Passat B5 Дроселова клапа

Техническа и сервизна информация за Passat
ncuxynat
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lukovit

Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот ncuxynat » Чет 09 сеп 2010 9:50


Колеги,някои знае ли,дали може да се чисти дроселовата клапа,имам проблем с оборотите,нямам никакви ниски обороти,и на диагностиката ми казаха че проблема е в дроселовата клапа,нова струва 500лв,но видях някаде че се чисти и може да се оправи проблема,само че незнам на тия дали може,в сервиза ми казаха че е капсоловано всичко и да си търся от някоя морга!




Потребителски аватар
ziatev
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 21 сеп 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дроселова клапа VW Passat B5

Мнениеот ziatev » Чет 09 сеп 2010 11:09


Порше - изток - чистене и настройка - 60лв. heavy metal zork


Потребителски аватар
holi
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 15 апр 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Дроселова клапа VW Passat B5

Мнениеот holi » Пет 17 сеп 2010 14:35


На мен ми я прави приятел в АУТО+, колата завървя перфектно, оборотите заспаха и нямаше забиване, смених и маркуча за картерните газове и стана ОК. Само промивка и си готов :)


Потребителски аватар
ziatev
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 21 сеп 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дроселова клапа VW Passat B5

Мнениеот ziatev » Пет 17 сеп 2010 17:19


Какво точно и прави?


Потребителски аватар
holi
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 15 апр 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Дроселова клапа VW Passat B5

Мнениеот holi » Вто 21 сеп 2010 16:20


Знам, само че демонтира дроселовата клапа... проми я, сменихме маркуча за картерните газове и отново монтаж... това е. Даже мисля, че адаптацията си я прави сама колата, не помня да ми е правил някакви настройки и адаптаций. Ако искаш подробности ще попитам


peshunski
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Дроселова клапа VW Passat B5

Мнениеот peshunski » Пет 25 юли 2014 18:05


Здравейте, имам същият проблем, препоръчайте ми къде да отида да го оправят?


DragoI
Мнения: 92
Регистриран на: Нед 30 май 2010 19:31
Автомобил: VW Passat B5 1.8
Двигател: APT 2000
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот DragoI » Съб 02 авг 2014 23:59


Аз ходих в бош Плевен и майстора ми каза, че работата да ми я почистят щяло да струва 10-на лева.. малко ми се видя .. още не съм ходил...


Потребителски аватар
iMEXX
Мнения: 50
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 16:13
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: AWT
Местоположение: Силистра

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот iMEXX » Нед 03 авг 2014 0:56


Е като почнат да ги измислят тези глупости, че не можело да се чисти дросела падам. Аз съм с Passat B5 1.8Т и след почистване на дросе мога да заявя, че пасатора заработи много по добре! Ето и една тема как колега сам си е чистил дросела ---> http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=62348 .


smirnoff_87
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 13:45
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот smirnoff_87 » Сря 05 ное 2014 12:17


Здравейте. И аз имах проблеми с тази клапа, почистих я и сега нещата се нормализираха до известна степен. Но от 2-3 дена ми излезна нов проблем. Когато колата не е карана и е студена(имам на предвид да е стояла цяла нощ) и след като я запаля почти всеки път ми гасне(какво става колата се тресе оборотите са ниски и заглъхва), след второ или трето палене нещата се нормализират и колата пали с малко помощ от задкормилното устройство(т.е. мен - натискам газта). Но тук е и другия проблем колата стои и работи на място нормално и ако бутна газта и започва да заглъхва и да загасва, т.е. вместо оборотите да се вдигат при натискане на газта те падат. И така докато не поработи малко на място около 1-2-3 мин.


Потребителски аватар
emkopor
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 09 дек 2012 13:10
Автомобил: TIGUAN TDI 2009
Двигател: 140 коня
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот emkopor » Сря 05 ное 2014 17:23


Колега Смирнов и моя пасатор го прави тоя номер студен.Сменял сьм темп.датчик защото не ми показваше температурата и после термастат не вдигаше повече от 60гр.Двигателя е 2.0 115коня AZM,някой да каже става ли с адапция на дросела :screwy


Потребителски аватар
Diters
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 8:31
Автомобил: VW Passat variant
Двигател: AVB
Местоположение: на морето :)

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот Diters » Чет 06 ное 2014 10:00


emkopor написа:...някой да каже става ли с адапция на дросела :screwy

Адаптация на дроселовата клапа можеш да направиш, но ако имаш замърсяване вътре в нея проблема ще остане.


smirnoff_87
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 13:45
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот smirnoff_87 » Пет 07 ное 2014 9:01


smirnoff_87 написа:Здравейте. И аз имах проблеми с тази клапа, почистих я и сега нещата се нормализираха до известна степен. Но от 2-3 дена ми излезна нов проблем. Когато колата не е карана и е студена(имам на предвид да е стояла цяла нощ) и след като я запаля почти всеки път ми гасне(какво става колата се тресе оборотите са ниски и заглъхва), след второ или трето палене нещата се нормализират и колата пали с малко помощ от задкормилното устройство(т.е. мен - натискам газта). Но тук е и другия проблем колата стои и работи на място нормално и ако бутна газта и започва да заглъхва и да загасва, т.е. вместо оборотите да се вдигат при натискане на газта те падат. И така докато не поработи малко на място около 1-2-3 мин.


Стигнах до нов лъч светлина. След като си свалих регистрирана версия на програмата ваг ком и пробвах адаптация на дросела открих, че се е прецакала дава ми грешка постоянна, след като я изтрия се появява автоматично сама, което говори, че има нещо нередно в клапата. След като пусна адаптация чувам как нещо бучи вътре но самата адаптация не се получава няма го отварянето и затварянето на клапата. Днес съм я свалил и мисля да отворя отстрани пласмасовия капак и да погледна по от близо какво става. Далеч съм от мисълта, че ще я оправя и даже съм в процес на търсене на нова, надявам се да открия какъв е проблема.


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот ivo_vn » Нед 09 ное 2014 16:56


Здравейте, колеги! :smile
Днеска си играх с дроселовата клапа, минах през "Практикер" и купих едно спрейче за почистване на карбуратори на цена от 13 лева. :th_up След сваляне на дросела и обилно почистване със спрея и подмяна на две мъркучета, едно от което беше за маслените пари, при което беше скъсано от долната страна..
След събиране на колата очаквах да има проблем с паленето, но уви колата заспа на 900 оборота. :mhihi
Така и след малко тест драйв установих друг проблем... когато изключа колата от скорост, оборотите падат до 1200-1300 за 2-3 секунди и после бавно си ги смъква до 900.. А преди направо падаха до 900 но имаше едно колебание между 800 и 900. :gruebel
Адаптация за сега не съм правил, въпреки че ме посъветваха!
Колата е B5 1.8 125hp - ADR.


smirnoff_87
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 13:45
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот smirnoff_87 » Сря 12 ное 2014 23:53


смених дроселовата клапа с друга (чисто нова втора употреба :Mr Green Fun ). Все още наблюдавам колата, но сякаш проблемите ми се решиха. Единствено сега имам по голям луфт на педала на газта(жилото дойде малко по-дълго) и разбираемо - клапата която сложих бе от ауди 1.8т, но с различна маркировка отзад.


Потребителски аватар
stefan.stefanov1
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 18 сеп 2016 9:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 Дроселова клапа

Мнениеот stefan.stefanov1 » Чет 16 фев 2017 6:49


колега имам абсолутно същия проблем кажи ти как оправи твойта,че ми побеля главата от некомпетентни майстори.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: matence и 28 госта