Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот zfa159 » Съб 13 сеп 2014 8:06


Само една особеност - ако вкарате датчика прекалено навътре, опира в гривната на карето и след 200м датчика отпред е размлян и е за смяна :) . Няма ограничител или фиксатор, който еднозначно да определи до къде да влезе датчика и може да е много навън или много навътре. Между другото, понеже не е споменато - при задните датчици положението е същото - онзи ден сменях задни дискове на А4-ка със стария мост (където лагера си е в диска, а не е лагер-главина) и по същия начин стана със задния датчик.
По повод разстоянията - не е толкова важно датчиците да са на абсолютно еднакво разстояние, колкото да са в допустимите граници и да отчитат вярно колелата. Достатъчни са не повече от 2мм, за да мери грешно или за да опре в гривната на карето.
Както написах и по-горе - с VAG-Com много лесно се разбира кой точно датчик е и после спостепенно набиване навътре, се гледа кога започва да мери вярно. Започне ли да мери вярно, всичко е готово и няма нужда да се бута повече навътре. Обикновено си личи и до къде е бил вкаран (вътре е лъскав, навън е ръждясал) и може и това да се използва като жокер за положението му :) .
:beer




Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот dika » Съб 13 сеп 2014 19:47


Привет колеги,

Първо да благодаря за съветите. Днес свалих гумата, извадих датчика (намира се зад диска), позачистих го...и го сложих обратно. Не знам дали прекалено навътре или не, но сега вече няма проблем. Минах след това 15тина километра и за сега няма проблем, май съм го закрепил точно колкото трябва :)

Ако и вие имате такъв проблем - при много ниска скорост се включва сам АБСа и още повече ако е след рамонт по хдовата част...смело намествайте датчика :)


Потребителски аватар
Lazi
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:26
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот Lazi » Сря 01 окт 2014 20:24


Въпрос как да го извадя този датчик варти се на ляво и на дясно ама назад как да го издърпам мога ли да го ударя с чук от вътре където прави контакт с карето ?


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот phantom_ » Сря 01 окт 2014 21:16


Щом се върти товa е добре,точно кaто въртиш и дърпaй icon_idea и aко нямa дa го сменяш недей с чукa.. :th_up


Потребителски аватар
Lazi
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:26
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот Lazi » Сря 01 окт 2014 21:41


Ами той се върти ама с лебетка ли да го закача зада го извадя проблемен е vag com така показа или кабелите но се съмнявам да са кабелите


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот zfa159 » Пет 03 окт 2014 17:32


Ами хващаш едни клещи тип гарги :
Изображение

и хващаш датчика в плоската част (има плоска част там, където излиза кабела от него) и с въртене издърпваш. Досега не е имало случай да не иска да излезе по тази технология :)
За да го удариш отвътре, където контактува с карето, трябва да махнешп карето, за което трябва да попилееш половината предница.
:beer


Потребителски аватар
Lazi
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:26
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот Lazi » Сря 08 окт 2014 14:07


С клещи не стана работата ама от вътре на главината с една по дебела отверка и по големия чук че бая се беше заварил направо. Всичко стана чудничко вече ABS работи. :) Аз и без това бях разглобил главината иначе ако трябваше само заради него да сваля карето...


stop3r
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 ное 2015 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот stop3r » Сря 30 дек 2015 17:23


Колеги при мен проблема е почти същият , когато я закачих на ваг ком ми показа че датчикът на предно ляво колело не работи и лампичката за абс-са ми свети постоянно(което означава че не работи) и при опита за смяна не можах да го извадя (доста го напъвах) явно е клеясало вътре. Има ли друг начин за смяна? Следващият ми проблем е че при натискане на спирачката се чува свирене . Колата я купих преди 2 месеца ,накладките са добри ,дисковете също..ако има някакво значение . Колата е пасат 97 год 1.9 тди 110 коня


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 датчик ABS смяна

Мнениеот dlug » Сря 06 яну 2016 21:24


Само да кажа, че при грешка на преден ляв датчик твърде вероятно проблема да не е в в преден ляв датчик (колкото и шизофренично да звучи на пръв поглед :mhihi ) По-вероятно е проблема да се окаже в електронният блок за управление на ABS-a



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: panteleymonov и 212 госта