Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот zfa159 » Пон 15 фев 2010 13:54


Никакво по-ефтино! :screwy
Има едно руско,което мисля,че беше Максус - не става.Аз взех такова и след 2 часа го изхвърлих понеже една клиентска кола (Пасат В3) взе да вие ужасно като позагря маслото....не става за нашите коли!
Вземи си оригиналното на VW,но от магазин за Шкода - там е по 18лв литърчето ;)




Потребителски аватар
DIY4ever
Мнения: 126
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот DIY4ever » Пон 15 фев 2010 15:07


Да, определено тук не бива да се взема евтино! Доста капризна е хидравликата към маслото.
Вече забравих точно какво вземах за моя последно, но помня че не беше евтино. Мисля че трябваше да носи знак "G002000".
Ако виенето не изчезне и се наложи разглабяне, събери "ценното" масло - можеш да го прецедиш през *фин* филтър и да го ползваш отново.

Но преди да сменяш маслото - свали ремъка и пробвай как е лагера "на ръка".


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот altanivan » Пон 15 фев 2010 17:28


DIY4ever написа:Да, определено тук не бива да се взема евтино! Доста капризна е хидравликата към маслото.
Вече забравих точно какво вземах за моя последно, но помня че не беше евтино. Мисля че трябваше да носи знак "G002000".
Ако виенето не изчезне и се наложи разглабяне, събери "ценното" масло - можеш да го прецедиш през *фин* филтър и да го ползваш отново.

Но преди да сменяш маслото - свали ремъка и пробвай как е лагера "на ръка".


Свалях преди малко ремъка,лагера е добре нямам никакъв луфт ,но друго ми направи впечатление ,като въртя колелото наляво -надясно всякаш има минимално все еднo празен ход,почти не може да се усети трябва много да се вгледаш.. !
Това проблем ли е..


Потребителски аватар
DIY4ever
Мнения: 126
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот DIY4ever » Вто 16 фев 2010 10:02


Под "колелото" имаш предвид ремъчната шайба на помпата ли? Мисля че е нормално, помпата всъщност е ротор с прорези, във всеки прорез има пъхната плоска пластинка - лопатка. Корпуса в който всичко това се върти има грубо казано елиптична форма. Лопатките под въздействие на центробежните сили излизат навън и опират в корпуса, като загребват течността между ротора и статора. Поради елиптичната форма пространството се стеснява (лопатките при това се прибират) и така се повишава налягането.
Така че когато няма налягане, мисля че е нормално да има съвсем лек свободен ход, все пак не е бутална помпа. Помпата трябва да се развърти поне малко за да заработи пълноценно.

Щом лагера е добре, пробвай да смениш течността, кой знае, може да се оправи. Виж в старата дали има нещо стружки и т.н. (може с магнит). Погледна ли дали няма въздух в течността в казанчето при работещ двигател - течността се "пеняви"?


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот altanivan » Вто 16 фев 2010 12:48


DIY4ever написа:Под "колелото" имаш предвид ремъчната шайба на помпата ли? Мисля че е нормално, помпата всъщност е ротор с прорези, във всеки прорез има пъхната плоска пластинка - лопатка. Корпуса в който всичко това се върти има грубо казано елиптична форма. Лопатките под въздействие на центробежните сили излизат навън и опират в корпуса, като загребват течността между ротора и статора. Поради елиптичната форма пространството се стеснява (лопатките при това се прибират) и така се повишава налягането.
Така че когато няма налягане, мисля че е нормално да има съвсем лек свободен ход, все пак не е бутална помпа. Помпата трябва да се развърти поне малко за да заработи пълноценно.

Щом лагера е добре, пробвай да смениш течността, кой знае, може да се оправи. Виж в старата дали има нещо стружки и т.н. (може с магнит). Погледна ли дали няма въздух в течността в казанчето при работещ двигател - течността се "пеняви"?


Днес ще сменя маслото ,и дано да нямам повече проблеми с хидравликата!


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот ifch0 » Пон 07 яну 2013 11:02


Да вдигна малко старата тема...

Сутринта Пасатчо ме изненада по случай празника - запалих да позагрее, докато чистя снега и...
Грозно ръмжене. Докато изчистя колата нито спря, нито си промени гласа.
Отворих и направих клипче, да се чуе звука:



Чудех се, дали е водната или хидравличната, но когато тръгнах да излизам от паркинга, ръмженето почна да мени тембър...
Дали е само лагер или всичко ще да е за смяна?
Хидравличната течност си е на нивото.
Вчера карах колата и си беше напълно в час.

До офиса ми, освен ръмженето, нямаше проблеми с кормилното управление. Така или иначе, смятам да я оставя на топло в гаража, докато не го изчистя като проблем...


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот Теодор » Пон 07 яну 2013 11:23


А сигурен ли си че не е от алтернатора :?: Свали един по един ремъците за да локализираш точно от къде е шума :idea:


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот ifch0 » Пон 07 яну 2013 11:51


Бих казал, че съм по-скоро сигурен, защото шумът се променя, когато въртя волана.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот pas1.8mi » Пон 07 яну 2013 21:22


Водната помпа ти е на същия ремък!И повдигачите ти тропат доста ...


Кадурин
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 12 сеп 2011 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Етрополе
Контакти:

Re: Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот Кадурин » Пон 28 яну 2013 18:17


Хидравличната помпа е 100% съм сигурен....провери маслото...при мене така стърже като няма масло....защото ми тече рейката някъде...мисля че от някаква семеринга...ама нема кой да се занимава с това...един български майстор...го измисли сипваш лятото м10д и караш...
ако ти тече де....сега зимата искам да изтече но не изтича да му еба майкята ...и да си сипя хидравлично масло...как ли не го оставях волана и не изтече...затлачила се е дупката :mhihi


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот ifch0 » Пон 28 яну 2013 20:27


Януари беше дълъг месец, та чаках заплата за да я водя на доктор... Миналата седмица я припалих (че все пак си беше студеничко) и реших да видя хидравличното масло. Беше на два пръста над дъното. Попсувах ноемврийския майстор (ноември ми сменяха доста неща и трябваше да ми долеят хидравлично масло, както и да ми сменят всички ремъци). Долях масло и след 10-ина минути млъкна. Днес я закарах в Герман за ремъци ('щото ми бяха сменили само ангренажния) и да видят това-онова...

Ама и аз съм си виновен - не помня, дали проверих всичко след сервиза...

Предполагам, за около 2-3 километра с малко масло не би трябвало да съм причинил щети?


Потребителски аватар
skiper
Мнения: 126
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот skiper » Вто 29 яну 2013 11:34


Карам същия пасат,миналата година и моята помпа започна да вие и волана стана тежък до такава степен,че едва успях да се паркирам пред блока,свалих помпата и се оказа,че буталцето беше блокирало,раздвижих го промих помпата,монтирах я и пак имаше виене,тогава смених маслото и виенето изчезна,чува се само в най-крайно полужение на волана и то съвсем тихо,опитай със смяна на маслото


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот ifch0 » Вто 09 апр 2013 15:16


Да ъпдейтна по моя проблем, да не се чуди някой за в бъдеще:

Оказа се, че рейката тече грозно и от двете страни.
Помпата е била в окаяно състояние и тя.

Рециклиране на рейка.
Рециклиране на помпа.
Нови маркучи за високо и ниско налягане.

В момента грижи няма. :)


emosimeonov77
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 20:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот emosimeonov77 » Сря 27 яну 2016 9:06


Имам проблем с хидравликата на Пасат4,смених маркуча от помпата до реката, защото протече и сега имам хидравлика само когато дам газ.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот Johnsword » Сря 27 яну 2016 13:21


Явно някъде ти се губи налягане до "реката" , малко странен въпрос, но този маркуч със същата дебелина ли е ? Доста странен проблем.. :screwy



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden и 55 госта