Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Bewolf
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот Bewolf » Нед 06 дек 2009 21:16


Колеги на пасат Б5 ми тече вода от горния ляв ъгъл (от към шофьорското място) вода. Колата беше при майстори и те казаха, че стъклото не е разлепено. Но въпреки това ги накарах да залепят от вътешната страна с тяхния черен силикон. След залепването проблема не се реши. А като ми казаха 160 лева за ремонт и уплатнения се отказах. С бащата залепихме от външната страна и няколко седмици по-късно се появи отново теч този път доста по-слаб, но отново ме дразни и имам притеснения да не вземе да гние. Ако някой има идея как да се справя? Или как да отворя кората на гредата за да погледна от там може ли да се направи нещо?
Благодаря Ви предварително.




KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Тече вода от към предното стъкло на Б5

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 06 дек 2009 21:23


Най добре отиди при човек който се занимава със стъкла да го свали-изчисти и залепи наново.Кората първо виж дали има аербег в нея преди да пробваш да я сваляш.Не знам 160 лв който са ти казали ако е със всичко е добре.Така с мазане от вън няма да го залепиш никога.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Тече вода от към предното стъкло на Б5

Мнениеот passat123 » Пон 07 дек 2009 1:15


По точно предното стъкло или стъклото на лявата врата !
Ако е предното сръкло поне на 50 % съм сигурен ,че има шупла и тече от там !
Имах подобен проблем с Ауди А6 докто и разбрах ,че е било сменяно стъклото и не е
било залепено както трява ! От там се е образувало шупла и прочия !
Накря разлепиха стъклото и на ново го залепиха ! Взеха към 80 лева нещо такова беше !


Потребителски аватар
Bewolf
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Тече вода от към предното стъкло на Б5

Мнениеот Bewolf » Нед 20 дек 2009 11:29


Предното стъкло колега, не шофьорското. Но ми искат 180 лева само за уплътненията без труда.
За сега не тече. Точно ъгъла го почистих и залепих с черния силикон който ползват една фирма за правене на авто стъкла. И ще видим колко време ще искара. Иначе протече ли ще сваля от вътрешната страна кората на предната греда и ще видя точно от къде таи водата. Само искам да знам как се сваля тази кора. На щипки ли е или трябва от някъде да се намъкне с отвертка.


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Тече вода от към предното стъкло на Б5

Мнениеот iGolf » Нед 20 дек 2009 12:14


къде са тия дето ти искат 160 лева бе :screwy :screwy :screwy ,и моето течеше яко и аз като теб се опитвах да слагам силикони и какво ли не но най-накрая отидох в 1 сервиз за автостъкла и за 40 лева махнаха стъклото,изчистиха ръждата дето се беше образувала точно там където и на теб ти тече(стъклто беше сменяно но при постявянето не бе напаснато и непочистено където ляга на горната страна и станала ръждява работа)зашкуриха го ,грундираха го много добре,сложиха уплътнението от горната страна,силиконите и до ден днешен ядове нямам!така че това е само оправията но 160 лева си е пладнешки обир братле!А относно колонките,дърпваш - няма страшно ,отдолу са на 4 пласмасови нитчета/щипки който не се чупят толкова лесно,като ги махмеш наведи тапицерията на тавана малко и някой да ти полива навънка и ще видиш къде тече!!!успех!!! :да:


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Тече вода от към предното стъкло на Б5

Мнениеот kossis » Пет 25 юли 2014 8:41


Колеги да питам дали и при мене ще се наложи да се разлепва цялото стъкло на ново.
Градушката пукна леко старото в горен десен ъгъл. Отидох в Провинцията и реших да го сменя там при познат Майстор. Гледах го как го сменя- имаше само едно Китайско- ХУК.
Много добре се вижда през него- било от качествените Китайски- Триплекс Протект.

Като го лепиха- изрязаха старият силикон със инструмент-обезмаслиха с препарат и издухаха с компресор прахта.
На самото стъкло сложиха горе и долу по една лента-като двойно-залепваща. Отлепиха и предпазните покрития и нанесаха по целият ръб спец силикон от оранжеви туби с плевматичен пистолет.
Според моите наблюдения го направиха професионално. Колата стоя 4 часа след това на место в гараж. За да получа гаранция.
В Прованса на другият ден ме валя после проливен дъжд, после я мих с вода на вилата и капка не падна в купето.
Върнах се в София и заваля слаб дъждец-продължително- целият централен плафон протече и капеше от него вода.
Майстора каза да му я докарам и оставя за да може да я оправя гаранционно.

Та дали ще го сваля цялото стъкло на ново ?
Може ли да презалепи само горната част на стъклото- под лайсната дето според мене е нова -между ламарината на тавана и стъклото демек или не ?


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Б5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот genata82 » Пет 25 юли 2014 10:56


Трябва да се свали, иначе няма как да стане. Естествено, ако е протекло от стъклото.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот kossis » Пет 25 юли 2014 11:46


А от какво друго ?

Антена там няма, шибидах също. Преди със старото надрано стъкло, та и накрая пукнато -една година какпка не е капнала в салона, а сега воден плафон.


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Б5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот mrpetrov » Пет 25 юли 2014 13:49


И аз имах теч на моят Б5 горе отляво, в резултат на което цялата колонка от шофьорската страна се мокреше. Само че моят има шибедах.

Обаче и стъклото ми беше за смяна (други недостатъци). И го смених.

Една седмица никакви проблеми - и то в сериозни дъждове. После протече пак. Ходих при майсторите, гледаха, наливаха вода - казват не е от стъклото. Още повече вода и бъркане под тавана - и се видя, че тече от "улуците" на шибедаха.

В последствие - разглабяне на тавана, за да достигна до въпросните "улуци", и какво да видя - пълно с кал. Отделно дето при тях оттичането е изведено между пантите на предните врати, ама с едни краища - сплеснати, такива... И ако в маркуча попадне нещо по-голямо - запушване.

От там и беше моят проблем. Но щом нямаш шибедах - трябва да отблежа, че на моята като вдигнаха предното стъкло се видя ръжда по ъглите, която ме пратиха да оправям, че иначе не давали гаранция на стъклото. Може и при тебе да има ръждичка - ама за да я видиш трябва да вдигнеш стълото...

Успехи!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот kossis » Пет 25 юли 2014 14:10


Аз гледах като го монтираха.

Ръжди не видях. Но те не премахнаха на 100% старият силикон- изрязаха го само до метал и лепиха новото стъкло така.
Може това да е грешката им ?

Поне така ми се стори на мене че го монтират. Може и да не съм видял добре. После минаха рамката на колата с обезмаслител мисля.


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот genata82 » Пет 25 юли 2014 20:22


Не е необходимо докрай да се маха стария силикон, оставя се равномерно около 3-4мм и се нанася грунд (обикновено е черен на цвят) и после се нанася новия силикон. Някои стъклари пестят от грунда.


Потребителски аватар
jettro
Мнения: 662
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе / Любимец
Контакти:

Re: Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот jettro » Съб 26 юли 2014 17:01


колеги и аз ще минавам през отлепянето и залепянето на предния прозорец на пасат-а. някой купувал ли е пластмасовите лаисни около прозореца?


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот sportul » Нед 27 юли 2014 12:04


да


Потребителски аватар
jettro
Мнения: 662
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе / Любимец
Контакти:

Re: Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот jettro » Нед 27 юли 2014 12:06


магазин, цена?


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 тече вода от към предното стъкло

Мнениеот sportul » Нед 27 юли 2014 12:28


ауто+ Варна 17лв бройката



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта