Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Мнениеот ivo_vn » Сря 17 дек 2014 19:25


С лява дирекция съм!
Не съм объркал колега, което и огледало да избера се движат и двете.. Ще търся отнякъде джойстик за тест, да видим дали проблема е в него. :confused




garvanski
Мнения: 163
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 22:41
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: 1.9 TDI- BLS- 2008

Re: Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Мнениеот garvanski » Съб 03 яну 2015 0:13


Щом имате позиция за подгряване на огледалата те са напълно независими от задното стъкло и си работят без да е пуснат погрева му. Когато нямате позиция за подгр. на огледалата, но имате реотани в огледалата, тогава те се вкл. с натискането на бутона за подгряването на задното стъкло.
По въпроса за това, че ако забравиш копчето завъртяно в позиция за подгрев на огледалата те щели да греят постоянно:
При Пасат Б6, а мисля и при всички Б5 и Б5.5 с позиция за подгряване на огледалата, си има зададено време, след което подгряването се изключва автоматично без да изключвате нищо. След загасване на двигателя и при следващото запалване, ако е оставена врътката за корекция на огледалата на позиция за подгр. на огледалата, той отново се вкл., но след изтичане на зададеното време отново се изкл. Това е точно с цел като се забрави вкл. подгряването да не греем атмосверата по цял ден.
Това време всеки може да си го настрой с Ваг-ком. Аз съм си направил след 15 мин. да се изкл. подгрева на задно стъкло и огледалата без необходимост от натискане на нищо.
Пак повтарям, това е при Пасат Б6, но според мен е и при всички Б5 и Б5.5 с позиция за подгр. на огледалата.
Поздрави.


qskatavw
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 19:07
Автомобил: Audi
Двигател: AVF

Re: Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Мнениеот qskatavw » Пон 05 яну 2015 20:51


колега я сподели в кой канал го направи това време,ще е доста полезна информация

Последна промяна от IvanMan на Вто 06 яну 2015 6:30, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "Нов отговор"!


garvanski
Мнения: 163
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 22:41
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: 1.9 TDI- BLS- 2008

Re: Пасат Б5 време за подгряване на огледалата ?

Мнениеот garvanski » Вто 06 яну 2015 0:44


09- Cent. Elect.- Coding- Adaptation- от падащото меню намираш "Rear window & outside mirror heater activation time"- кликаш на него и след това в полето "New value" коригираш желаното време чрез бутоните "UP"/"DOWN" и после "SAVE".



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski и 61 госта