Запали с клизма- решено... за сега

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Запали с клизма- решено... за сега

Мнениеот calm » Пон 13 сеп 2010 23:06


Колеги, първият ми проблем с Пасата (1.8Т`99г.) е свързан с паленето. При загрят двигател, външна температура 12С, отказа да запали. С газ "ФОБОС" съм. Не запали нито на бензин, нито на аварийно газ. Върти, ама нищо. Айде на бензин- помпа, ток към нея... Ама на газ?!
След няколко опита и почивки запали, ама все едно че бензина е свършил, сипал съм и го е подкачил, след това също нямаше проблем. Но ме е шубе да не го направи пак. С личния майстор говорих, но май беше рано за да води смислен мисловен процес. В четеъртък ще му я карам за да хвърля боб и да я прави.

Ако някой има идеи за проблема моля да сподели за да не разчитам само на бобовите зърна.

P.S.
Перката на климатика работи постоянно. От къде исва проблема и какво е ршението? :drunk

Последна промяна от calm на Сря 22 сеп 2010 21:04, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
venkYYY
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана - Варна

Re: Запали с клизма

Мнениеот venkYYY » Вто 14 сеп 2010 0:10


Колега и аз имах такъв проблем с перката на климатика( Passat b5 1.9 TDI ) .. отидох при майстор, той погледа погледа и откачи буксата .. 5 минути седя на откачена буска и като я закачи вече всичко се беше оправило т.е. някой път системата му се сбърква :|


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Запали с клизма

Мнениеот vw16v » Вто 14 сеп 2010 9:35


Ако не е някоя омазана работа от газовото ми прилича на заминал температурен датчик.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Запали с клизма

Мнениеот calm » Сря 15 сеп 2010 16:08


Утре ще водя Паско на "доктор" и ще видим и тези работи. А евентуално, може ли да е имобилайзера на ключа? Нещо той да прави мизерии?


diduli
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 22 яну 2007 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Запали с клизма

Мнениеот diduli » Чет 16 сеп 2010 0:08


Мисля че ако е от имобилайзера или пали или не , и го показва на таблото.Според мен почни от газта.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Запали с клизма

Мнениеот calm » Чет 16 сеп 2010 21:35


Имало грешки на температурния датчик. Изчистил ги. Но ако е то там, май ще сменям датчика понеже ми направи пак мизерията. Забелязах тоя път, че до като върти засмърдя като за световно на бензин :roll: Та това ме наведе на мисълта, че може пък да се е задавил мотора и за това да не пали, но от какво?
Но колеги, може би на истина не е зле да започна с газта. Утре им звъня.


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Запали с клизма

Мнениеот vw16v » Пет 17 сеп 2010 8:51


Просто смени датчика,преди да тръгнеш да я бъзикаш,още повече,че ти е дал и грешки на вагкома .Не е скъп в рамките на двайсетина лева е някъде по спомен и се сменя за няма и 5 мин.-намира се в задната част на мотора откъм торпедната стена,откачаш куплунга,вадиш стария датчик ,слагаш новия и си ти.Дави се защото примерно на загрял мотор датчика не ти отчита това,а дава данни за студен или никакви, съответно компа не може да сметне точната смес,преобогатява я и колата се дави.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Запали с клизма

Мнениеот calm » Сря 22 сеп 2010 20:44


Смених температурния датчик. За два дни не ми даде проблем. Дано всичко е било заради него :bowdown



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 275 госта