Passat B5.5 Оригинални Ксенони светят ужасно?! Решено.

Техническа и сервизна информация за Passat
chmp
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B5.5 Оригинални Ксенони светят ужасно?! Решено.

Мнениеот chmp » Нед 04 окт 2009 19:47


Колеги, имам пасат В5.5 с оригинални ксенонови фарове (лупа). Светят като две манастирски кандила. Дават много разсеяна светлина. Все едно не са фокусирани. По-зле са от стари фарове с обикновенна крушка (дори не халогенна). Разни майстори ме убеждаваха че не били регулирани и светели високо, но не е така. Регулирани са, но просто дават много разсеяна светлина.
Някой да има идеи ?

Последна промяна от chmp на Съб 10 окт 2009 19:32, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот OvivO » Нед 04 окт 2009 20:56


Прощавай, че питам, вероятно ще ти се стори тъп въпросът:
Ти как си сигурен, че ксенонът е оригинален, а не китайски?
И въобще сигурен ли си, че има ксенон, защото може да има лупа, без да е ксенон.

Моля те, не се обиждай от тези два въпроса :)


chmp
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот chmp » Нед 04 окт 2009 21:00


OvivO написа:Прощавай, че питам, вероятно ще ти се стори тъп въпросът:
Ти как си сигурен, че ксенонът е оригинален, а не китайски?
И въобще сигурен ли си, че има ксенон, защото може да има лупа, без да е ксенон.

Моля те, не се обиждай от тези два въпроса :)

На първият ти въпрос, От вградените бустери и филипс крушките
на вторият Знам как се пали ксенон и как халоген :)
И знам как свети по принцип ксенон, защото от доста време карам други коли и с оригинални и слагани, та дори и китайски
Но иначе въпросът ти не е неуместен


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот dancing_niki » Пон 05 окт 2009 8:37


Има ли варянт крушките да са сменяни с... не много истински и да им е дошло време за смяна? Друго за което се сещам е влезнала мръсотия вътре във фара.


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот gubaku » Пон 05 окт 2009 9:14


Има вероятност рефлекторите на лупите да са заминали (не знам дали рефлектори е точната дума). На мен лявата и дясната лупа ми светят по различен начин (като цвят) независимо какви крушки слагам. Сега съм с китайски ксенон и съм много доволен, но като погледнеш колата отпред на запалени фарове - единия фар свети леко лилаво другия бяло - не е от ксенона, защото и като бях с обикновени крушки положението беше същото. Така че предполагам че има някаква амортизация на тези лупи... (и двата фара са ми оригиналните и са еднакви)


chmp
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот chmp » Вто 06 окт 2009 19:23


Вчера я карах на "майстор" (ама големи кавички) и почна да ме убеждава че така си светели фаровете с лупи и че било нормално. Нямам думи просто. Ако някой знае читав майстор дето разбира от фарове да казва

И благодаря на всички до тук дето са изказали мнения


Потребителски аватар
bobich
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 19:41
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Варна

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот bobich » Вто 06 окт 2009 20:10


gubaku написа:Има вероятност рефлекторите на лупите да са заминали (не знам дали рефлектори е точната дума). На мен лявата и дясната лупа ми светят по различен начин (като цвят) независимо какви крушки слагам. Сега съм с китайски ксенон и съм много доволен, но като погледнеш колата отпред на запалени фарове - единия фар свети леко лилаво другия бяло - не е от ксенона, защото и като бях с обикновени крушки положението беше същото. Така че предполагам че има някаква амортизация на тези лупи... (и двата фара са ми оригиналните и са еднакви)


Колегата е много точен в изказа си.
Аз също съм с оригинален ксенон с китайски крушки (на къси) , и с изцяло китайски ксенон (на дълги), наистина има някакво износване (потъмняване) на лупите . Ксеноновите крушки (БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ) след определени часове (2000-3000-4000) си променят цвета.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот Peteff » Вто 06 окт 2009 21:59


а може би самата лупа е замърсена отзад примерно и затова не светят като хората


Потребителски аватар
VroMoS
Мнения: 195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот VroMoS » Чет 08 окт 2009 12:52


Колега аз имах подобен проблем с вектрата ми и го реших като си куших нови крушки ,било то и китаиски ,светна 2 пъти по силно...а бях стигнал до там че щях да сменям фарове....
Аз имам 2 крушки на филипс D2S ако имаш път към студентски ,няма проблем да ги сложим да видиш как ще светне с тях,поне да знаеш дали е от крушките ...
Ако решиш ми пише едно лично


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот s5501na » Чет 08 окт 2009 13:45


Първо искам да кажа нещо много важно което , явно много от вас не знаят - ФАРОВЕТЕ С ЛУПИ СЪЩО ИМАТ РЕФЛЕКТОР ОТЗАД !!! Просто в този случай лупата отпред играе по-специфична роля за насочване/фокусиране на светлина, и да намали заслепяването на насрещно движещите се МПС-та.

Според мен колега в твоя случай ,най-вероятно по незнайни причини/влага ,студ,топлина,прах и т.н./ и фактор врме във фаровете ти/рефлекторите са зацапани или износени/ и това намалява количеството светлина.
Твърдя това нещо съвсем отговорно , по простата причина ,че вече съм отварял няколко комплекта фарове с лупи.
А относно смяна на цвета на лупата това е напълно невъзможно!Тя е просто една леща. Цвета се променя особено към розово лилаво ,когато крушката е към края на жизнените си сили, или повреден рефлектор.

Надявам се да съм ти помогнал колега, успех :idea:


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот eddyman » Чет 08 окт 2009 15:10


s5501na написа:Тя е просто една леща. Цвета се променя особено към розово лилаво ,когато крушката е към края на жизнените си сили, или повреден рефлектор.
:да:

На няколко пъти съм се вглеждал, че и на доста нови коли двете лупи светят различно, обикновено едната синее повече, Едва ли е износване на лупите. На мойта Б5.5 също светят малко различно,обаче крушките ми са на 2 месеца и си мисля, че вероятно е замърсен рефлектор както казва колегата.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот dancing_niki » Пет 09 окт 2009 8:43


Това с различното светене се получава от т.нар. cut-off линия. Понеже при лупите отрязването на снопа светлина да не се разсеива в облаците се извършва с планка пред крушката. Та светлината преминавайки покрай тази планка се получава някакво отразяване което после от лупата му дава някакъв цвят. Ако се вгледате по-обстойно особено при изкачване на баири ще ви направи впечатление, че оригиналния ксенон първо свети синьо, лилаво, после като светне точно срещу очите ви му е реалната светлина (топлина), след което пак може да се видят сини или лилави, че и розови отенъци (гледано отдолу нагоре, демек вие се изкачвате, а срещу вас автомобила започва да се спуска). Не съм запознат точно как се нарича това явление, но мисля, че схващате идеята. Така че на новите коли не са им прецакани ксеноните. Най-фрапиращ случай на изхабени крушки аз лично съм виждал на първата Е-класа, която даже е с рефлектор и той направо светеше розово.

На тази снимка много добре се вижда и въпросната cut-off линия, както и синия и лилаво-розовите отенъци точно на въпросната линия:
http://media.photobucket.com/image/cut% ... bbbml1.jpg


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот s5501na » Пет 09 окт 2009 10:26


Това за линията е така, но една ксенонова крушка , когато и дойде края си сменя цвета , най-често към розово.
И да се върна пак на линията ,на това явление май му се казваше адаптивен ксенон. :oops:


chmp
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот chmp » Пет 09 окт 2009 12:57


Отново благодаря на всички колеги.
Тази събота и неделя ще разглобявам и ще търся причината.
Лошото е че за да се свали крушка на фара трябва да се свали целият фар. Малко глупаво е измислено


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оригинални Ксенони на пасат B5.5 светят ужасно?!?!?

Мнениеот eddyman » Пет 09 окт 2009 13:30


Не трябва да сваляш целия фар ако само ще сменяш крушка. Вадиш крушките отзад, за дясната мисля, че се сваляше въздуховода.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта