Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5 -РЕШЕНО

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
radonsa
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 23:09
Автомобил: VW Passat B5.5 [] VW Passat B3
Двигател: ALZ 2002 [] RP 1988
Местоположение: Пловдив

Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5 -РЕШЕНО

Мнениеот radonsa » Пон 15 фев 2010 21:21


Здраейте колеги,аз съм нов потребител на форума поради което искам да ме извините ако не съм направил нещо като хората

Колата е Пасат Б5.5 2002 година 1.6 бензин.....няма смисъл да казвам че съм МНОГО ДОВОЛЕН. : vw fen

Не открих нищо доближаващо се до проблема ми в търсачката и реших да пиша...

А проблема е следния: В последно време ESP-то ми стана много чувствително,дори и в най-лекия завой при скорост от 50-60км/ч
почва да отнема газта и дори използва спирачките понякога (каквато си му е работата по принцип) :shock .
От скоро ,след 4-5-6 включвания на системата ми светват лампите на ESP и ABS ,че не работят и трябва да изгася двидателя и като запаля всичко е ток и жица.
Възможно ли е да е нещо с датчиците или компютъра.... :!:
ще се радвам да споделите ако някой се е срещал с подобен проблем и да даде съвет за отстраняването му :wink: :wink:



OFF: форума е страхотен и много полезен,доста работи научих четейки вашите мнения.Продължавайте все така. :applause: :applause: :applause:

Последна промяна от radonsa на Пон 30 авг 2010 13:06, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот radotom » Пон 15 фев 2010 22:22


Адаш, закачай на VAG-COM и стискай палци да каже датчик.
Не, че типичната повреда на този тип АБС-и - отпояване ма 'маса'е прекалено трудоемък ремонт, ама датчика си е по-ясен ;)


Потребителски аватар
radonsa
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 23:09
Автомобил: VW Passat B5.5 [] VW Passat B3
Двигател: ALZ 2002 [] RP 1988
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот radonsa » Пон 15 фев 2010 22:52


Благодаря ти за бързия отговор АДАШ :да: :да:

ако се окаже датчик каква е процедурата,
има ли вариант за ремонт или директно нов и лесно ли става или да си търся майстор :?:

Заинтересован съм да знам за да не попадна на някой нескопосан "майстор" и да вземе да сменя всичко под ред без резултат (случвало ми се е със стария пасат Б3) :wink: :wink:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот radotom » Пон 15 фев 2010 23:01


Датчика най-добре нов. Принципно - не подлежи на ремонт.
Не, че не познавам един идиот, дето си го ремонтира, де! :screwy
viewtopic.php?f=11&t=50868
Всяка сутрин ми се пули от огледалото, докато се бръсна mhihi mhihi mhihi

Иначе- трябва ти канал или повдигач, вероятно имбус 5 (не знам по какъв начин е закрепването при теб, на В3 е с имбусен болт М6) и в добрия случай просто вадиш стария- слагаш новия и готово!
Ако е запекъл - може и съветване с чукче и длето ;) Той така или иначе е свършил.


Само дето.... не се сетих да предупредя, че при теб май датчика се свързва с кабела на куплунг, а не излиза директно от него кабела! :banghead:
Провери първо куплунга. Ако е влезла влага и се е окислил - почистваш старателно с контактен спрей и вероятно ще мине метър :да:


Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот krasig » Сря 17 фев 2010 10:22


видя ли тази тема ?

и евентуално моето решение ...


Потребителски аватар
radonsa
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 23:09
Автомобил: VW Passat B5.5 [] VW Passat B3
Двигател: ALZ 2002 [] RP 1988
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот radonsa » Сря 17 фев 2010 13:15


Мерси колега темата ми беше полезна :bowdown :bowdown ...ще отварям да търся датчици и куплунзи
и дано да е нещо такова че като гледам за какви суми става въпрос нещо в стомаха ми се преобръща :D :D
В петък или събота ще я карам на ВАГ КОМ и ще пиша какво е казал.


П.П.: сетих се че последно време имам 2-3 сериозни "скачания" в дупки по улиците :evil: :evil: и като че ли предния десен носач потропва малко..
дали е възможно да се е строшило или изкривило нещо по тая част и да бърка датчици
четох ,че ESP изчислява завъртането на колата и на волана..та си мисля да не да се бърка нещо :?: :?: :?:


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот kiriko » Сря 17 фев 2010 18:23


Вероятно двигателя ти е 1.8 Т , а проблема идва от влизане на влага от време на време в някой от датчиците , които се намират в главините или натрупване на лед , сняг или луга върху четящата гривна на ABS . На компютър ще ти покаже прекъснат кабел на датчик , но се чисти .ESP ти светва заради неработенето на ABS , те са взаимно свързани , просто електроника определя при боксуване кое колело принудително да бъде спряно от ABS(това е действието на ESP);На кратко проблема може да се реши с профилактика(подсушаване и почистване на всички 4ри датчика и гривни) или от само себе си като се позатопли времето . И действително ако има не съосие в двете предни гуми е възможно да се изключи ABS(ESP).


Потребителски аватар
IIvanov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 18 юни 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот IIvanov » Чет 18 фев 2010 21:59


Един път в голям порой явно се бяха понамокрили датчиците и ми се случи подобна схема,ама беше само тогава и след като изсъхна нямах грижи


Потребителски аватар
radonsa
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 23:09
Автомобил: VW Passat B5.5 [] VW Passat B3
Двигател: ALZ 2002 [] RP 1988
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот radonsa » Чет 18 фев 2010 23:35


Първоначално и аз така си помислих (предвид времето в Пловдив напоследък) ,но уви изсъхна и проблема си остана. :( :( :(


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот sasho_mf » Пет 19 фев 2010 23:45


Знам че не е по темата ама
kiriko написа:Вероятно двигателя ти е 1.8 Т , а проблема идва от влизане на влага от време на време в някой от датчиците , които се намират в главините или натрупване на лед , сняг или луга върху четящата гривна на ABS . На компютър ще ти покаже прекъснат кабел на датчик , но се чисти .ESP ти светва заради неработенето на ABS , те са взаимно свързани , просто електроника определя при боксуване кое колело принудително да бъде спряно от ABS(това е действието на ESP);На кратко проблема може да се реши с профилактика(подсушаване и почистване на всички 4ри датчика и гривни) или от само себе си като се позатопли времето . И действително ако има не съосие в двете предни гуми е възможно да се изключи ABS(ESP).

ALZ щом е значи е чист бензин 102к.с без турбо.Поне фабрично де.


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот kiriko » Съб 20 фев 2010 12:29


Най-добре колегата да каже какъв точно му е двигателя , за да няма недоразумения ;


BIKA_73
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 7:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот BIKA_73 » Пон 22 фев 2010 8:08


radonsa написа:Мерси колега темата ми беше полезна :bowdown :bowdown ...ще отварям да търся датчици и куплунзи
и дано да е нещо такова че като гледам за какви суми става въпрос нещо в стомаха ми се преобръща :D :D
В петък или събота ще я карам на ВАГ КОМ и ще пиша какво е казал.


П.П.: сетих се че последно време имам 2-3 сериозни "скачания" в дупки по улиците :evil: :evil: и като че ли предния десен носач потропва малко..
дали е възможно да се е строшило или изкривило нещо по тая част и да бърка датчици
четох ,че ESP изчислява завъртането на колата и на волана..та си мисля да не да се бърка нещо :?: :?: :?:

Колега аз имах същия проблем,на завой ми отнемаше газта и премигваше лампата на ESP! При диагностика ходова част се оказа разбит ,кормилен накрайник от там сходимоста вече се губи и датчиците сработват и затова става така!Смениха накрайника ,регулиране ходова част и проблем НИКС!!! :applause: :applause: :applause:


Потребителски аватар
radonsa
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 23:09
Автомобил: VW Passat B5.5 [] VW Passat B3
Двигател: ALZ 2002 [] RP 1988
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот radonsa » Чет 25 фев 2010 17:47


ДА...в крайна сметка това се оказа проблема, на предна дясна гума и бях посмачкал носачите...резултата беше че се получава несъосие и ESP-то се бърка. След смяната се оправи.
А междувременно изпаткаха бобина и комутатор придружено със смяна на кабели и някакъв удушник за ниските обороти :cry: :cry:
Целия ремонт ми струваше около 750 лв. в сервиз на Фолксваген и Ауди в Пловдив
(от които 4х35 за кабели,150-160 за този удушник и 2х120 за носачи и останалото по предназначение :D ....по информация на баша ми ..понеже съм в софия сега и немога да се занимавам) :oops:

Та от една седмица не съм си виждал колата...и сега като се прибера в Пловдив ще и се нарадвам love.vw love.vw love.vw


Потребителски аватар
niko_77
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat AWX

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот niko_77 » Пет 09 апр 2010 17:24


Някой може ли да ми каже, как се сваля датчика за предното колело на АБС на Пасат 5.5. Гледах го и не намирам болт да го държи, има само една гумичка и под нея се вижда метално стъбло, което влиза в главината (или шенкел ли е там точно незнам)?


Потребителски аватар
niko_77
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat AWX

Re: Странен проблем с ESP на ПАСАТ Б5.5

Мнениеот niko_77 » Сря 14 апр 2010 9:58


Никой ли не може да помогне за този датчик?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта