Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Сря 23 Апр 2014 14:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: VW Passat б6 4-motion нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 12:24 

Местожителство: Варна
Здравейте! Имам намерение да си купя такъв автомобил. Офертитe са за няколко такива (2006-2007г) с дизелов двигател 2TDI има и един бензинов 2FSI. Искам да попитам първо за някакви особености / проблеми при тези двигатели, защото още не съм решил дали икономията на дизела излиза по-евтино, кото се има предвид по-скъпата му поддръжка. Другият ми основен въпрос е каква е системата на 4х4 при тези Пасати (4-Motion), Халдекс или Торсен? Ще съм благодарен и на съвети какво да гледам при покупката на такъв употребяван автомобил... Питам конкретно за Пасат 6-ца, 4-моушън.
:beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 13:15 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
Решението бензин или дизел трябва да го вземеш ти. Всичко зависи от годишният ти пробег, начинът на управление, преобладаващо градско или извънградско и т.н. Разлика в поддръжката няма кой знае каква.
А иначе системата за задвижване на четирите колела е Халдекс.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 17:54 
Аватар

Автомобил: VW PASSAT 2.0TDI DSG
Двигател: BMP-2006
Бензиновия,ако е този 150 коня няма да останеш о4арован нито от разxода нито от вървежа,по добре се оглеждаи за някое свястно дизел4е с пове4ко екстри :D а отнсоно подръжката на дизела не мисля 4е 500 лева за масла филтри ремъци и ролки са много.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 18:57 

Аз за такова се оглеждам, въпроса е че нямам никакво доверие на "автоджамбазите". Питането ми е по-скоро на какво трябва да обърна повече внимание при покупката на такъв автомобил 2 употреба?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 20:57 
Аватар

ами като избираx моята наи-ве4е гледаи да е от германия, после я зака4аш на ваг-ком и там излиза вси4ко,друго не знам какво да ти кажа вси4ко малко или много си е на късмет :) гледам 4е си от варна,ако имаш някъкви въпроси или се съмняваш за нещо можем да го сравним с моята кола няма проблеми :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 21:12 
Аватар

Местожителство: Сопот
Автомобил: Nissan Primera 1.6
Двигател: QG16DE 2001
Поръчай си я от германия примерно , също така десен волан гледал ли си доста по-евтини са и са бая по запазени , там климата е друг!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 22:49 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, вече с по-малко предупреждения, член на комсомола, не пиша във форума
garsona написа:
Поръчай си я от германия примерно , също така десен волан гледал ли си доста по-евтини са и са бая по запазени , там климата е друг!

Имаш предвид да кара с десен волан :shock :horror:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Пон 08 Фев 2010 22:53 
Аватар

Местожителство: Сопот
Автомобил: Nissan Primera 1.6
Двигател: QG16DE 2001
Защо не , който не се е качвал на такава говори че не било както трябва ама истината е че всичко зависи от задкормилното у-во , аз се качих , покарах , хареса ми и си купих такава !

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Вто 09 Фев 2010 2:59 
Рекламист
Аватар

Местожителство: София
garsona написа:
Защо не , който не се е качвал на такава говори че не било както трябва ама истината е че всичко зависи от задкормилното у-во , аз се качих , покарах , хареса ми и си купих такава !

Това е твоята истина колега, лично аз съм на мнение, че колите с десен волан трябва да се карат там за където са произведени...това, че тук някой вижда страшна "далавера" е друг въпрос, съмнявам се в Англия да има толкова много автомобили с ляв волан, колкото тук с десен...

По темата, чел съм за оплаквания от 2.0TDI, филтър за твърди частици, ръчната правила ядове и подобни нещица,
потърси във форума, има инфо.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Вто 09 Фев 2010 8:08 

Местожителство: Бургас
Дано не те разколебая прекалено драстично, но сигурен ли си, че предпочиташ 6-цата от първите години на производството и, пред 5.5 от последната.

Преди две години и аз правих този избор и ето какво се оказа решаващо в избора на 5.5

1. Дребните недоработки. Кола, произведена в първите години след пускането на модела в производство не е "излекувана от детските си болести" защото просто е нямало време те да се проявят и избегнат в процеса на развитие на модела. Последните екземпляри от даден модел, преди спирането на модела са най-усъвършенствани.
2. Пълният привод (4х4). В 5.5 е реализиран с Торсен, което означава перманентно задействане, а не "при необходимост" както е при Халдекса. Това означава, че колата е по-стабилна на пътя, на Халдекса му трябва време, за да включи пълноценно втория мост и тези няколко десети от секундата могат да се окажат фатални, защото вече поднесъл автомобил по-трудно се вкарва в пътя от неподнесъл. Освен това Торсенът е необслужваем, за разлика от Халдекса. Е, да, разбира се, кола с Халдекс е малко по-икономична от-към разход на гориво, но колко струва сигурността?
3. Цена. Кола от по-старият модел като правило е по-евтина от тази от по-новия. Или за същите пари можеш да купиш по-запазена и/или с повече екстри, ако избереш тази от по-стария модел. Резервните части за една кола от по-стар модел като правило са по-евтини от тези за по-новия.
4. Окачването. Известното предно окачване на 5 и 5.5. Да, поддръжката му е по-скъпа, но то е по-добро от-към стабилност на колата. Факт, че е взаимствано от моделите на Ауди, които се водят по-квалитетния сегмент на ВАГ. Отново въпросът, колко струва сигурността?

Има разбира се и много аргументи против по-стария модел, в полза на новия. Но при мен надделяха другите.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Вто 09 Фев 2010 13:27 
Аватар

за б6 пъти по-добър като визия от вън и от вътре и това 4е 5.5 е по стабилен от б6 от къде си го измисляте не знам като е то4но обратното да не говорим за вси4ките системи за стабилност които има б6 каквито б5.5 просто е на светлинни години в това отношение. отнсоно подръжката пак е доста по-ефтина от 5.5.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Вто 09 Фев 2010 14:12 

Визията, вътрешна и външна е въпрос на вкус.
5.5 е по-стабилен на пътя заради предното си окачване, което е едно към едно взаимствано от А4 и А6 (като за А6 не съм на 100% сигурен). При Б6 ФВ се връщат обратно към класическото окачване, което е по-евтино, но и по-неефективно от гледна точка на стабилността на автомобила.
Какви по-точно системи за стабилност има Б6 според теб, които при 5.5 отсъстват?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Вто 09 Фев 2010 18:51 
Аватар

BAS-bremsassistent-към него върви и автомати4но вклю4ване на мига4ите при авариино спиране и регулира това с каква сила натискаш педала на спира4ките,ABS-antiblockiersystem,ASR-система за сцепление,EDS-elektronische differenzialsperre- не си мисли 4е е само при 4-motion,ESP-eletronisches stabilisierungsprogram-която работи доста по добре от при 5.5.автомати4но регулиране на xидравликата според скороста и пътната обстановка.така 4е извиняваи 5.5 да е по стабилен маи има малко разлика между тяx.малко ме съмнява VW да направят по-нестабилен модел от предния :roll: колега имал съм 2 пассата 5.5 преди да взема б6, единия с 1.8 турбо другия 2.5 тди просто няма място за сравнение :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Сря 10 Фев 2010 13:08 
Аватар

maimo написа:
BAS-bremsassistent-към него върви и автомати4но вклю4ване на мига4ите при авариино спиране и регулира това с каква сила натискаш педала на спира4ките,ABS-antiblockiersystem,ASR-система за сцепление,EDS-elektronische differenzialsperre- не си мисли 4е е само при 4-motion,ESP-eletronisches stabilisierungsprogram-която работи доста по добре от при 5.5.автомати4но регулиране на xидравликата според скороста и пътната обстановка.така 4е извиняваи 5.5 да е по стабилен маи има малко разлика между тяx.малко ме съмнява VW да направят по-нестабилен модел от предния :roll: колега имал съм 2 пассата 5.5 преди да взема б6, единия с 1.8 турбо другия 2.5 тди просто няма място за сравнение :)

Ти верно я изкара тая шестица по-добра от предния модел. Чакай да излезе новия пасат и почваме да плюем и да се кефим как имаме по-стар модел, на полвин цена и много по-добър.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв? Публикувано на: Сря 10 Фев 2010 16:14 
Аватар

Местожителство: Troyan
колега ако мислиш да вземеш Пасат б6 виж в аутобилд какво пишат за 2.0 дизел така нареченият Вечен пациент

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа