Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Техническа и сервизна информация за Passat
valcho13
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 08 фев 2011 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот valcho13 » Вто 08 фев 2011 18:30


Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отваря.Не може да се отключи от централното.Помогнете как да я отворя.Не се отваря нито отжътре нито отвън, прозореца работи, проверихме кабелите.




Потребителски аватар
_Technics
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 12 май 2008 21:50
Автомобил: VW Passat 2002
Двигател: AKN V6 350HP
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отваря

Мнениеот _Technics » Сря 09 фев 2011 0:29


Колега, имах същия проблем. Задна Дясна не се отваряше (но коя от двете е няма значение). Ключалката на този пасат е с двойно зкалючване (ако ти прави впечатление като заключваш се чува двоен шум щрак-щрак). Това второзакючване се прецаква. Вероятни причини са 2:
1. Електрическа --> куплунга на самата ключалка някой път се разпоява (слаби спойки) и второтоотключване не сработва и дорида чуваш шум при опит за отключване, второто не позволява. Може да пробваш нежнов едната посока да бутнеш куплунга с кабелите ида пробваш да отключиш и в другата посока и пак да пробваш да отключиш. Ако проблема е в това, препдоалгам ще се получи на някой опит. Отворили се пиши ще дам инструкция за ремонт, новратата отворилисе веднъж демонтирай ключалката незабавно! Достъп доключалакта: демонтаж кора (трудное на затворена врата но става!. Демонтаж ламаринен капак - многое трудно ностава !!!
Привсички положения трябва да демонтираш кората и ламарината - друг вариант не виждам.
2. Механичен проблем ---> стават няквидеформации в ключалката (както в моя случай), след демонтирана кора и ламарина (катопри демонтажа на ламарината се откача стъклото и тогава!!!) Много е трудно но се стига до ключалакта, чупи се грубо на точноопределеномясто, изкъртва се еднозъбно колело, другона ръка се завърта да освободи второто заключване и си ТИ на моргата ~80Лева до 100.
Имай предвид че в куплузните има 3 разновидности !!!! става и от Шкода Октавия, но ключалка се купува само с старата, имаше и някакводругоразличие в механиката но вече непомня подробността точно.

Надявам се съм бил полезен! Информацията е актуална, не се обаждам ако несъм 100% сигурен в това което говоря.

П.П.: Някой ключари правят опит за откачане клемата на акумулатора, изчакване 5мин. закачане отново ипроба за отключване, според мен няма да се получи но- пробвай! Акоимаш въпроси давай на личноще помагам.
поздрави !


rickymartin
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiata

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отваря

Мнениеот rickymartin » Нед 13 фев 2011 12:55


Аз имам същия проблем със задна дясна врата! До едно време се затваряше и случайно видиах че когато заключвам колата само тази врата не се заключваше, а сега си седи постоянно заключена!?
Най-интересното е че алармата от време на време не сигнализира че я заключваш и точно тогава ми се е случвало да си седи отворена и предна дясна?! Заключват се когато си издава сигнала от алармата, задна дясна си седи постоянно заключена от известно време!


Потребителски аватар
ivanuzzi
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отваря

Мнениеот ivanuzzi » Вто 15 фев 2011 22:32


Привет и от мен.
Аз съм със същият проблем. Задна дясна врата се отключва, когато си пожелае :) Чува се типичното "щракане" отвътре, но никакво действие на бутончето, което би трябвало да се покаже отгоре при отключване. Все още не мога да събера смелост, и да склоня че ще трябва да се разглобява, но ... ако това е единствения вариянт, то явно ще трябва да се действа в скоро време. Ако някой от колегите с такъв проблем е готов с решение по-рано от мен, то нека да сподели как се е справил с проблема :)


Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отваря

Мнениеот BRUKLLIN » Сря 16 фев 2011 0:41


Разглобяване и презапояване на платката в самата брава е решението на проблема!Не е трудно за човек с желание!Има доста теми потърси!


chocho87
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 23:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отваря

Мнениеот chocho87 » Съб 28 май 2011 15:04


здр и от мен аз пак си пребах драйката на багажника и сега не знам от каде да разглобявам без да чупя нещо а маистора вика че машинката струва 200 кинта scare
савети ко да правя


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отвар

Мнениеот paaco » Съб 11 окт 2014 20:06


Малко да събудя темата. От днес и аз съм със същия проблем. Задна дясна се затвори и край, не се отваря. На тази врата съм врътнал копчето за защита за деца. Давайте колеги съвет как да я отключвам че съм в ужас. Къде в София могат да я оправят и сменят ключалката ако е от нея. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Проблем със задна врата на Пасат B5.5 2003г. не се отвар

Мнениеот paaco » Нед 12 окт 2014 14:21


Малко монолог стана ама да си кажа. :icon_lol Днес пущината си се отвори. Щраках Щраках работи си. Дано се задържи така. :a040


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот dlug » Пон 13 окт 2014 21:43


За съжаление практиката показва, че това не е каца и не закисва от самосебе си. С други думи вероятността проблема да се оправи сам и да не се появи повече е доста малка (да не кажа никаква). Та в тая връзка аз лично бих потърсил причината преди да се затвори вратата и повече да не може да се отвори


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот K » Чет 16 окт 2014 21:57


И аз имах ядове с тези врати последните месеци.
Задна лява скоро не се отваряше. В един момент се оправи сама и засега е ок.
Задна дясна се наложи смяна на механизма, около 80 лв. по спомен.
Преди това пък имах проблем със сигнализацията на забравени фарове при отворена врата. Налагало се смяна на шофьорската ключалка, та и там 70-на лв. с работа.

Интересното е, че тези проблеми се изредиха един след друг за отрицателно време.


Потребителски аватар
vurgala
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот vurgala » Пет 05 дек 2014 19:17


Привет колеги. Да споделя и аз пък може да помогна на някого в дадената ситуация.Заключването от вътре на шофьорската врата при мен не работи и не заключва всички врати, някой се отключват.когато заключвам колата от вън ползвам дистанционното и всичко е ок.на моменти ми се е случвало при отключване на колата от вън да остане заключена шофьорската врата и с ключа повдигах палчето и отключвах.тази сутрин всичко се повтори и този път ме изненада.отказа да се отвори с ключа и се налижи да влизам през задната врата.пробвах отвътре с дръжката без успех .пробвах с дистанционото нестава другите реагират но .....пробвах с ключа от дясната врата отново греда...докато се чудех какво да направя реших да сръчкам бравата на багажника.колата е пасат б5 комби и успях.първо заключих колата,а после отключих и успях да отключа проблемната врата.сега всичко е ок.според вас от микро ключето ли е?незнам как се разглобява кората и дали ще се справя.бихте ли ме посъветвали?поне да имам някаква основа ако се реша да я разглобя.благодаря на всички откликнали.....


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот novatora » Съб 06 дек 2014 12:48


Колеги понякога проблема е и в комфорт модула. След тези дъждове ако е влезнала влага от вратите ви защото се скапват уплатненията на алуминиевата кора и започват аномалиите


sex_men33
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 31 май 2014 17:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот sex_men33 » Съб 06 дек 2014 17:53


Колеги и аз имах проблем със задна дясна врата,реших проблема като напънах дръшката от вътре и се чу едно щракване и вратата се отвори,вече 4-5 месеца не ми е правил проблем.Пробвайте няма кво да губите


S_Abonata
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 13 окт 2013 8:26
Автомобил: passat B5
Двигател: 1.6 AHL 98
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот S_Abonata » Съб 13 дек 2014 18:31


Здравейте и от мен :th_up . И аз имам от време на време проблема със задна дясна врата, която не иска да се отключи, НО проблема го решавам, като започна да отключвам и заключвам с дистанционното на алармата или копчето на шоф. врат и дърпате дръжката отвътре (ЕДНОВРЕМЕННО), винаги се получава пробвайте го! Но сега ми се получи друг проблем с тази врат и другата пред нея (абе цялата дясна страна), когато ги отворя после не искат да се затворят, блъскам ги и сами си се отварят, вероятно някъде е влязло вода и това влияе и на самите ключалки, застават по начин по който не им позволяват да се затворят. Не знам какво да си мисля вече, ако някои има идея ще съм благодарен да сподели :beer


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот parno » Пет 05 фев 2016 16:06


Ъпдейт за решение на проблема? Спойките са презапоени. Заключи се и не се отваря от никъде. Прави го когато си иска ,няма логика в проблема

edit : one last thing......there is a cable that attaches to the outer door handle, if it is too tight it won't allow the door to unlock....

pull the outer door handle out all the way and you will see a ribbed groove, in that grove will be a cable terminated by a plastic "nub" located in the channel...


това се оказа



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта