Passat B6 няколко въпроси и мнения

Техническа и сервизна информация за Passat
Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Passat B6 няколко въпроси и мнения

Мнениеот Aimbotfan » Пон 13 сеп 2010 0:04


Ето, че дойде момента и аз да постна първото си мнение в този форум, макар и под формата на тема. Моля да ме извините за многото писане.

Чудя се откъде да започна. Хм, бях на оглед в края на април с баща ми на въпросният Пасат. Мен лично не ме впечатли. Проверих му VIN и Data Sticker. Произведен 2005, внесен още същата година в БГ на 18хиляди км. Нямаше кой знае какви екстри. Пък и не ми мина през ума да проверя какво е базовото оборудване за Comfotrline. Колата ми се стори някак си по-тясна спрямо B5/B5.5 Пасатите.
В средата на май месец, бях неприятно изненада от баща ми, и по-скоро от факта, че е купил колата въпреки явното ми неодобрение. Плюс това половината от платената от него сума от 18хиляди лева, бяха мои пари изкарани на бригада в САЩ през 2008г.

Сега започвам с питанията и наблюденията си.
Колата няма MFA дисплей, т.е. не изкарва моментен, среден разход и т.н. Има само външна температура и толкова.
Възможно ли е да се монтира такъв дисплей+нова ръчка от която да се сменят различните показания, и ако да колко пари ще излезне?

Също така ми е интересно, че колата има копче за Auto Hold, но то не работи. Някъде прочетох, че Auto Hold, работи само ако колата има MFA дисплей. Питането ми това е наистина така?

Другото нещо, което пак ми направи впечатление е, че има бутон за Park Tronic, но той също не функционира.

Ходихме и до Автотехника в град Плевен, и оттам ми казаха, че е възможно за да е по-евтина колата да е поръчана без някои от екстрите, които са си стандартни за ниво на изпълнение Comfortline. Колата е обслужвана при тях, защото е била собственост на някаква фирма. След много уговорки и притискания, някак си успях да ги накарам, да ми изкарат, макар и непълен списък на това какво е сменявано по колата, било то като консуматив, или сервизно обслужване и ремонт.

Интересно ми е, че колата изглежда да е удряна и нескопосано поправена(има следи от кит и как той е тръгнал да се напуква), но не поискаха да ми дадат такава информация. Възможно ли е колата да е докарана удряна и оправена още във Франция?
На мисълта, че е ударена ми навява, че липсва някаква плоскост в багажника над резервната гума. А и самият леген за резервната гума е спукан и лепен с някакви смоли. Имам молба ако някой има такъв Пасат да качи снимки на тази пластмаса ли е, или каквото там е.

Прави ми изключително лошо впечатление и състояние на пластмасовите бутони, както и дръжките на вратите. Това нормално ли е?

Има някаква лепенка на Webasto, тя какво означава?

Също така ми е интересно, нормално ли е фаровете да светят доста слабо. Разбирам, че са с лупи на късите, но ми се струват слаби.

Иначе техническите характеристики са: 2.0 TDI PD DPF 140bhp/103kW, 4 цилиндров с по 2 клапана на цилиндър. Тип на двигателя е BMP.
За повече информация съм качил и Data Sticker-а.
Ето ги и снимките:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот dlug » Пон 13 сеп 2010 10:26


Първо-добре дошъл! Пожелавам приятни моменти в нашият форум
С две думи какво ми прави впечатление на пръв поглед, без да имам близки наблюдения точно над този модел пасат:
Не ми стана ясно на колко километри е колата в момента и дали сте я тествали с ВАГ-КОМ за да видите реалните километри дали отговарят на това което пише на километража (ако може разбира се)
Според мен ако колата е удряна, то тя е правена тук.Ако е нескопосно направена се сърди по-скоро на родните майстори.
Фаровете с лупи светят доста добре, добре фокусират снопа и ако са хубаво регулирани се вижда перфектно.
Това за екстрите принципно е възможно, може да няма някои от тях, ако така е поръчана. Ако случайно има книжка на колата в нея трябва да има кодовете на екстрите монтирани в автомобила.
Някой по-запознат да сподели за по-специфичните питания за модела, но аз съм стигнал до извода че ако колата не те грабне с виждането значи не е твоята кола. Дано не съм прав и си я карате безаварийно.
Успех


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот bnick » Пон 13 сеп 2010 10:54


Този, който я е карал определено е бил як мърляч :oops:Такова чудо по лаковите покрития не съм виждал :shock . Определено е Comforline, AutoHold и Park Tronic са извън всякакво оборудване, поръчват се отделно.
По принцип Пасат е с монтажна пяна и компресор, тук имаме резервна гума и тя не ми прилича въобще да е от колата. Отгоре има дебело кече с формата на отвора. Отсрани на тези двете които стърчат в багажника се закрепва един профилиран стиропор, върху който са инструментите. Най-вероятно е имало удар отзад, при който тези работи са били изтърбушени и на някой не са му се купували. Все пак моята е Comfo Variant, мога и да бъркам за багажника

П.П Има МФА дисплей, но той не отчита изброените от теб неща, за тях трябва МФА+


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот tdi fen » Пон 13 сеп 2010 11:09


здравей колега едно ще ти кажа пасат 6 с този двигател е кола мечта
1 задната броня е сменена с такава без сензори за парктроника за това парктроника не работи
2 не съм много запознат но auto hold мисля че беше асистент за потегляне по наклон трябва да работи
3 отиди в някой пункт на СБА да ти регулират и ако отново не ти харесват има два варианта да сложиш крушки Osram night breaker или ксенон
4 Webasto e фирма която произважда автономни отоплители(печки)в твоя случай работи на нафта но дали печката е на колата или е свалена ще трябва да провериш

Последна промяна от tdi fen на Пон 13 сеп 2010 14:30, променено общо 1 път.


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот Aimbotfan » Пон 13 сеп 2010 13:01


Колата е на напълно реални километри. Има пълна сервизна история, с изключение май на удара отзад.
Щом Auto Hold и Park Tronic не се влагат серийно за ниво на оборудване ComfortLine, защо въобще има такива копчета, които дори се натискат.
А двигателя си е точно такъв какъвто съм написал
Вид: Цилиндри/клапани: Кубатура: Мощност: Въртящ момент: Означение: Производство: от-до
2.0 TDI (PD) 4/8 1968 cm³ 103 kW (140 PS) при 4000 min-1 320 Nm при 1800–2500 min-1 BMP 02/2005–02/2008


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот maimo » Пон 13 сеп 2010 14:01


колега здр зна4и xубавото 4е двигателя е от този които е без пиезо дузите тоест по-здравия за нашите условия само, 4е гледам не са ти сложили правилното масло то трябва да е 5w30 модификация 507.00 защото колата е с филтър за твърди 4астици и ще ти създаде проблеми, ако го караш с това което е сега,auto hold работи само когато си сложил колана,ако и тогава не свети трябва да се търси другаде проблема,гледам 4е колата въобще няма дат4ици за парктроника или са сменяни броните или вътрешното ина4е заxабените пластмаси си е нормално за тези километри и служебна кола,за вебасто зна4и 4е имаш пе4ка но гледам 4е нямаш коп4е за вклу4ване предполагам 4е се пуска само като е студено и когато не е натиснато коп4ето econ на климатика.този двигател е с 8 клапана.


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот Aimbotfan » Пон 13 сеп 2010 17:22


Ами колега не знам. Тия смотаняци от които купихме колата, казали, че Кастрол Магнетик имало някакъв проблем с него, и сложили "правилното" масло, което в случая е и май май къде по-евтино.
Относно Auto Hold, както по-горе споменах някъде четох, че е активен, само ако колата е оборудвана с MFA+ дисплей, нашата е само с MFA.
Мен ми е интересно, за какво въобще го има това копче.
Ааа сетих се и друго. Каква е мощността на говорителите, защото колата е поръчана и без такива отзад?
Пак за да излезне по-евтино явно.
Молбата ми към теб е да снимаш багажника как изглежда, и то по-точно отделението за резервната гума с пласмасите и т.н.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот bnick » Пон 13 сеп 2010 17:56


За Park Tronic трябва задължително МФА+, за AutoHold не. Comfortline серийно е само с 4 говорителя, разположени в предната врата


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот Aimbotfan » Пон 13 сеп 2010 18:08


Тогава питане. Къде може да е проблема, че Auto Hold да не работи?


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот bnick » Пон 13 сеп 2010 19:25


Знаеш ли принципа на работа на тази функция? Как разбра че не работи?


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот Aimbotfan » Пон 13 сеп 2010 20:14


Първо: Няма светлинна индикация, че съм я включил. Дори и копчето не свети.
Второ: Доколкото съм запознат това е за потегляне при наклон. Нещо като при автоматиците, докато не подадеш газ, колата да си седи на едно място, без да тръгва назад(в случая надолу). Използва се електрическата ръчна спирачка.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот maimo » Пон 13 сеп 2010 21:16


колега писаx ти горе 4е за да работи auto hold функцията трябва да си си сложил колана,колега аз дори нямам резервна гума,така 4е при мен е съвсем друго.относно за маслото съм ти написал какво трябва да е,на тези дето са ти казали 4е е такова маслото им кажи 4е после те ще плащат филтъра за твърди 4астици -3000лв маслото е CASTROL 5w30 LONGLIFE


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот bnick » Вто 14 сеп 2010 7:36


Днес ще гледам да снимам моята, Variant е но ще добиеш представа за багажника


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот bnick » Вто 14 сеп 2010 16:12


Ето малко снимки от моя:


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Няколко въпроси и мнения за един Passat B6

Мнениеот Aimbotfan » Вто 14 сеп 2010 16:13


Много ти благодаря колега. Ако имаш минаване към Козлодуй, напиши ЛС да почерпя.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта