Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот hooligan_sk » Сря 22 сеп 2010 9:24


Ем шопе дано не е някое брутално менте твойта нова ролка и да изкара повече, че за по-старите ТДИ-та струва 150лв туй животно, пък за PD обикновено са по-скъпи дори частите :beer




Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот krraynov » Сря 22 сеп 2010 19:56


Ето, намерих другата тема и там http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=149629&start=90 описах как проверих дали шайбата на алтернатора е блокирала...


Потребителски аватар
Grozdev
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 17:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот Grozdev » Чет 23 сеп 2010 10:22


колега гледах тоя обтегач подскача си ама но за тази ролка която е на динамото си работи както трябва и този обтегач според вас трябва ли да го сменя :roll:


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Чет 23 сеп 2010 11:12


Grozdev написа:колега гледах тоя обтегач подскача си ама но за тази ролка която е на динамото си работи както трябва и този обтегач според вас трябва ли да го сменя :roll:


Еми според мен щом нямаш шумове и вибрации и щом си проверил алтернаторната ролка-ще си караш до следващото обслужване,само с по-често наглеждане под капака :) !Може би твоя обтегач вече няма тия свойства да държи нещата така яко,при мен ролката на обтегача почти не мърда,ама съм минал не повече от 50 км. от смяната,може би след време ще се отпусне и той....!Лошото е,когато това стане едновременно с блокаж на шайбата-тогава всичко може да се очаква!Аз например намерих при обслужването старият обтегач със счупено ухо именно заради това,че е поостарял и че ролката му е спряла аванса!Чудех се как се е закрепило и как не съм бил :bishop по пътищата :lol:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch и 53 госта