Б6 2007 dsg скоростна кутия - въпроси...

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
trifonn
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 01 апр 2010 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Б6 2007 dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот trifonn » Чет 01 апр 2010 16:17


Привет,

нов собственик съм на Б6 2007 - 2.0 TDI с автоматична DSG кутия.
Карал съм много коли със автоматични скоростни кутии, но при тази забелязвам някои странни неща:
1. между 2 и 3 предавка - леко усещам смяната на предавката, иначе при другите предавки няма никакво усещане освен от звука на двигателя и оборотите?
2. при сваляне на скорости пак леко се усеща?
3. при спускане - не набира скорост толкова лесно, колкото други автоматични скорости? става дума, когато не подавам газ...
4. при спряла кола и P - при наклон 'наместването' е доста голямо като разстояние? и назад и напред...
5. при D и R при наклон, при някои случаи, особено с големи наклони, колата 'изпуска' по наклона? разстоянието на 'изпускането' е доста понякога - може би до 40-50 см. (при D изпуска назад и обратното...)

Иначе съм направил пълна диагностика на колата, със сменени всички консумативи - масла, филтри, ремъци и ролки на двигател и масло и филтри на скоростна кутия. няма нито една грешка по компютъра.

В сервиза, където поддържам колата (Цар Борис - Жоро) ми казват, че за DSG такова поведение е нормално и няма нищо притеснително в това.
Ще се радвам други собственици на тази скоростна кутия да кажат, как е при тях?
Благодаря предварително...




Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот dancing_niki » Чет 01 апр 2010 21:12


Аз не съм с DSG, но на моята и трябва определено време да стопли компа какво и казвам от лоста и докато превключи може да поизпусне малко. Другата врътка при теб е ако колата е в покой да изключва сама от скорост, с цел икономия на гориво и чак като пуснеш спирачката тогава да отвори клапана и да включи на първа примерно. Само дето тия писаници трябва някой, който разбира от тези неща да каже доколко са верни.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот maimo » Чет 01 апр 2010 22:18


вси4ко което описа е нормално за дсг и аз съм с такава и при мен е така вси4ко е нормално което описа така е направена, но тази кутия е направена за по спортно каране тогава няма никакво усещане все едно си с електрокар :lol: за да не 4упи6 кутията на голямо надолнище се самоизключва да не можещ да я оставищ на скорост.ВИНАГИ ПУСКАИ РЪ4НАТА СПИРА4КА КАТО СПИРАЩ.за да не пуска за това е направена auto hold функцията 8) ако знаещ как то4но се ползва.


Потребителски аватар
axios
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vancouver, Canada

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот axios » Чет 01 апр 2010 23:12


Здрасти,

и моето комби пасат, 2007 си беше така. На мен обаче не ми е направило впечатление, понеже ми беше първата кола с автоматична скоростна кутия. За DSG., само знам, че трябваше маслото й да се сменя на около 80000км(без да съм с точност сигурен). Знам, щото имам приятел с Джета 2007 и му го смениха при дилър на VW.


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот passat6 » Пет 02 апр 2010 18:59


И аз съм с ДСГ. Нормално е поведението на кутията. И моя съвет е при паркинг по наклон след като включиш на Р и преди да пуснеш педала на спирачката да включиш ръчна. Така предотвратяваш наместването/заключването/ на паркинг под напрежение поради наклона. Проблема е като при всяка друга автоматична кутия, че използваш усилие за да извадиш лоста от Р и натоварваш кутията. Ауто холд както казва и колегата по-горе е много полезен в градско и при сиране защото включва автоматично ръчна при спиране. ДСГ е безстепенна но все пак поради голямото напрежение между скорост на колата и въртящ момент на двигателя при ниска предавка все пак 1-2 и 2-3 малко се усещат и няма как да е. Износването на съединителя също допринася до това. На какъв пробег си. Този съединител се сменя след 220 000 км.
Иначе те поздравявам за избора на ДСГ. Уникална е. Я опиши малко по подробно как усещаш превключването - като тласъци при превключване на ръчна кутия или като причукване? Ако е последното причината е друга и не е в кутията.


Потребителски аватар
pepismo
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот pepismo » Пон 05 апр 2010 20:25


Здравей!
Аз също съм с такава кутия, но за първи път карам автоматик и съм впечатлен от нея. Симптомите които изреждаш са абсолютно същите и аз също включвам постоянно ръчната. по принцип приятели от автомобилния спорт споделиха много добри мнения и отзиви за кутията.


Потребителски аватар
trifonn
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 01 апр 2010 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот trifonn » Вто 06 апр 2010 10:12


Привет,

незнам, колко е верен километража, но показва 90 000 км.
Между 1-2 и 2-3 усещането повече е като тласък.

Иначе градско шофиране в София с всичките задръствания: 8.6 л/100 км
Извънградско - приятно шофиране до 130 км/ч : 5.1 л/100 км
Извънградско - магистрала с 150-160 км/ч : 6.5 л/100 км

всичките варианти са с 3-4 пътника в колата и яко тежък багаж ...


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот maimo » Вто 06 апр 2010 16:41


вси4ко е ок това е нормално вси4ки са така,само слущаи ако по4нат да се 4уват разни звуци като е на P или N и има вибрации зна4и маxовика е за смяна.обикновенно към 120-150000км заминава.


Потребителски аватар
trifonn
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 01 апр 2010 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот trifonn » Вто 06 апр 2010 17:55


и колко излиза смяната на този маховик - труд и самата част, че може да съм много близко до него вече...


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот maimo » Вто 06 апр 2010 21:00


1400лв е 4аста и сложи към 150-200лв смяна,ако имащ такива симптоми сменяи докато е време 4е стават бели.


Потребителски аватар
trifonn
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 01 апр 2010 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот trifonn » Пон 19 апр 2010 18:33


какви бели може да направи този маховик?


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот maimo » Пон 19 апр 2010 20:56


да се с4упи и да пробие корпуса на скоростаната кутия или нещо друго :banghead: и тогава става......виждал съм снимки в 4ужди форуми гледката не е приятна.


Потребителски аватар
trifonn
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 01 апр 2010 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот trifonn » Пон 19 апр 2010 21:15


ужас !!!

за сега не забелязвам никакви трептения на n и p - даже n никога не ползвам...


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот passat6 » Пон 19 апр 2010 21:21


Маховика е консуматив и се сменя след 240 000км. когато се сменя и съединител. Имам няколко приятели с този пробег, и само един е сменил маховик. 5,1 извън градско моментен разход ли е или среден на определ пробег. Аз не мога да го докарам толкова. Варна-София съм свалял до 6,0 при смесено каране. Моментен разход при 120 и на мен ми показва 5 и по-малко. Колко ти е средния разход за пробег от поне 100-200км?


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: dsg скоростна кутия - въпроси...

Мнениеот passat6 » Пон 19 апр 2010 21:23


А с какъв двигател си - помпа-дюза или команрейл?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта