Проблем с пасат Б 6 пали трудно.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
jmiim
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 07 май 2007 2:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с пасат Б 6 пали трудно.

Мнениеот jmiim » Нед 11 дек 2022 9:23


Здравейте, колеги от скоро съм горд собственик на Пасат б6 2.0 Тди 140 к.с 2006г. Код на мотора BKP. Колата сутрин пали трудно с много въртене. След както запали и загрее паленето е нормално, докато не изстине въртенето пак продължава на дисплея излиза надпис:emision workshop и светва чек енджин. Дросел клапата не е много мръсна. Със съвет от компетентни лица ме посъветваха, че трябва да се сменят 3 неща Дросел клапа, горивната помпа в резервоара и ремонтен комплект дюзи. Моля за съвет може, ли да се намери точно какво трябва да се смени и колата да работи нормално. Не показва грешки в инжекторната система Сменено е маслото ремък водна помпа и шестостен. Колата е с DSG Кутия при паркинг при подаване на газ и отпускане колата се мести напред и назад все едно някой я бута напред назад.Скоростите включват нормално без притрисане. Благодаря на всички отговорили.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с пасат Б 6 пали трудно.

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 11 дек 2022 9:37


Кои са тези компетентни лица ,които са те посъветвали да сменяш тези неща, те ли са правили диагностика и ако са я правили пред теб ли се е случвало ?Трудното палене при застудяването ли се появи ,подгревни свещи гледани ли са,ЕГР клапана чистен ли е ?


Потребителски аватар
jmiim
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 07 май 2007 2:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с пасат Б 6 пали трудно.

Мнениеот jmiim » Нед 11 дек 2022 10:07


Подгревните свещи не са гледани. От 1 седмица съм собственик и не знам дали това се е случвало преди. ЕГР клапана мисля, че не е чистен.Диагностиката не показва грешки в дюзите според майстора са в норма.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с пасат Б 6 пали трудно.

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 11 дек 2022 10:17


Смени "майстора"....и диагностика пред теб ,за да видиш дали наистина няма грешки .Първо пишеш ,че са те съветвали за ремонтен комплект дюзи ,а сега че са в норма .


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с пасат Б 6 пали трудно.

Мнениеот tdi fen » Нед 11 дек 2022 12:23


започва се от най-лесното проверка акумулатор алтернатор и подгревни свещи



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94 и 57 госта