Passat B5.5 ABS/ESP

Техническа и сервизна информация за Passat
ttony
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 16 дек 2005 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот ttony » Вто 01 фев 2011 15:00


Стоп машинка е 26лв в Юнитрейд. Мисля, че е подобрена спрямо оригиналната, която не клеясва, а натрупва нагар.
За останалите колеги с "проблеми" по АБС-а - за вагком не сте ли чували?




zaribari
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tervel

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот zaribari » Съб 19 фев 2011 17:13


А чували сме и сме чели за " ясновидеца" ВАГКОМ :lol: . Та на темата гледаха , майстори и умни глави , с компютри без компютри , и в крайна сметка казаха че самата система ( ESP)си е наред и не отчита грешки. Впоследствие ми съобщиха този " прозаичен" проблем: Предните ти гуми са нови , а задните поизносени и при скоростта едните правят различни обороти от другите и от там се прецаква самата система и светва. Аз съответно , понеже съм пълен лаик на тая тема ( разбира чиста проба файтонджия) гледам само умно. Я сега светилата да кажат има ли такъв вариант или просто някой знае за тия работи колкото мен.Благодаря предварително


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот VWGT » Съб 19 фев 2011 22:46


само от грайфер едва ли, аз съм карал с разлика от 11мм в диаметър отпред и отзад, даже и само с една различна гума (резервната) на едното колело, и ЕSP не е светвало в движение.


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот Jonkata_v » Съб 19 фев 2011 22:54


на мен от време на време си светва лампата за абс и есп,гася паля и изчезва...записва грешка в стоп машинката но не винаги....май скоро тази стоп машинка ще здаде багажа :)


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот simo7 » Нед 20 фев 2011 9:15


Не е от тази машинка.И на мене ми изписва стоп машинка слагам нова чистим грешките и отново същото.Пак светват и пак изписва на комп.стоп машинка.Не знам вече какво може да е.Чистих датчиците,вадих ги предните, напръсках ги и пак същото.Задните не съм чистил щото има повече разглобяване.Остава от тях да е или от АБС-блока.


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот Jonkata_v » Нед 20 фев 2011 10:14


И аз съм се замислил да ги чистя тези датчици,но още не мога да се наканя:)


beastyboy
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 2:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот beastyboy » Нед 06 мар 2011 1:50


Здравейте,
от скоро имам подобен проблем. Преди 2-3 седмици дърпах няколко пъти ръчната в снега и в един момент светнаха 2-3 лампи едната беше за ЕСП-то другата АБС не помня точно. След рестарт се оправи. После прочетох във форума, че това се случва като се дърпа ръчна. Обаче след тази ситуация усетих, че в завой задницата тръгва много лесно и чак по някое време присветва лампата за ЕСП но не винаги. Отначало мислех, че си въобразявам но наистина задницата поднася осезаемо, защото завои в които съм влизал с много голяма скорост и системата си е компенсирала даже и без присветване сега на много по-малка скорост тръгва да поднася и понякога да светва лампата. Нямам това светване по време на движение инцидентно както се оплакват други. Няма и грешки по компютъра /закачах я/. Ако може някой да каже горе долу от какво може да става това, защото в сервиза бяха готови да сменят части по метода на изключването, а може да е нещо много малко?
Благодаря предварително.


don4o.ood
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 7:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот don4o.ood » Нед 06 мар 2011 7:04


моите светнаха при запалване колата запали трудно -слаб акомолатор оказа се тои причината
това се изписа на таблото на компа след заряд не е светело-колата е бора в5-99


zaribari
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tervel

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот zaribari » Нед 06 мар 2011 11:52


Здравейте отново. Проблема с ЕСП при мен все още съществува. Само че има една подробност. Вчера си бе по топличко.Поизюрках големия саплък , и онова ми ти чудо светна след 130 ?????!!!!!! :banghead: В порядъка от 100 до 110 ( когато светваше преди) го нямаше тоя проблем . Какво става и аз не знам.Вече го закачаха на "умника" и няма грешки. Егати случката , оти ми трябваше да си купувам кола по умна от мен. И колеги макар че не съм от дълго тук да поискам все пак прошка.Поздрави.


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот Marto_VN » Чет 14 апр 2011 17:13


Колега , при теб нещо такова ли е ??

viewtopic.php?f=6&t=261666


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот aliyatin.com » Чет 14 апр 2011 18:57


Здравейте колеги.аз също имах подобен проблем.На диагностика ми показа абс-помпа-не работи.Направо излязох извън нерви.абс-а струва към 3- бона нов.Ходих на три места и все същата грешка.Тогава влязох във vw-клуб зачетох темите и о небеса.Имаше колега със същия проблем.След като вдигна повече от 20 км.h се включваха абс и аср.Та колегата в темата каза да си проверя бушоните които се намират върху акумулатора.При бората и голфа са там.Не знам на пасата.Моторът ми е 116 ажм пд.Напръсках леглата на бушоните със спрей vd-40 и проблема се реши.Сега имам абс и аср.Дано да съм бил полезен.


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот Marto_VN » Пет 15 апр 2011 9:32


Колега моя двигател е същия AJM п.д. 115 к.с. (116) , мерси за "акъла" ще видя тея бушони-злосторници днес :) имам и ВД-40 едно флаконче ;)


valium
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Asenovgrad

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот valium » Нед 17 апр 2011 9:10


Силно подозирам, че може да се окаже същата ситуация viewtopic.php?f=6&t=242740
Успех!


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот Marto_VN » Нед 17 апр 2011 16:31


.


Потребителски аватар
batstiv
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: ABS/ESP/ ( ! ) Passat B5.5

Мнениеот batstiv » Пон 15 авг 2011 14:36


Здравейте , имам Passat B5.5 2003г и преди 2-3 месеца имах подобен проблем . От време на време светва ABS+ESP. След рестарт някога гасне, някога не. Миналата седмица обаче светнаха двете + лампата за подгрев (мига след около 30сек от старта) и няма спиране за седмица. Е викам си няма как вече трябва да се прави .Почетох малко из форумите , тук и чужди и отидох в Porshe. Купих си нова стоп машинка кат. номер 945 511
Изображение
за 22.68лв и проблемите приключиха . Малко по различна е от старата (3В0 945 511А) , но ми казаха че тази вече няма да прави проблеми - нов вариант била. Няма никакви настройки просто я поставяш и край с мъките :) .
Лампите ABS ESP не светват повече ,а за подгрева спира след натискане на педала на спирачката.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 208 госта