В5 не ми свирят тонколоните на задните врати

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот Pacho B » Съб 12 фев 2011 18:39


По принцип колите след/около 2000г. нямат колони отзад,като се има впредвид,че кабели ИМА!
Така,че провери...Аз на моята също нямам отзад никви колони,или било то пищялки,но тези 2,които са отпред са ми предостатъчни!




Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот bulaki » Съб 12 фев 2011 22:37


bulaki написа:Понякога правят мизерии и самите връзки(буксата между вратата и колонката),поне при мен така прави на задна лява врата(Б 5,5),защото самата букса се е разлабила и обмислям някакъв вариант как да я закрепя,за да не се разхлабва с лепило(което не е много оферта) или с нещо друго,ама не се сещам с какво.На колегата mаrmо (Б 5) е същото положение

Dragoslav написа:Аз имам абсолютно същия проблем, задните не ми работят, както и осветлението отзад над вратите, проверих бушоните,ама всичко е наред при тях!Играх си със менюто, но така и не намерих някаква функция за изключване и включване. Има ли вероятност да са прекъснати кабелите...или има някаква нaстройка?Говоря за 5,5 High-line

Това го бях написал 2 мнения преди твоето колега.Според мен проблема с неработещите колони и осветление,а може и централното(което се случва често) е от блъскане на вратата и се разхлабва буксата и записва грешки в компа,прочетете ги на ВАГ-КОМ :012:


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот bulaki » Съб 12 фев 2011 22:40


Pacho B написа:По принцип колите след/около 2000г. нямат колони отзад,като се има впредвид,че кабели ИМА!
Така,че провери...Аз на моята също нямам отзад никви колони,или било то пищялки,но тези 2,които са отпред са ми предостатъчни!

Това май зависи как си поръчваш колата с какви екстри да е,с колко колони и т.н.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот Pacho B » Съб 12 фев 2011 23:26


bulaki написа:
Pacho B написа:По принцип колите след/около 2000г. нямат колони отзад,като се има впредвид,че кабели ИМА!
Така,че провери...Аз на моята също нямам отзад никви колони,или било то пищялки,но тези 2,които са отпред са ми предостатъчни!

Това май зависи как си поръчваш колата с какви екстри да е,с колко колони и т.н.

Има логика при поръчването да е така,но най-логично е според класата на самата кола...
Примерно trendline,Highline и т.н


76presley
Мнения: 91
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот 76presley » Нед 13 фев 2011 9:22


При мен има тонколони отзад и няма грешки на VAG-COM!
Ще търся проблем в кабелите или това за буксите, което казвате!
После ще пиша какво е било! :?: :да:


Потребителски аватар
trepa4a74
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот trepa4a74 » Нед 13 фев 2011 10:41


76presley написа:При мен има тонколони отзад и няма грешки на VAG-COM!
Ще търся проблем в кабелите или това за буксите, което казвате!
После ще пиша какво е било! :?: :да:


Първо провери настройките на СД-то,самите говорители(с обикновенна батерия) и тогава е разколачвай :P

ПОздрави


Потребителски аватар
nistel_87
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 21:55
Автомобил: Honda Accord 2007
Двигател: i-ctdi
Местоположение: BG - UK

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот nistel_87 » Нед 13 фев 2011 14:07


Здравеите и на моя Пасат липсват задните колони. То и без това вече има отворена тема,да питам някои знае ли какъв размер са колоните на вратите?? Предните и задните еднакви ли са? Решил съм да слагам нови и на 4-те врати,като марка съм се спрял на "PIONEER",защото съм с такова CD-и. И пищялките,ще ми е много интересно как се подменят,ако някои е запознат с тия манипулации ще е добре да обясни.. :talk:


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот bulaki » Нед 13 фев 2011 14:23


Предните и задните колони са еднакви като размер и се подменят като се свали кората.Пищялките също са закрепени с 2 винтчета за кората от вътрешната страна,но трудно ще може да намериш такъв модел,ама защо пък да не може :D


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот dmcdjveli » Нед 13 фев 2011 21:24


ето ви една тема viewtopic.php?f=6&t=208879


Потребителски аватар
COOLENSKI
Мнения: 64
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PLOVDIV

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот COOLENSKI » Пон 21 фев 2011 12:12


Защо някой хора пишат за проверка на бушони.....??? какви бушони да им проверяваш на колонте, или измъкнати или прекъснати кабели или настройки или изобщо не са вързани за плеара. за монтаж не се сваля решетката а цялата кора, винтове няма а са нитовани.
по моргите е пълно със същите от голф, шкода и пасат разбирасе по 10 кинта са в пловдив


Потребителски аватар
geordano
Мнения: 154
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 15:23
Автомобил: VW CC
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот geordano » Чет 24 фев 2011 12:56


И на мен не ми свиреха задните колонки и си мислех че нямам, но когато колегата bulaki ми поставяше фолио на стъклата и свали кората и - о чудо - имал съм говорители.
Оказа се че не свирят САМО защото радиото е БЕТА и има само 2 канала. купих си ГАМА и сега :walkman .


valioradi
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 17 май 2008 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот valioradi » Нед 15 апр 2012 15:28


Здравейте колеги!
И на моя пасат, б5.5, няма колони и кабели във вратите. Реших да си поставя колони отзад и почнах да прокарвам кабели, но преди да сложа задната кора видях ,че решетката на кората са само за пунта и нямат дупчици, общо взето е отлята. Та въпроса ми е :
да търся нови кори за задните врати, на които решетките да бъдат с дупки или да ги пробивам с нещо, но това ще е убийствено?
Или дайте някакви идеи.
Благодаря


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот dmcdjveli » Нед 15 апр 2012 20:22


Нови кори ще са цифра, по-добре втора ръка или замяна с твоите. Не съм сигурен дали може само решетките да се подменят. А за дупчене въобще не си помисляй! Ще стане доста грозно.

Последна промяна от dmcdjveli на Вто 17 апр 2012 23:35, променено общо 1 път.


Станимир 45
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 23 авг 2011 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот Станимир 45 » Вто 17 апр 2012 20:36


Наличието на задни колони е въпрос на степента на оборудване ,моят хайглаин е с колони на 4те врати ,а на приятеля ми е базис и има колони само одпред.Не е проблем монтаж ,защото си има инсталация и трябва само да се монтират говорители и да се прибият отвори за звука.А и радиото на базиса да се смени ,защото е двуканално.


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Не ми свирят тонколоните на задните врати на В5???

Мнениеот siko2 » Вто 17 апр 2012 23:04


Станимир 45 написа:Наличието на задни колони е въпрос на степента на оборудване ,моят хайглаин е с колони на 4те врати ,а на приятеля ми е базис и има колони само одпред.Не е проблем монтаж ,защото си има инсталация и трябва само да се монтират говорители и да се прибият отвори за звука.А и радиото на базиса да се смени ,защото е двуканално.


Моят пасат беше само с колони отпред и инсталация до задните врати нямаше! Прекарвахме я в последствие :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта