Passat B6 няколко въпроси и мнения

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот passat123 » Вто 12 фев 2013 16:45


maimo написа:да има доста голяма разлика просто този с веригата е по-стария модел

Явно и при мене е по-разлино смяната му !




gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот gamble » Вто 12 фев 2013 19:50


Ясно... де да беше само това де :icon_lol Днеска си лафих е едно момче, което има BKP варианта. Като вдигнахме капака и като видях колко разлики има спрямо BMP за малко да падна :screwy Тука сега сигурно някой ще ми се смее де :mrgreen

Това са снимки от BKP мотора. В първата снимка липсва съда за охлаждане на маслото (една квадратната, назъбена метална част). Във втората снимка... тази метална част под резервоара на антифриза я няма в BMP варианта. А третата е общ поглед, като капаците на двигателя са различни също. Някой има ли си идея накратко защо са толкова са различни? Аз си мислех, че разликата е основно в дюзите :redface и броя на клапаните. Въпросните двигатели са си 2,0 TDI 140 к.с.
Прикачени файлове
IMG_20130212_114701.jpg
IMG_20130212_114706.jpg
IMG_20130212_114712.jpg


gr_gochev
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 06 мар 2013 21:05
Автомобил: WV Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот gr_gochev » Чет 07 мар 2013 20:53


Привет колеги!
Изчетох всичко до тук и дилемата ми за този Пасат Б6 http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11355492688946923&f1=detailsсамо се задълбочи. На пръв поглед е добре, моторът е много тих, всички екстри работят, шум от задния мост, но не звучи като лагер, по-скоро може би гумите. Нямах достатъчно време за по-обстоен оглед, а и исках малко да се подготвя. Утре ще го заведа на преглед и ще го натисна малко повече.
Моля, да споделите какво по специално по тази кола трябва да гледам, а може и просто мнение. В голяма чуденка съм дали въобще да Б6, след всичко което изчетох тук!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 07 мар 2013 22:38


Вчера,при разговор с клиент,имащ 2бр. Пасат-и Б6,един комби,другия седан,купени нови,2.0 ТДИ-140кс.
-тея коли са страхотни
-за 6г. и около 100 000км похарчени по около 40 000лв за ремонти,извън гаранция в Порше


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот masiven » Чет 07 мар 2013 22:56


Това и да го чуя лично, няма да го повярвам :eek и то по 40к на бройка хахахахахахаха

Достатъчно съм висял в порше, за ремонти, къде на купени от там коли, къде втора ръка включително и за Б6 дизели и няма как да се дават такива пари освен, ако не трошиш мотора всяка година.

Че Порше дерат яко спор няма, ма това според мен.... твоят клиент бая те е пуснал по пързалката.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот dobrin » Пет 08 мар 2013 2:02


Мда, и един мармот завива шоколада ... :screwy Може би с нафтата ... и винетките ... и данъците ... и парите за почивка ...


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот borri » Пет 08 мар 2013 7:50


:mhihi 40 хилки :mhihi


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот gamble » Пет 08 мар 2013 9:12


gr_gochev написа:Привет колеги!
Изчетох всичко до тук и дилемата ми за този Пасат Б6 http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11355492688946923&f1=detailsсамо се задълбочи. На пръв поглед е добре, моторът е много тих, всички екстри работят, шум от задния мост, но не звучи като лагер, по-скоро може би гумите. Нямах достатъчно време за по-обстоен оглед, а и исках малко да се подготвя. Утре ще го заведа на преглед и ще го натисна малко повече.
Моля, да споделите какво по специално по тази кола трябва да гледам, а може и просто мнение. В голяма чуденка съм дали въобще да Б6, след всичко което изчетох тук!


Този като гледам внася от Италия... а аз съм яко предубеден към колите внесени от там. Не може колата да е на +5 г. и да няма драскотина (според мен), а и не съм видял Италианка, която да има външни забележки :mhihi Ако имаш под ръка ваг-ком или в серивза дето ще я караш проверете ги. Ако е с навъртяни км... примерно с 70-80 хил.км. след някой друг хил.км. ще ти замине най-вероятно маховика. Съмнявам се да е сменен и така да я изнасят за чужбина. Другото е да разбереш какви са дюзите. Ако са на Сименс, звънкаш на някой представител на VW, питаш дали попадаш в акцията за безплатна смяна на дюзите. Като цяло мене ме радва колата от всякъде. Това, че тука ги внасят на около 200 хил.км. (когато се прецакват вече скъпите чаркове) и почваме с ремонти, и псуваме колко е смотана колата - е съвсем друга тема :th_up


gr_gochev
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 06 мар 2013 21:05
Автомобил: WV Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот gr_gochev » Пет 08 мар 2013 20:02


Благодаря за коментара, колега!
Има драскотини тук там и сгънат праг от ляво, но не са болка за умиране. На ваг-кома нищо фрапиращо не излезе. Двигателя е БКП, предполагам, че дюзите са на Сименс. Вече я купих, но в понеделник ще я обслужвам и ще разбера в действителност на какво положение е. За сега няма признаци за сериозни проблеми.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот gamble » Съб 09 мар 2013 9:20


Честито и много безаварийни хил. хил. хил. км. :th_up Дюзите ти са на Сименс :confused Гледай да се обадиш час по-скоро :th_up


gr_gochev
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 06 мар 2013 21:05
Автомобил: WV Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот gr_gochev » Пет 15 мар 2013 22:58


Доволен съм от Пасатчето, оказа се че е с история в сервизите на VW и е само на 160 кКм /очаквах повече, по километраж е на 117 кКм/ дюзите му са сменени 2012г. в Италия и има само 2 тампона на носача за смяна. Това да са му проблемите. :th_up
Благодаря за пожеланията!


serbezov_serbezov
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 апр 2013 16:04
Автомобил: Vw Passat TSI
Двигател: 2008
Местоположение: София

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот serbezov_serbezov » Пет 03 май 2013 9:34


myrti6a написа:Ново двайсет момчета! Казаха ми на няколко места че не може да се сложи даз на този двигател.Кажете някъде където поставят газ на по-мощни коли.

Здравейте! Относно газифицирането на Пасат..... е това, което ще кажа вероятно вече го знаете, но да споделя....
От месец съм собственик на Пасат Б6 1.8TSI,комби, 2008г, автоматик, газифицирах го в София BRC в Дружба 1. Да допълня, че проучвах , писах мейли на всички фирми - газаджий и единствено от БРЦ ми отговориха, че правят монтаж на такъв мотор. Всички други отказаха, все още нямали софтуер и трябвало да изчакам.
Струваше ми 2300лв.
До момента съм минал едва, около 1000 км.от които 500км градско. Разхода в града е около 12-14 на 100, може и повече, не съм засичал точно.
Извънградско учудващо за мен падна на 8л на 100. София - Варна при максимална скорост 160км/ч само на магистрала. Иначе се движихме със 100 до 130, в зависимост от пътната обстановка.
Преди Пасата карах Лагуна 2, 120к.с. с газ. И от нея бях доволен, дори имаше повечко екстри от Пасата, ама беше хечбек и вече взе да не ни стига багажника.
До момента съм много доволен от колата, надявам се и за напред да е така.


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот ltolev » Пет 03 май 2013 11:55


Дано всичко е наред с твоята газова, че аз го"ядох" вече с това БРЦ. :Mr Green Fun
Иначе вече на много места монтират газови за твоя мотор, само пари да имаш :th_up
Успех с газта! :th_up


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот Aimbotfan » Чет 18 юли 2013 13:47


Колеги проверявайте си поне веднъж годишно маншоните на карето отпред. За по-малко от година ги смених и двата. Един струва към 40 лева, но ако не се смени навреме може да се налага смяна на каре и куп други главоболия.


pavlos
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 08 ное 2011 19:55
Автомобил: VW Passat 2.0tdi
Двигател: BKP 2006

Re: Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот pavlos » Нед 18 авг 2013 15:27


gamble написа::eek Е че между твоята и моята толкова ли разлика има? При мене само се свали долната кора, картера и още там 1-2 неща. Определено нямам спомен да сме бъркали около ангренажа :undecided Добре е, че си го сменил де :th_up

Здравейте ,от скоро съм собственик на passat 2.0 tdi 2006 s BKP мотор ,колата закупих малко първосигнално и набързо ,сега като чета в форума и настръхвам .Замислям се да сменя привода за маслената помпа ,колега подробно е описал как става при BMP мотора ,ако има някои с моя мотор които е сменял шестограма моля да сподели как става .И как мога да разбера с какви дюзи сам в момента (дали са ми сменени проблемните пиезо дюзи )?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: diss, railfan и 202 госта