Вентилационна клапа на Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот stereofonix » Съб 12 дек 2009 18:43


Здравейте колеги. Не знам как точно да формолирам заглавието и за това така го написах. Сеге ще расясня за какво става дума. Колата е Пасат Б4 95-та година. До бутона за пускане на климатика има един бутон който е обузначен със стрелка. Това е да бутона за циркулация на въздуха само в купето. Въпроса ми е следният: има една клапа която трябва да сработва при натискане на този дутон да спира притук на въздут от околната среда и да циркулира само този който е в купето . Та къде се намира тази клапа и как мога да разбера дали функционира, защото имам съмнение че не работи. Това ми е въпроса . Благодаря колеги предварите;лно за съдеиствието




Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот Namesata » Съб 12 дек 2009 18:59


Дигаш капака под чистачката махаш филтъра за купето и гледаш :Mr Green Fun


Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот stereofonix » Съб 12 дек 2009 19:48


Колега 1-во това направих. Под филтъра има само турбината която засмуква въздуха и го вкарва вътре в купето.При натискане на бутона нищо не се затваря т.е турбината се вижда както преди да е натиснат бутона.


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот Namesata » Съб 12 дек 2009 20:00


a като щракнеш колпчето нещо под капака цъка ли?
Ако не гледаш зад акумолатора отиват 2 тръбички и ги следиш да не са разкачени или прекъснати някъде.Тези тръбички ти управляват тази клапа.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот Winner25 » Съб 12 дек 2009 20:41


Въпросните тръбички стигат до един клапан в който също може да е проблема.


Потребителски аватар
Huse
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот Huse » Съб 12 дек 2009 23:44


тая тръбичката тръгва от разклонението на вакуума към спирачки и abs
оня клапан е за дозареждане с вакуум (ако може така да се каже) едно мехче в левия калник
клапата може да се задейства по бавно изчакай малко
при запален двигател надявам се пробваш


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот milmar » Нед 13 дек 2009 10:48


Само да допълня - подаването на вакуум затваря клапата , а при липса - тя сама се отваря . В твоя случай трябва да е някой от проблемите изброени от колегите , дефект на копчето със стрелката , липса на напрежение (изгорял предпазител) или блокирал клапан . Аз имах същия проблем и се справих сам , но с доста главоболия .
Беше ръждясал и тотално блокирал клапана , като заварен ( WD-40 , WD-50 :) - нищо не помага). Ходих по моргите да търся . Дадоха ми един куп и взех да пробвам . Сложих първия , закачих му куплунга , натиснах копчето за да чуя въпросното цък-цък и ... :horror: :horror: щях да си запаля инсталацията . От предложените 7-8 всичките бяха с окъсила намотка :shock . Взех едно с изглеждаща здрава механична част и от нея плюс бобината на моя клапан сега всичко си е ОК ! :drunk


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот zfa159 » Нед 13 дек 2009 11:02


Става всякакъв клапан - има ги в магазините за Лада и струват....2-3лв.
Може да се полвз вакуумно клапанче от карбуратор,който има понеже пак е вакуум ключ и принципа е същия.
Случва се да се скъса маркучето или да се издъни клапата...доста издънени клапи съм виждал....къса и се мембраната и спира да се мести а вакуум до нея си стига.
Успех!


Потребителски аватар
nikolai_ignatov
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Вентилационна клапа на Б4

Мнениеот nikolai_ignatov » Пон 14 дек 2009 18:56


stereofonix написа:Здравейте колеги. Не знам как точно да формолирам заглавието и за това така го написах. Сеге ще расясня за какво става дума. Колата е Пасат Б4 95-та година. До бутона за пускане на климатика има един бутон който е обузначен със стрелка. Това е да бутона за циркулация на въздуха само в купето. Въпроса ми е следният: има една клапа която трябва да сработва при натискане на този дутон да спира притук на въздут от околната среда и да циркулира само този който е в купето . Та къде се намира тази клапа и как мога да разбера дали функционира, защото имам съмнение че не работи. Това ми е въпроса . Благодаря колеги предварите;лно за съдеиствието

Колега когато правиш проверка на клапата трябва на работещ двигател иначе няма вакум.Като махнеш филтъра на купето бръкни с ръка вътре и ще я напипаш отваря се на долу и стои в предния край на отвора от към предницата на колата но това го прави при изкл. вентилатор.След това проследи маркучето което се намира м/у двата маркуча на радиаторчето за парното единия край отива в клапата а другия край в едно клапанче което е в левия калник до акумулатора.Моят проблем беше клапанчето но внимателно го разглобих почистих го от ръжда и др. буклуци и вече година няма проблеми.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта