Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Техническа и сервизна информация за Passat
ameba13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 13 апр 2010 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот ameba13 » Пон 04 окт 2010 14:09


Колеги,

може ли някой да ми напише как точно се демонтира датчик на АБС на Пасат 5.5 131кс?
Проблема е, че АБСа се включва безпричинно и почти при всяко натискане на спирачките при ниска скорост (при паркиране, на светофар и др. маневри), а при висока скорост си работи нормално.
Проблема възникна след смяна на маншони на каретата.
Искам да пробвам дали нещата няма да се оправят с почистване - четох във форума за такъв феномен.
Заб. на таблото не свети лампа АБС.
Благодаря на всички предварително.




Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: датчик ABS смяна

Мнениеот kirhadj » Пон 04 окт 2010 16:31


По вероятно да е разместен или зацапан датчика при смяната на маншона. Иначе се вади с ръка, дърпаш по-силничко и той излиза.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: датчик ABS смяна

Мнениеот Теодор » Пон 04 окт 2010 17:16


И аз ако разреши колегата да му ползвам темата, на един приятел със В5.5 абсолютно същия проблем но при смяна на датчика с чисто нов та надали ще е от зацапване :banghead: Включва се и при скорост от 5км в час :roll:


Потребителски аватар
boreto1977
Мнения: 234
Регистриран на: Съб 11 юли 2009 16:35
Автомобил: passat 3BG T4 Caravelle syncro
Двигател: AVF 2003 ACV 2001
Местоположение: ПЛОВДИВ БГ ESSLINGEN DE

Re: датчик ABS смяна

Мнениеот boreto1977 » Пон 04 окт 2010 19:47


проблема е в разтоянието между датчика и гребена на карето. проблема се е появил непосредствено след смяната на маншоните на каретата защото майсторите са разбутали нещо датчиците :idea:


ameba13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 13 апр 2010 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: проблем решен

Мнениеот ameba13 » Пон 04 окт 2010 20:47


Колеги,

благодаря за супер точните отговори.
Междувременно ходих на майстор, който намести датчиците и вече нямам никакви грижи.
Двата датчика трябва да са вкарани до едно и също ниво.

лека и безаварийна ;)


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: датчик ABS смяна

Мнениеот zfa159 » Вто 05 окт 2010 11:38


Най-лесно да се диагностицира е,да се закачи колата на ВАГ-Ком и да се покара.
Веднага се вижда кой датчик спира да работи и кога точно се случва.
Причината - някой или някои от датчиците се разместват при ремонт по ходова и т.н. и спират да отичитат под опрделена скорост (5-10-20км/ч) и се получава така - колата се движис 40 примерно,рабтят всички датчици,после падаш на 20 примерно и отчитат само 3 от 4....тогава АБС-а приема 4-тото колело за блокирало и започва да работи АБС-а със стремежа да отблокира уж блокиралото колело....и се получава така.
Редовно се случва. Оправя се със зачистване на датчиците,наместване,почистване на гривната от боклуци и т.н. и т.н.
Рядко,но се случва и самия датчик да се скапе по такъв начин и да трябва да се смени с нов.
:beer


Phoenix9000
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 20:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево

Re: датчик ABS смяна

Мнениеот Phoenix9000 » Вто 20 ное 2012 13:11


Браво и при мен се оказа че става са наместване.


pasatnik
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 30 окт 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот pasatnik » Съб 01 дек 2012 12:30


Здравейте приятели. Този проблем с включването на ABS "по-скоро бръмченето" на почти нулева скорост го имам и аз от 4 месеца. И при мен се получи след скъсан маншон на предно лява каре и последвалата му смяна. Отначало майсторите ми казаха да отида на автомивка и да измия с обезмаслител обилно спирачният апарат на колелото и всичко щяло да се оправи. Измиг даже два пъти в рамките на един месец, но уви бръмченето си продължаваше. Преди три дни прочетох за проблема във форума и начина за отстраняването му. Още на другият ден отидох в познат сервиз, вдигнаха колата с подемник и майстора за буквално три минути само с една отверчица в ръка реши проблема. А, аз се измъчвам вече четири месеца с този неприятен звук.
Благодаря на колегите за темата. Наистина е чест да бъда част от голямото семейство на VW.


pasatnik
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 30 окт 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот pasatnik » Сря 12 дек 2012 21:38


Здравейте колеги, както писах в предният пост и при мен се реши много бързо проблема и то само с наместване.
Сега обаче имам друг въпрос свързан с това. От два дни карам пасатко сутрин по заледени непочистени улици. Реших да изпробвам ефекта от АБС-а натискайки рязко спирачка по заледен път. Резултата - веднага се включва АБС-а и това осезаемо се отчета на педала, но сигналната крушка на таблото не свети. Междудругото и преди майстора да намести датчика при всяко включване на АБС-а на СТОП и то с почти нулева скорост крушката също не светеше. Забелязвам, че като дам на контакт преди да запаля двигателя крушката за тест на АБС-а светва и угасва, което според мен означава, че теста е успешен.
Въпроса ми е дали крушката сигнализираща включването на АБС-а на таблото трябва да свети при активирането му. Ако "да" къде може да е проблема. Да ви кажа честно преди проблема с датчика при смяна на маншон, нямам спомен дали миналата зима при рязко спиране върху лед е светила. Става въпрос за Пасат Б 5.5, 1,9 ТДИ, 131 к.с., 2001 г., 4 мотион, комби.
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот dlug » Сря 12 дек 2012 22:32


Когато дадеш контакт лампичката на таблото светва и угасва-правилно си се досетил че това е знак че всичко е наред след теста. След това не трябва да свтва АБС-а при никакво положение, дори когато сработва. Светването на лампичката при шофиране означава, че не работи. (с други думи всичко при теб е ОК така както го обясняваш)
Пожелавам ти след теста при контакт никога да не я видиш свтната тази лампичка :)


pasatnik
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 30 окт 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот pasatnik » Чет 13 дек 2012 20:26


Благодаря колега. Значи всичко е ОК. :D


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот dika » Чет 11 сеп 2014 22:33


Здравейте колеги,

Нека малко да съживя темата - при мен се получи същото нещо :( Днес ми правиха обслужване и сменях и маншон на каре, след като си тръгнах от майстора го усетих това нещо. При много ниска скорост, вече при почти спряло положение, се включва - започва да бръмчи и да "рита" педала. На таблото не свети нищо, нито присветва, нито свети постоянно. Явно и при мен е проблем с датчика. Ще сваля гумата да прегледам, но какво точно да гледам? Колко разместен? Как да сравня разстоянието между проблемният и останалите? Какво да се почисти по датчика?
Ще закача утре да видя дали има грешка.

Благодаря предварително!


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот phantom_ » Пет 12 сеп 2014 8:45


Той ако е разместен ще си личи колега,а ако не извади го почисти го, и го сложи на мястото му :th_up Също така ако го извадиш погледни и гребенчето на карето дали е чисто и се виждат всички зъбчета.Прилагам ти примерна снимка :c020

http://www.2carpros.com/images/articles/brakes/abs/sensor/abs_wheel_sensor.jpg


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот dika » Пет 12 сеп 2014 9:45


phantom_ написа:Той ако е разместен ще си личи колега,а ако не извади го почисти го, и го сложи на мястото му :th_up Също така ако го извадиш погледни и гребенчето на карето дали е чисто и се виждат всички зъбчета.Прилагам ти примерна снимка :c020

http://www.2carpros.com/images/articles/brakes/abs/sensor/abs_wheel_sensor.jpg

Много ти благодаря колега. Аз сега взех да го търся в ЕТКА-та, ама нещо не мога да се ориентирам. Като цяло само със свалянето на гумата ще имам ли лесен достъп до датчика?


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот phantom_ » Пет 12 сеп 2014 13:20


Да достатъчно е само да я свалиш,а на подемник дори можеш да минеш и без сваляне :c020



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Boyan Georgiev и 63 госта