питане за АБС

Техническа и сервизна информация за Passat
pasat2
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

питане за АБС

Мнениеот pasat2 » Нед 20 дек 2009 19:52


На Пасат Б3 свети ABS при завой, тръскане. Светва, угасва, като угася двигателя се оправя до следващо тръскане, завой и т.н. Ако може да помогне някой ще съм благодарен.






[sizesize=50]Н=50]НА ПАСАТ 2 СВЕТИ АБС ПРИ ЗАВОИ ТРАСКАНЕ СВЕТВА ОГАСВА КАТО ОГАСА ДВИГАТЕЛЯ СЕ ОПРАВЯ ДО СЛЕДВAЩО ТРАСКАНЕ ЗАВОИ И Т.Н.АКО МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ НЯКОИ ЩЕ САМ БЛАГОДАРЕН[/size]

Последна промяна от gr_kanev на Нед 20 дек 2009 20:35, променено общо 1 път.
Причина: 1. Не пиши само с големи букви - означава че крещиш; 2. Пасата ти (най-вероятно) е Б3 - справка тук - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=38785 ; 3. Постарай се да пишеш по-грамотно




Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: питане за АБС

Мнениеот DimitarBT » Пон 21 дек 2009 13:01


извинявам се за спама ама и моя пасат има същото поведение,при по-голяма дупка или неравност по пътя ми светва абс-а.Понякога сам изгасва или се налага да загася мотора и пак да го запаля и се оправя.Ще ми бъде интересно ако темата се коментира


asus
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 16 авг 2006 10:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: питане за АБС

Мнениеот asus » Пон 21 дек 2009 14:37


Привет,
най-честият проблем е в преден десен датчик или кабела.
И аз имах същият проблем при друсане се включваше и после след загасяне се опрявяше и така беше до един момент и от 6г не работи, светна както си седеше на едно място и от тогава си е така.
Какво ли не се проверява и последното, което ми казаха, че или чеките или самия ел. мотор на помпата на АБС-а не са наред и за това. Ама кой знае ... така и не работи.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: питане за АБС

Мнениеот radotom » Пон 21 дек 2009 14:40


asus написа:... или чеките или самия ел. мотор на помпара на АБС-а не са наред ... така и не работи.

Ако помпата на В3 не работи- въобще няма да имаш никакви спирачки!


Потребителски аватар
angelov.id
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 20 окт 2008 17:25
Автомобил: turan
Двигател: dizel 2007
Местоположение: Варна

Re: питане за АБС

Мнениеот angelov.id » Сря 23 дек 2009 13:36


И аз имам същият проблем.Когато е студено ето сега когато има сняг абс работи без проблеми когато се постопли и лампата светва :shock :shock :shock. лятото когато температурата се покачи над 20 градуса пак започва да си работи :shock ходих на диагностика излиза ми грешка ниско напрежение R/L какво означава това незная някои ако знае моля помагаите :bowdown



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999 и 54 госта