Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот feikot » Вто 28 сеп 2010 18:14


Не е много сложно възстановяването,просто трябва да имаш тънък поялник и някакви познания.Ако го отваряш не прави моята грешка да отлепяш нагревателя от стъклото.Отлепи само пластмасовия държач.И са две писти.




Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот ulipet » Вто 28 сеп 2010 18:29


И при мен май са изгоряли нагревателите,така поне видях през ваг ком-а,как се разглобяват тези "пущини" някой да каже.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот feikot » Вто 28 сеп 2010 18:46


Нали ти казах.Дърпаш леко стъклото да се измъкне от машинката,после с макетен нож отделяш пластмасата,като много внимаваш.После проследяваш пистите ако не се виждат на око с мултицет.Две писти са,ако притежаваш някаква логика ще разгадаеш пъзела.Не отлепяй нагревателя от стъклото !!!

Аааа забравих да ти кажа решението.Като намериш прекъснатото,ако можеш го запои,ако не можеш вземаш една малка жичка и я запо да свържеш пистите.


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот PagocmuH » Вто 28 сеп 2010 18:51


ХАхахах много яко.
Аз май цяло лято съм карал на подгряване,ако се включва само когато е пуснато подгряването на задното стъкло,всичко е ОК,но ако работи оделно :horror: може и да си е заминало при толкова дълга употреба :cry:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот Ljubon » Вто 28 сеп 2010 18:58


ulipet написа:И при мен май са изгоряли нагревателите,така поне видях през ваг ком-а,как се разглобяват тези "пущини" някой да каже.

Ако си взел колата така, може да е сложено обикновено стъкло без нагревател. При мен беше така.


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот kirhadj » Сря 29 сеп 2010 7:13


Volkswangel написа:Колеги, като стана въпрос за подгряването на огледалата,да се консултирам с вас.
При мен изобщо не работи,каквото и да включа.Сигурно са изгорели реотаните.Колата ми е Пасат 99г и е внос от Италия.Дали изобщо тази екстра е има или всички фабрично си имат подгряване? И другото - има логика да се включват от копчето за задното стъкло, защото всеки ще забрави джоистика на подгряване и практически вероятноста да изгорят е 100%.Ако някои има опит в ремонта и възстановяването на реотаните, моля да сподели, за което ви благодаря.



В раздела "Направи си сам" има тема за ремонт и направа на подгряващи огледала.
Потърси я.


nmikov
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 26 ное 2005 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Златица
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот nmikov » Сря 29 сеп 2010 17:46


И аз нямам преправяно по подгряването на огледалата, но огледалата ми греят независимо от задното стъкло.
Ремонта на огледалото беше запояване на едно мостче от тънка жичка, много внимателно се разлепя пластмасата и след запояването пак се лепи с момент универсал на хенкел например( като лепило за гуми е )


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот krraynov » Чет 30 сеп 2010 7:49


nmikov написа:И аз нямам преправяно по подгряването на огледалата, но огледалата ми греят независимо от задното стъкло....


:да:


Потребителски аватар
dancho_kolev
Мнения: 85
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот dancho_kolev » Чет 30 сеп 2010 9:05


И при мен подгряването е само от врътката за огледалата и не е вързано с подгрева на задното стъкло, по никакъв начин, сигурен съм. Доста често след автомивка, забелязвам , че е оставено на включено положение от работника и така минават часове, даже ден, докато забележа - неприятно е, че няма индикация !


Потребителски аватар
kokokode
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 19:52
Автомобил: Pasat tdi 1.9
Двигател: AHH 1999
Местоположение: София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот kokokode » Чет 30 сеп 2010 9:31


brum написа:Айде де :)

Мен дясното ми е изгоряло (и даже набива грешка в комфорт модула), ама лявото подгрява. И задния прозорец подгрява като му кажа. Какво да се консултирам с Ваското като колата е всеки ден при мен и знам кое как работи.

Или държиш на това, че някой е преправял нещо в колата ми, за да работи смислено системата която VW са направили дървено :) ?


При мен е същото положение дясното не грее а лявото си грее когато го включа при това без задното


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот PagocmuH » Чет 30 сеп 2010 11:13


Как да разбера дали работи,без ВАГ КОМ


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот Ljubon » Чет 30 сеп 2010 11:41


PagocmuH написа:Как да разбера дали работи,без ВАГ КОМ

Сваляш стъклото и мериш дали идва напрежение на двете жици. Ако идва, мериш с мултицет дали е здрав нагревателя на стъклото. :idea:


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот krraynov » Чет 30 сеп 2010 11:42


PagocmuH написа:Как да разбера дали работи,без ВАГ КОМ

включи подгряването-рано сутрин, докато е хладно и пипни след 4-5 минути огледалата - усеща се топлина, то с Ваг Ком - не знам дали въобще може да се разбере, понеже- там-(ваг ком)- само показва ключа в кое положение е (ляво/дясно огледало) и накъде даваш посока за корекция - обаче - дали огледалото го изпълнява- само визуално се вижда ...

или както колегата казва.. но трябва повече време:
Ljubon написа:
PagocmuH написа:Как да разбера дали работи,без ВАГ КОМ

Сваляш стъклото и мериш дали идва напрежение на двете жици. Ако идва, мериш с мултицет дали е здрав нагревателя на стъклото. :idea:


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот gancho » Съб 09 окт 2010 9:33


PagocmuH написа:ХАхахах много яко.
Аз май цяло лято съм карал на подгряване,ако се включва само когато е пуснато подгряването на задното стъкло,всичко е ОК,но ако работи оделно :horror: може и да си е заминало при толкова дълга употреба :cry:

И аз така като теб,колега :banghead:
Някой може ли да ми каже има ли отделен предпазител за тези нагреватели и къде се намира? :beer


Vesata
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 27 ное 2012 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Време за подгряване на огледалата - Пасат Б5 ?

Мнениеот Vesata » Чет 06 дек 2012 15:15


съжалявам че отварям доста старичка тема, но доста търсих и немога да намеря случай като моя ... та скоро си взех пасат б5 98г. комби 1.8турбо и видях че има индикация за включване на подгряването на страничните стъкла на вратата цъкнах на средата т.е. на него но нищо не се случи после почнах да чета и някъде прочетох че на някой модели е заедно с подгряването на заднато стъкло но уви установих че и то не работи, викам си чакай да видя дали не е изгорял бушон, отварям и гледам че въобще няма място за бушон за подгряване на огледалата въобще ги няма металните крачето дето влизат бушоните... после намерих и този на задното стъкло смених го но нещата не се оправиха т.е. не е от бушона . Та моето питане е дали пак не са вързани на едно място ( на задното стъкло ) и от какво може да не работи подгрева на задното стъкло?


Благодаря Ви предварително и още веднъж се извинявам че отварям старичка тема 8)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 234 госта