B5 комби повредена задна щора

Техническа и сервизна информация за Passat
dobrindobrev
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 15:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tervel

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот dobrindobrev » Съб 17 май 2014 12:06


Колеги, след като прегледох писанията Ви /за които благодаря :mhihi / и добавих малко БГ инжинерна мисъл реших да поправя и моята щора на В5. Пробих /под ъгъл/ страничните капачета и оста на щората със свредло 2 мм, така че посоката на свредлото да сочи към вътрешната втулка /на която е навита щората- бялата част/. При пробиването пружината беше "обрана" до почти работно положение /натегната на ръка/. В отворите вкарах метални щифтове /от пирони :icon_razz /, които влизат плътно в отвора /2.1мм/. От всяка страна на щората по 2 отвора. Може да се ползва и някакво лепило, за задържане на щифновете в отворите. Всичко си работи без проблемно /прибирането, свалянето от автомобила/. Останаха ми винтовете, които са напълно излишни вече, пък и не могат да се поставят, защото щифтовете пречат.
Дано и аз да съм бил полезен с нещо :beer




Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот instantaccess » Пон 19 май 2014 11:26


Дай да видим снимка колега, за да стане по-ясно.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот dancing_niki » Пет 27 юни 2014 9:19


Най-накрая намерих някой да изработи детайлите от предишната страница. Фирмата се казва Самел-90 АД гр. Самоков http://new.samel90.com/. Ако някой иска да поръча цената е 6.85 лв за брой без ДДС, а материала е неръждаема стомана.


sherieli
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 15 ное 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот sherieli » Вто 26 авг 2014 18:15


Здравейте колеги, и моята щора е за смяна. И имам въпрос, дали щора от Ауди А4 би паснала?


swot
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 07 окт 2014 19:36
Автомобил:
Двигател:

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот swot » Сря 07 яну 2015 22:41


Здравейте колеги! Аз имам същият въпрос, дали ще може да се пригоди щора от друг автомобил?
Благодаря!


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот vanesto » Съб 08 авг 2015 21:20


Колеги, аз малко съчетах методите, които сте ползвали. Стори ми се най-лесно с видии, като добавих по една шайба за да увелича площта, и след като настроих пружината, намазах отгоре обилно с поксипол, за да не превъртат главите на видиите. Мисля че стана достатъчно здраво, ще видим.
2015-08-08-867.jpg

Първо щората трябва да е навита. Разглобих от двете страни капачките, развих старите видии и махнах отчупените парчета пластмаса от тях. Капачките имаха пукнатини около отворите, намазах ги от двете страни с поксипол. Слобих ги и завих от двете страни новите видии. Първо се стяга леко от страната, на която няма копче за изваждане на щората, защото е обратно на посоката на натягане на пружината. След това навиваме от страната с копчето /предварително сглобяваме механизма вътре, има една малка пружинка - закачяме я на лостчето/. Докато навиваме видията от тази страна пружината започва да се натяга. Разтягаме малко щората и преценяме колко да натегнем пружината, така че да се връща докрай щората, и същевременно да не стане прекалено натегната. Накрая намазах от двете страни широко главите на видиите с похипол, за да не превъртат. Копчето за изваждане на щората работи, щората също се прибира.


WV Кafer
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 29 окт 2009 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот WV Кafer » Съб 12 сеп 2015 21:14


Колега ,ако искаш някой да ти отремонтира щората качествено-довери се на този човек-от личен опит говоря !
http://olx.bg/ad/remont-schora-pasat-golf-4-bora-schora-za-bagazhnoto-otdelenie-vazstanovyava-ID5sRgS.html
Ремонт на щора на багажника ,багажното отделение на Фолксваген Пасат след 1996 година до 2005 година ,Голф 4 и Бора .Цена на ремонта 45лв - Максимум 50 лв. (ако има счупени странични капачки за които има нужда от пластмасова заварка от колега специалист в това ) или в в зависимост от сложноста НА РЕМОНТА И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО АКО ИМА ЛИПСВАЩИ ИЛИ ЗАГУБЕНИ ЧАСТИ . ОБИКНОВЕННО В ЦЕНАТА ОТ 45лв СЕ ВМЕСТВАМ УСПЕШНО ако не се налага друга поправка както СПОМЕНАХ ! ТЕЗИ НЕЩА НАЙ -ДОБРЕ ДА УТОЧНИМЕ В КРАТЪК ТЕЛЕФОНЕН РАЗГОВОР ! ДАВАМ ГАРАНЦИЯ,ЧЕ СЛЕД РЕМОНТА МЕХАНИЗМА ЩЕ Е ПО ЗДРАВ ОТ ФАБРИЧНО ЗАЛОЖЕНИ МУ СЛАБИТЕ МЕСТА ! VW PASSAT ,GOLF 4 ,BORA - ЩОРА ЗА БАГАЖНИКА РЕМОНТ И ВЪЗТАНОВЯВАНЕ НА ПРУЖИННИЯ МЕХАНИЗЪМ. ИЗВЪРШВАМ РЕМОНТ НА ВСЯКАКВИ АВТОМАТИЧНИ ЩОРИ ЗА БАГАЖНИКА НА АВТОМОБИЛИ ,КОМБИ ,ВАН И ДЖИП.
Тел.за контакт:0889 38 35 21


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 12 сеп 2015 22:30


Разбрахме,рекламираш си бизнеса.
Що не пробваш в обявите,платените.
Тук не ти е мястото.


WV Кafer
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 29 окт 2009 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот WV Кafer » Съб 12 сеп 2015 23:02


За жалост нищо не си разбрал !
Давам информация на хора от този форум ,които с удоволствие ще си ползват отремонтираната ПРОФЕСИОНАЛНО щора.
А-дали ми е мястото тук-не си ти човека-злобничко да подхвърляш неща в които не си убеден !
Така или иначе-все някой ще ми е благодарен за подадената информация.
Май на такива като теб-не им е мястото тук.
Форума е място където се обменя ВСЯКАКВА информация и опит.
Аз говоря с информация и от опит-ти с какво ?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот vanesto » Нед 13 сеп 2015 15:17


WV Кafer написа:Колега ,ако искаш някой да ти отремонтира щората качествено-довери се на този човек-от личен опит говоря !

Тц, не мерси, моята си я ремонтирах непрофесионално и още държи. Ако пак се счупи, ще вложа още 3лв в нея.


cappy56
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот cappy56 » Чет 19 ное 2015 0:01


Здравейте колеги - вчера и моята щора се развали - ако някои може да качи някоя снимка къде точно се навиват винтовете.


z_chakarov
Мнения: 197
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот z_chakarov » Пет 27 ное 2015 9:30


Преди да продам пасата на моята странично направих дупка на пластмасовата част и на оста, която се върти за да се навие.След това я навих и с тел през дупката да се фиксира.Близо година я ползвах беше опъната като струна.Все още си работи при новия собственик.


joro_7777
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 26 мар 2016 16:58
Автомобил:
Двигател:

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот joro_7777 » Съб 26 мар 2016 17:15


Някаде поправят ли ги скапаните щори


kapanakova
Мнения: 38
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот kapanakova » Вто 10 яну 2017 22:36


Здравейте. Вчера ми се случи нещастието да ми се счупи щората. Ще има ли някой добрината да ме просветли за отремонтирането? Благодаря тел.0887826267 Калоян или ЛС


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5 комби повредена задна щора

Мнениеот ecm » Съб 19 авг 2017 18:35


Здравейте! Днес и аз се сдобих със счупена щора на Б5.5. Има ли начин поне временно да сглобя само пластмасовите капачки отстрани и да я ползвам дори и увиснала, че утре заминавам за Гърция и нямам време за повече разправии? Колкото и да ги мъчих тия капачки, не виждам как се захващат за средната част и изпадат. Може би с повече внимание да мога да я постава на мястото и дори и в такова наливно състояние, но ако има лесен начин да я застопоря, ще е по-добре.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта