няма ток в задната запалка

Техническа и сервизна информация за Passat
Passat5
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 17 окт 2010 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bourgas

няма ток в задната запалка

Мнениеот Passat5 » Съб 25 дек 2010 13:45


пасат б5.5. при неправилна манипулация с отверка дадох нещо на нъсо нещо изпука след това нямам напрежение в гнездото за запалката отзад между предните седалки.може ли да ми каже някой къде и как да проверя какво се е скапало искам сам да си го оправя




Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: няма ток в задната запалка

Мнениеот sasho_mf » Съб 25 дек 2010 18:10


Най бероятно ти е заминал бушона.Провери първо него.Като отвориш шофьорската врата ,на арматурното табло отстрани ти е бушониерата.На капачето има схема с разположението на бушоните.


Passat5
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 17 окт 2010 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bourgas

Re: няма ток в задната запалка

Мнениеот Passat5 » Нед 26 дек 2010 12:44


колега проверих всички бушони но не намерих изгорял там където ми каза.има ли на друго място още бушони и предната запалка на един и същ бушон ли е със задната,защото предната си е наред.(№33 е бушона)


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: няма ток в задната запалка

Мнениеот sasho_mf » Нед 26 дек 2010 19:42


Passat5 написа:колега проверих всички бушони но не намерих изгорял там където ми каза.има ли на друго място още бушони и предната запалка на един и същ бушон ли е със задната,защото предната си е наред.(№33 е бушона)

Ами мисля ,че са само там.Другия вариянт е да се е прекъснало нещо в самата запалка.Но аз все пак залагам на бушон.Казваш ,че си ги проверил.Дали си сигурен в правилната проверка.
При мен няма втора запалка и не мога да кажа дали предната и задната са на един и същи бушон.Нека някой запознат да даде правилна насока.


Потребителски аватар
danielmihov
Мнения: 111
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: няма ток в задната запалка

Мнениеот danielmihov » Пон 27 дек 2010 12:40


Драги колего,
на един приятел АУТПУТА отзад в багажника на Г4 беше отказал.Ходи на майстор и в общи линии му беше казал че проблемът му е или в задния мост или блока е пукнат.Идват празници все пак и майсторчето като че ли май нещо ни пускаше по дългата пързалка.Той май беше лъжец. Та се хванахме,запретнахме ръкави извадихме гедорета,гаечни ключове измервателни уреди и какво ли още не и най - важното - литър парцуца и кисели краставички за мезе да не изтинем нещо.След втората чашка ни дойде музата извадих една отвертка и с един замах набримчих АУТПУТА,който изхвърча като катаджия от патрулка спиращ "нарушител".
До тук всичко добре.Сипахме по още една ракия за адет и почнахме да оглеждаме втренчено запалчицата.Мисля си обаче че ме беше хванала парцуцката щот за момент ми се стори че и тя ме гледа.Както и да е.Проблемът беше нагорял кабел.Лошо.От всичките инструменти нямахме с какво да го оправиме та си го оставихме нагорял.
Съветът ми е да го провериш heavy metal zork :drinking: :drinking: :012:


Потребителски аватар
stanko1.9
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 12:17
Автомобил: Фолксваген Пасат б3 TDI
Двигател: afn 91г
Местоположение: София

Re: няма ток в задната запалка

Мнениеот stanko1.9 » Сря 12 яну 2011 23:13


На шарана бушона е под предна дясна седалка (отделен). Б книжката пише-провери.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта