Маркучи за въздух на моноблок В3-1.8RP

Техническа и сервизна информация за Passat
igro67
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Маркучи за въздух на моноблок В3-1.8RP

Мнениеот igro67 » Вто 15 дек 2009 11:07


Привет колеги!Имам проблем с нареждането на маркучите за въздух на моноблока.Ако някой може да ми помогне със схема,снимка или обяснение ще ми светне.Благодарности предварително!




Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Маркучи за въздух на моноблок В3-1.8RP

Мнениеот speleologiq » Вто 15 дек 2009 12:04


Колега ако желаеш мога да отидя и да снимам нещо по мотора на колата и да го закача за да гледаш.Обаче ми обясни каде се намира това по-точно понеже не съм много запознат :oops: :mrgreen:


igro67
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Маркучи за въздух на моноблок В3-1.8RP

Мнениеот igro67 » Вто 15 дек 2009 12:39


Едните маркучета са на нещо като бобинка с 3 щуцерчета от към страната на шофьора близо до ламарината на купето и малко над колекторните тръби,зад инжекцията.Дугите са на самата инжекция и на тампона под нея,но са от задната страна и могат да се проследят с напипване и надникване от горе или от ляво.Става въпрос за маркучетата,които идват от въздушния филтър и от вокуум-регулатора на делкото.за останалите нямам представа къде трябва да са.


Потребителски аватар
nikolay_kolev
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 11:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен Passat GL ,1.8 Mi, 90 к.с, RP-мотор,седан,бордкомпютър

Re: Маркучи за въздух на моноблок В3-1.8RP

Мнениеот nikolay_kolev » Съб 26 дек 2009 17:13


igro67 написа:Едните маркучета са на нещо като бобинка с 3 щуцерчета от към страната на шофьора близо до ламарината на купето и малко над колекторните тръби,зад инжекцията.Дугите са на самата инжекция и на тампона под нея,но са от задната страна и могат да се проследят с напипване и надникване от горе или от ляво.Става въпрос за маркучетата,които идват от въздушния филтър и от вокуум-регулатора на делкото.за останалите нямам представа къде трябва да са.

Ваккумите на бобинката са за предварение на запалването и са свързани към делкото, а на крушата отгоре са за филтъра да смуче топъл въздух от колекторите.
На крушата има един извод кафяв и един черен , кафявия е за филтъра, черния е вакуум от моното от долу на първата плочка на моното. Там има два извода вакуум, езиния е за крушата а другия е за бобинката, този който е за бобинкото се свързва отстрани на нея или по-точно откъм буксата с кабелите, другия край е отдолу на бобинката и отива на втория вакуум на моното.
Общо взето това е.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта