грешно покозание на скоростомера

Техническа и сервизна информация за Passat
fprot
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 06 яну 2010 18:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

грешно покозание на скоростомера

Мнениеот fprot » Вто 15 фев 2011 18:01


Скоростомера ми отчита грешно моментната скорост на колата.Грешката е от порядъка на 15 до 20км/ч и е равномерна почти по целия километраж.Колата е Пасат 91г с РП мотор.Таблото е с часовник.Имате ли някаква идея от къде може да идва тази грешка.
Гумите са по каталог.Двата километража отчитат почти верно(ако може да се вярва на километрите посочени в картите и по пътните табели) разликата е в показанието за скорост




Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: грешно покозание на скоростомера

Мнениеот Lisho » Вто 15 фев 2011 18:13


fprot написа:Скоростомера ми отчита грешно моментната скорост на колата.Грешката е от порядъка на 15 до 20км/ч и е равномерна почти по целия километраж.Колата е Пасат 91г с РП мотор.Таблото е с часовник.Имате ли някаква идея от къде може да идва тази грешка.
Гумите са по каталог.Двата километража отчитат почти верно(ако може да се вярва на километрите посочени в картите и по пътните табели) разликата е в показанието за скорост

Превъртан е километража по най-тъпанарски начин:свалена е стрелката за да се достигне до цифрите.Огледай и може да видиш следи от отверката върху главичките на двете болтчета.След манипулацията стрелката посмъртно не може да се тарира така, че да показва вярно.При мен беше същото.Оправията е с друг километраж.
Успех.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1934
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: грешно покозание на скоростомера

Мнениеот Danny boy » Пет 18 фев 2011 6:58


viewtopic.php?f=11&t=102652
Ето,заповядай решението за проблема ти :да:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tih и 36 госта