Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Техническа и сервизна информация за Passat
nmikov
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 26 ное 2005 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Златица
Контакти:

Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Мнениеот nmikov » Нед 26 сеп 2010 17:55


Здравейте колеги,
Има ли възможност с ваг ком да програмирам времето за подгряване на огледалата на Пасат Б5 2000г 1,9тди пд
Вече втори път забравям включен подгрева и лявото огледало прегрява и прекъсва. :banghead: Оказа се, че подгрева на огледалата е независим от подгрева на заднотостъкло и няма индикатор, че е включено. За задното стъкло поне бутона свети. Та идеята ми е ако мога да вкарам време 5мин и да се изключва самичко подгряването :bowdown




Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот kirhadj » Пон 27 сеп 2010 6:40


Реле за време. Иначе не знам да има някъде да се задава такова.
При мен подгряването се активира след като включа това на заднато стъкло и копчето за регулиране на огледалата е на позиция подгряване, иначе не работи. Не знам при другите колеги как е.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот krraynov » Пон 27 сеп 2010 7:15


Да подгрева е независим, ако копчето е по средата! Затова винаги оставяй копчето за избор - към някое огледало- тогава подгрев няма... Индикатор за работата на подрева - също няма, за съжаление...
Аз не съм видял да има някъде настройки за това, понеже чисто механично подгрева се включва от копчето...


nmikov
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 26 ное 2005 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Златица
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот nmikov » Пон 27 сеп 2010 18:05


Аз обикновенно го слагам на R копчето, но преди няколко дни валеше и съм включил подгряването и така си е останало при 25 градуса околна температура е прегряло. Май ще слагам реле за време, то и ремонта ще му е до време после ще трябва ново.


Потребителски аватар
Espero
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 27 май 2010 0:22
Автомобил: Passat B4 1.9TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот Espero » Пон 27 сеп 2010 18:16


Малко офф. :oops: Как се включва подгряването на огледалата?Понеже съм с Пассат от скоро и още го разучавам. :oops: .До сега не са ми се запотявали огледалата и нямам представа на къде да бутна копчето за да работят. :026:


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот krraynov » Пон 27 сеп 2010 20:20


Espero написа:Малко офф. :oops: Как се включва подгряването на огледалата?Понеже съм с Пассат от скоро и още го разучавам. :oops: .До сега не са ми се запотявали огледалата и нямам представа на къде да бутна копчето за да работят. :026:


Когато стои по средата - не е избрано нито ляво, нито дясно огледало- тогава е включено подгряването...


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот feikot » Пон 27 сеп 2010 22:40


И ВИНАГИ се включва,ако си си включил подгрева на задното.Ако е по различен начин,значи е преправяно.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот krraynov » Вто 28 сеп 2010 6:39


feikot написа:И ВИНАГИ се включва,ако си си включил подгрева на задното.Ако е по различен начин,значи е преправяно.


О колега, мерси за инфото, аз точно това не съм го забелязал, но може би е както казваш! :beer


Потребителски аватар
Espero
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 27 май 2010 0:22
Автомобил: Passat B4 1.9TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот Espero » Вто 28 сеп 2010 7:39


И значи като изключа подгрева на задното стъкло спира и подгрева и на огледалата?Значи имаме решение за колегата автор на темата! :lady_dance_party: :065:


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот brum » Вто 28 сеп 2010 8:10


При мен не е така. И не е преправяно. Има си позиция на джойстика за огледалата която е за включване на подгрева. Като е там - подгряват, като е на L/R - не подгряват. Не знам да има нещо общо със копчето за подгрев на задният прозорец.

Може би до някоя година е по един начин, после е по друг. Колата ми е от средата на 99та.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот feikot » Вто 28 сеп 2010 8:50


brum Нещо си в грешка приятел,на всички е така както ти казвам,не може само огледалата да ти подгряват,както и ако е изгорял един от трите компонента,пак не работят другите защото са на една верига.Консултирайте се с Ваското1 по този въпрос,ако нещо не ви е ясно.Моето копче стои постоянно на подгрев и се вкл когато си включа подгрева на задното.Мислите ли че марка като ФВ ще остави нещо което няма да индикира дали е вкл или не


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот brum » Вто 28 сеп 2010 8:55


Айде де :)

Мен дясното ми е изгоряло (и даже набива грешка в комфорт модула), ама лявото подгрява. И задния прозорец подгрява като му кажа. Какво да се консултирам с Ваското като колата е всеки ден при мен и знам кое как работи.

Или държиш на това, че някой е преправял нещо в колата ми, за да работи смислено системата която VW са направили дървено :) ?


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот feikot » Вто 28 сеп 2010 13:38


Не бе приятел,говоря ти от личен опит.Лявото ми е изгоряло,не работеха и трите елемента.Свалих огледалото,сложих една крушка като консуматор вместо нагревателя,включих ги и о чудо,и отзад и дясното огледало си грееха.Това можеш ли да ми го обясниш ? В момента не ми работи нищо защото лявото огледало си е откачено.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот brum » Вто 28 сеп 2010 15:10


Ми не знам, ама ти казвам при мен как е. Явно има различни системи и просто исках да корегирам твърдението ти, че на всичките пасати е така. При някой е, при други не е :) .


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот Volkswangel » Вто 28 сеп 2010 15:35


Колеги, като стана въпрос за подгряването на огледалата,да се консултирам с вас.
При мен изобщо не работи,каквото и да включа.Сигурно са изгорели реотаните.Колата ми е Пасат 99г и е внос от Италия.Дали изобщо тази екстра е има или всички фабрично си имат подгряване? И другото - има логика да се включват от копчето за задното стъкло, защото всеки ще забрави джоистика на подгряване и практически вероятноста да изгорят е 100%.Ако някои има опит в ремонта и възстановяването на реотаните, моля да сподели, за което ви благодаря.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__, Google [Bot] и 184 госта