmW » Пон 20 юли 2009 1:33


Скоро ли си сменял накладките?
Баща ми има същия проблем... тропат и скърцат на предно дясно, но като пипнеш спирачките спира. Помислих, че е апарата и го смених, но се оказа, че просто самите накладки са гадни и тропат.


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот borislav_mladenov » Пон 20 юли 2009 8:52


Openeye написа:Забелязал ли си кога започва да скърца? Когато минаваш през неравности, когато завиваш или когато тръгваш и спираш...?
Имаш няколко носача отпред. АКО е от окачването може да е тръгнала някоя втулка на носач. Но трудно ще рзбереш коя точно от всичките докато не се разскърца повече.

Има и друго, което по не ми се вярва ама защо пък не! Може да ти скърцат накладките и като пипнеш спирачката да се наместват.

Ами както си карам и изведнъж започва да се чува и едно такова много дразнещо :| И само да го барна педала, то нали е хидравлична спирачката, само лекичко да го натисна(дори толкова леко, че изобщо не намаля колата и спира)и след малко пак :banghead:


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот borislav_mladenov » Пон 20 юли 2009 8:55


AmW написа:Скоро ли си сменял накладките?
Баща ми има същия проблем... тропат и скърцат на предно дясно, но като пипнеш спирачките спира. Помислих, че е апарата и го смених, но се оказа, че просто самите накладки са гадни и тропат.

Не не са скоро :roll: апък може и точно там да ми е грешката :( ей сега ще отида да пооогледам каквото мога и ако не- следобед ще изчакам съседа има канал в гаража, апък и малко по- ги усеща нещата ще погледнем и с него и после ще пиша пак :)


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот borislav_mladenov » Пон 20 юли 2009 8:57


ОК. Благодаря колеги. Аз също се бях насочил към накладките и нещо по калника, но все пак реших да си попитам.Какво пък толкова. Нали за това сме тука. Като намеря решението пак ще драсна :)


Потребителски аватар
shimmy
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 06 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот shimmy » Пон 20 юли 2009 8:58


Провери си скобите които държат накладките, при мен едната се беше скъсала - почти невидимо там кадето влиза в апарата, и аз се чудех доста време какво ми прихлопва - добре че го открих преди да се пречукам някаде. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот borislav_mladenov » Пон 20 юли 2009 15:23


ОТ 12 до преди малко бях в сервиза тука. Разглобихме колелата и вътре всичко накладки, скоби, дискове.. всичко ръждясало. И този майстора обясни, че от натрупалата се ръжда,това скърца. И веднага нови дискове отпред и нови накладки Феродо и всичко си дойде на местото. То преди и педала беше един потаваше навътре, а сега с новите само да го барна и "кове" на место. А накладките- вътрешната беше исносена почти до последно, а външната чисто нова. А бе нови дискове и нови накладки и доста парички.. :shock ама сега няма грешка


Потребителски аватар
mchudomirov
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот mchudomirov » Пон 20 юли 2009 19:37


Колко излиза с работа и т.н ? :) Че мен ме е страх да ида да прегледам моите :drinking:


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот borislav_mladenov » Пон 20 юли 2009 22:57


mchudomirov написа:Колко излиза с работа и т.н ? :) Че мен ме е страх да ида да прегледам моите :drinking:

Значи вентилирани предни дискове 280 мм и накладки "Феродо"-немски с отстъпката 220 лв. И за труда ми взеха 20 лв..


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот besnia7 » Съб 25 юли 2009 16:05


mchudomirov написа:Колко излиза с работа и т.н ? :) Че мен ме е страх да ида да прегледам моите :drinking:


Аз смених предните дискове и накладки на Textar преди един месец на Б5.5. Дисковете са вентилирани 288 мм.
230 лв. - дисковете
120 лв - накладките
30 лв - смяната


Потребителски аватар
mchudomirov
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: нещо скърца Б5 ?

Мнениеот mchudomirov » Нед 26 юли 2009 15:36


Е ще се пристраша да ида да ги видя значи :) без това май имам и едно каре за смяна.. :drunk



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ICO-G и 36 госта