Б5 1.8Т AEB 96г положение на дроселна клапа

Техническа и сервизна информация за Passat
vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Б5 1.8Т AEB 96г положение на дроселна клапа

Мнениеот vespres » Чет 13 май 2010 19:50


Здравейте!Някой може ли да ми каже или да качи снимка,как трябва да стои самата клапа в дросела.На снимката се виждат две пъпчета и половината страна е скосена.Те навън ли трябва да гледат или към колектора?Мотора е 1.8Т AEB 96г Ако някой реши да погледне благодаря предварително
Прикачени файлове
Throttle Body - DBC - VW 2_8 V6 - 1_8T.JPG
Throttle Body - DBC - VW 2_8 V6 - 1_8T2.JPG




Потребителски аватар
sonaris
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 19:56
Автомобил: VW Passat B4 Syncro
Двигател: ADY
Местоположение: Пловдив / България
Контакти:

Re: положение на дроселна клапа

Мнениеот sonaris » Нед 16 май 2010 16:09


Въпроса ти е малко от миналата година но да отговоря как е при мене.
Аз съм с PASSAT 2.0GT Synchro, ADY Мотор SYMOS ако мислиш че има значение компютъра. При мен са от вътрешната страна пъпките отпред виждам вдлъбнатините.
Колата от както съм я купил преди 6 месеца внос ми е от Швейцария не е барана в БГ освен от моя механик който не я е разглобявал. Така че мисля трябва да е така.

Изображение
Така изглежда отстрани

ИзображениеТака изглежда отгоре

Да те питам ти защо си я разглобявал клапата. Че сега имам малак проблем чат пат на кръстовищата ми мени оборотите и ме дразни друсането което се получава. Може ли да е от дроселовата клапа. Моя механик :) ми я почисти като я пръскаше със спрей за почистване не знам какъв точно но се беше оправила за около 2 седмици ся пак го има проблема?


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: положение на дроселна клапа

Мнениеот vespres » Пон 17 яну 2011 0:34


Извинявай колега sonaris,че бях "заебал" темата и чак сега отговарям на единственния човек,който е качил дори снимков материал,за което благодаря(по-добре късно от колкото никога) :) Намери ли решение на твоя проблем?


Потребителски аватар
sonaris
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 19:56
Автомобил: VW Passat B4 Syncro
Двигател: ADY
Местоположение: Пловдив / България
Контакти:

Re: положение на дроселна клапа

Мнениеот sonaris » Вто 26 юни 2012 0:21


vespres, оказа се че съм с дебитомер на Hitachi който бил с жичка. Та по таз жичка полепвали разни боклуци и това и пречило да мери вярно дебита на въздуха и подава некоректни данни към компютъра. Таз жичка се чисти с Спрей короселинов и се изсушава с въздух на компресора. Поне така видях да ми я чистят в Формулата в Пловдив. Показа отлични резултати. Като цяло проблема изчезна има дребно трептене в двигателя не знам на какво се дължи. Предполагам в дроселовата клапа има също увехтяване.

Имам проблем с ламбда сондата гори ми и никой не знае защо пък аз се вманиячавам и искам да ми работи добре колата макар и да е стара. Харесал съм си тази сонда Изображение
39 лв. Какво и плаща човек. /Хм, гледам че са се изчерпали. Ще я намеря другаде./
До сега съм изгорил 2 пъти Beru и 1 път Bosh. наред е NJK или горепосочената. Дкато не намеря вярната. Всички ми говорят че газта била виновна. Газаджиите твърдят че няма нищо общо но никой не ми решава проблема. Е газаджиите искат ама като дойде момента ще им дам възможност първо на тях. Така ми се струва логично.

Набарах много интересна тема за дроселовата клапа може да я разгледаш тук.

Аз си мисля че имам някво ей такова износване
Изображение
но нямам още увереност да проверя какво има вътре от любопитство. Пък и трябва да се сдобия първо с ремонтен комплект.
толкова от мен.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: положение на дроселна клапа 1.8Т AEB 96г

Мнениеот vespres » Вто 17 юли 2012 17:14


Радвам се че си решил донякъде проблема.Като пуснах темата имах и голф 3 ,2E.Едва сега разбирам разликата между ADY и 2E .ADY е доста по-осъвременен мотор.И дросела и дебитомера и инжекторите са различни. Това "трептене" при теб вероятно се дължи на неработещата ламбда сонда.Мисля си ,че не е никак удачно да си взимаш сонда за тези пари (39 лв) и да очакваш някакъв положителен резултат.Ако вече си в сервиз или ще ходиш тепърва остави те да ти сложат сонда и да ти поемат гаранция.Така отговорността и разходите са си за тях.А за 39 лв едва ли ще работи повече от другите и едва ли ще съдържа нужното количество от скъпите материали нужни за електро-химичните процеси в една ламбда сонда.На тия дросел-клапи обикновенно им спира първо моторчето и почва да повишава оборотите и пише грешка.Не я отваряй ако няма признаци.


Потребителски аватар
sonaris
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 19:56
Автомобил: VW Passat B4 Syncro
Двигател: ADY
Местоположение: Пловдив / България
Контакти:

Re: положение на дроселна клапа 1.8Т AEB 96г

Мнениеот sonaris » Нед 22 юли 2012 21:48


Незнам вече 4 ламбди смених. Резултата е еднакъв карам известно време и ги убивам по незнайни причини. Два пъти съм си купувал нова и втора употреба съм слагал и гаранционно са ми ги сменяли. Казват ми че гаранцията отпадала при наличието на газ. Но въпреки това веднъж ми я смениха. Газаджиите казват че това няма общо с горенето на ламбдата. И мисля да ги оставя те да я сменят следващия път. Слагам съм Bosh, Beru, NJK. Не знам какво друго да пробвам.

Клапата не мисля да е отварям. Оказа се че проблема се решава с почистване на жичката на дебитомера. Тогава ми се нормализират оборотите.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: положение на дроселна клапа 1.8Т AEB 96г

Мнениеот vespres » Нед 22 юли 2012 23:25


Интересно ,на ламбдите подгряването ли им изгаря или сензора?


Потребителски аватар
sonaris
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 19:56
Автомобил: VW Passat B4 Syncro
Двигател: ADY
Местоположение: Пловдив / България
Контакти:

Re: положение на дроселна клапа 1.8Т AEB 96г

Мнениеот sonaris » Нед 19 авг 2012 1:29


По често подгряването. Поне при мен така става.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: положение на дроселна клапа 1.8Т AEB 96г

Мнениеот vespres » Съб 25 авг 2012 10:57


За да гори подгрева на сондата изобщо няма как да е виновна газта.Ако са менте така ли пък за четири пъти не улучи една истинска?!? :dontknow:


Потребителски аватар
sonaris
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 19:56
Автомобил: VW Passat B4 Syncro
Двигател: ADY
Местоположение: Пловдив / България
Контакти:

Re: положение на дроселна клапа 1.8Т AEB 96г

Мнениеот sonaris » Сря 02 яну 2013 3:37


Мисля че го намерих проблема. Купих си нова букса от морга и ламбда. Отрязах стария кабел и си запоих новите кабели изолирах и сега всичко е 6.
ИзображениеИзображение

Газаджиите са се закачили на белия кабел и мисля че от тях е станал проблема. А до сега са го гледали автомобила поне 5 жичкаджии. Никой не го е хванал това.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта