Б3 2Е 115коня 1993 г. от време на време прави бели

Техническа и сервизна информация за Passat
angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Б3 2Е 115коня 1993 г. от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 12:03


Колеги зверо е 2Е 115коня 1993г. Купих го на 20.12 2009г.досега съм навъртял към10000км. кара се на бензин .г.и няма .Сменил съм клапан за празния ход /не нов но работещ уж/ бобина /не нова но работеща от стария Пасат който беше 1.8 ми ако това има значение/.палец ,дистрибуторна капачка ,свещи ,високоволтни кабели,горивен и въздушен филтър,бенз помпа нова,слагал съм от всички видове бензин .Проблема е следния : По време на движение независимо с каква скорост се движа и на коя предавка ,дали съм натиснал газта или съм си махнал крака от газта /колата е на скорост/ Паско почва да придърпва като изключа от скорост и виждам оборотомера играе в диапазон 900-1000.Проверил съм вакуумите ,ходих на диагностика ,гледах дебитомера /каза че е добре /при инжекторджия.Уж диагностиката показва че е добре двигатела а проблема си остава .Не че ме е оставила на пътя да чукна на дърво но е дразнещо изминал съм примерно 500км без никакъв проблем и изведнъж почне да придърпва .Когато не го прави проблема като завъртя дали наляво или надясно болтчето за реглаж на празния ход веднага се вдигат или намалят оборотите.но проблема появи ли се оборотите са едни и същи.

Последна промяна от angel1223 на Нед 13 ное 2011 19:43, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот Теодор » Пет 20 авг 2010 12:42


Да ти проверят клапаните как са :idea: При мен се оказа от тях и никаква диагностика не го хвана докато не свалиха главата :cry:


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 14:12


Теодор написа:Да ти проверят клапаните как са :idea: При мен се оказа от тях и никаква диагностика не го хвана докато не свалиха главата :cry:

как и къде?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот bobocamaro » Пет 20 авг 2010 14:20


angel1223 написа:Когато не го прави проблема като завъртя дали наляво или надясно болтчето за реглаж на празния ход веднага се вдигат или намалят оборотите.но проблема появи ли се оборотите са едни и същи.

Недей да въртиш никакви болтове,неслучайно са клепани с жълта боя още в завода.За претрисането,аз залагам на мръсни/износени графитени писти в дебитомера или TPS датчика на др.клапата.Поне при мен беше това.И двата чарка се разглабят лесно,почистват се и се мерят с прост омметър :beer


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 14:31


забравих да добавя че на място като изфорсирам двигателя/над 3000оборота/не се колебае ,дето се казва ще му изкарам буталата . .обаче като го има проблема при падане на оборотите на нормално /900/ двигателя е неспокоен оборотите почват да играят след форсаж клапана за празен ход отсечено ги нормализира ,не е както трябва да бъде плавно да ги свали на 900 оборота.от който взех клапана каза че работи но...не обвинявам никой


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 14:34


bobocamaro написа:
angel1223 написа:Когато не го прави проблема като завъртя дали наляво или надясно болтчето за реглаж на празния ход веднага се вдигат или намалят оборотите.но проблема появи ли се оборотите са едни и същи.

Недей да въртиш никакви болтове,неслучайно са клепани с жълта боя още в завода.За претрисането,аз залагам на мръсни/износени графитени писти в дебитомера или TPS датчика на др.клапата.Поне при мен беше това.И двата чарка се разглабят лесно,почистват се и се мерят с прост омметър :beer

нямаше жълта боя явно са пипани а ТPS се намира на самия дроселов блок ако несе лъжа нали?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот bobocamaro » Пет 20 авг 2010 14:38


Направи каквото ти казах,почисти и двете платки на двата чарка с контактен спрей.Отвори autodata и виж какви са показанията за напълно отворен/затворен TPS и клапа дебитомер.Показанията им в спокойно състояние са критични за празния ход,а точно там се еба*ат :banghead: .Това не се хваща на диагностика,но белята може да е и навсякъде другаде :roll:
P.S.Да,там е сензора.Може и да дърпа въздух през уплътнителите на дюзите,или от другаде.За тая проверка изскуби вакуумите на:evap клапана,бар регулатора,сервото на спирачките и други по-малки маркучета.Съответно затапваш висящите тръби,да остане мотора само с картерна вентилация и го гледай как се държи.Може някой от тея келеши да съска и да еба*а.Дебелия въздуховод,всичко по картерните-да няма скрито сцепено някъде?


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 14:55


bobocamaro написа:Направи каквото ти казах,почисти и двете платки на двата чарка с контактен спрей.Отвори autodata и виж какви са показанията за напълно отворен/затворен TPS и клапа дебитомер.Показанията им в спокойно състояние са критични за празния ход,а точно там се еба*ат :banghead: .Това не се хваща на диагностика,но белята може да е и навсякъде другаде :roll:
P.S.Да,там е сензора.Може и да дърпа въздух през уплътнителите на дюзите,или от другаде.За тая проверка изскуби вакуумите на:evap клапана,бар регулатора,сервото на спирачките и други по-малки маркучета.Съответно затапваш висящите тръби,да остане мотора само с картерна вентилация и го гледай как се държи.Може някой от тея келеши да съска и да еба*а.Дебелия въздуховод,всичко по картерните-да няма скрито сцепено някъде?

почвам да го правя .ще пиша за резултата . като махам вакуумите нищо не става .нека да караме едно по едно


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот i.e.i » Пет 20 авг 2010 15:03


като махам вакуумите нищо не става

Toва май е признак,че взима въздух откъдето нетрябва.


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 15:08


картерните маркучи съм ги сменил .


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 16:36


bobocamaro написа:Направи каквото ти казах,почисти и двете платки на двата чарка с контактен спрей.Отвори autodata и виж какви са показанията за напълно отворен/затворен TPS и клапа дебитомер.Показанията им в спокойно състояние са критични за празния ход,а точно там се еба*ат :banghead: .Това не се хваща на диагностика,но белята може да е и навсякъде другаде :roll:
P.S.Да,там е сензора.Може и да дърпа въздух през уплътнителите на дюзите,или от другаде.За тая проверка изскуби вакуумите на:evap клапана,бар регулатора,сервото на спирачките и други по-малки маркучета.Съответно затапваш висящите тръби,да остане мотора само с картерна вентилация и го гледай как се държи.Може някой от тея келеши да съска и да еба*а.Дебелия въздуховод,всичко по картерните-да няма скрито сцепено някъде?

всичко направих както ме посъветва но уви резултата е същия .никаква промяна.серво нямам имам АБС.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот bobocamaro » Пет 20 авг 2010 18:35


Дано се включи и колега с идея,нищо не ми идва вече на главата куха.Да вземеш компресия да замериш,дето вика колегата че е брал ядове с клапани?Центровка на ремъка,центровка запалване?


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот rokera671 » Пет 20 авг 2010 18:42


Може да е стъпковият.При мен беше така.И сега си е така ,ама вече въобще не работи и не държи обороти.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот bnick » Пет 20 авг 2010 18:56


rokera671 написа:Може да е стъпковият.При мен беше така.И сега си е така ,ама вече въобще не работи и не държи обороти.


:да: При мен беше подобен проблема, пистите ми бяха износени и правеше номера с оборотите


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Паско от време на време прави бели

Мнениеот angel1223 » Пет 20 авг 2010 19:59


колеги да добавя че одеве забравих да пиша :преди да го прави проблема пали и аха да запали гасне като натисна акселератора запалва без проблем и както вече писах като паднат оборотите до 900 и почват да играят и т.н както съм го описал в първия си пост .досега не съм чул клапана да има писти .мисля че само дебитомера има.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 216 госта