Пасат Б5 седан монтаж на парктороник

Техническа и сервизна информация за Passat
mili 75
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат Б5 седан монтаж на парктороник

Мнениеот mili 75 » Чет 17 фев 2011 10:19


Колеги искам да попитам тези, които са монтирали сензорите в задната броня на Пасат Б5 седан, на каква височина е най-добре да се монтират сензорите с оглед да действат най-добре и да не попадна в металната греда на бронята като пробивам.Примерно като ориентир ми служи черната пластмасова лайстна на бронята, точно под нея ли да дупча или няколко сантиметра под нея или пък върху самата нея.Другото което искам да питам е захранването на електронния модул на парктроника към плюса на крушката за задни светлини ли го вързвате, за да работи парктроника само като вклячиш на задна.Благодаря предварително на отзовалите се.




Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот nasttii » Чет 17 фев 2011 12:36


дупчи направо върху самата лайсна и няма да имаш проблеми с отчитането на датчиците а за свързването трябва да се свърже за крушката на задна за да тръгне като дадеш на задна и мисля ,че трябва да имаш описание коя жица каде е иначе едната е на + на крушката другата е минус и внимавай да не объркаш


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот dancing_niki » Чет 17 фев 2011 18:02


Свали лайстната и виж къде на бронята има отвори специално за сензори, съответно там продупчи лайстната. Поне на Б5.5 на седана парктроника е в лайстната и ако си късметлия и на Б5 ще има отвори в бронята. Ако няма отвори си ги направи, защото мен лично ужасно много ме дразни да гледам как хората си окепазяват автомобилите като слагат парктроници на смотани места.


Потребителски аватар
Svetlioman
Мнения: 308
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот Svetlioman » Чет 17 фев 2011 19:09


здравеи виж гаражами,иначе на самата лаисна (черната)


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот nasttii » Чет 17 фев 2011 22:17


и мойте съм ги сложил като колегата по-горе и показват много добре разтоянието и също стоят много добре там :wink:


mili 75
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот mili 75 » Пет 18 фев 2011 6:30


Мерси много за насоките колеги.Разбрах, че можело да се монтират датчиците и без да се сваля бронята, но искам да попитам откъде се бърка, за да се прокарат кабелите, ако не е свалена бронята.


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот nasttii » Пет 18 фев 2011 14:07


под самата броня си бъркаш няма никакъв проблем деиствай


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот Layer » Пет 18 фев 2011 14:53


Аз мойте съм ги монтирал точно под черната лайсна и пак си показват точно.
От лявата страна на багажника има гумена тапа откъм бронята, от там си прекарах кабелите към купето.


http
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 10 дек 2010 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот http » Съб 19 фев 2011 12:22


Здравейте,
ще използвам темата на колегата, ако може да попитам за мнения за различните парктроници като (фирма-цена-качество)
Аз съм се спрял на това:

Заден паркинг сензор Phonocar 6/903
Заден парктроник с 4 цифрови датчика с наклон 15 градуса и зумер на италианската фирма Phonocar, изключително бързо сработващ при движение на заден ход и коректно отчита разстоянието до препятствието.
Възможност за боядисване на сензорите в цвета на бронята.
Цена: 200лв


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот gr_kanev » Нед 20 фев 2011 13:10


Не е ли малко скъп този "италианец" за 200 лв. ?
Моят също е с 4 сензора, "китаец", но струваше 70-80 лв. през 2006 год. Дупките в бронята (на лайстната) са пробити с инструмента в комплекта, без да се сваля бронята. За прекарването на кабелите имаше нужда от "гинекологични" умения (т.е. да се бърка без да се вижда), но нищо кой-знае колко сложно.
Да, захранване от лампата за заден ход.


Потребителски аватар
vladko33
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 15 окт 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот vladko33 » Нед 20 фев 2011 17:06


хич не съм в час с монтажа и работата на парктроник, но пасата 5.5 седан много ме мъчи на заден ход. В купето нещо монтира ли се /пищялка и т.н./ или само отзад се постамят датчици и тази кутийка от снимката горе ?


Потребителски аватар
ico.stoev
Мнения: 136
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот ico.stoev » Нед 20 фев 2011 23:01


Аз съм с такъв парктроник http://www.navi.bg/bezjichena-parktroni ... 8-datchika от 2008г с 4 датчика отпред и 4 отзад .Много съм доволен.След мен поставихме на още един Б5 и на един Б5.5 до момента няма ядове и при тях.


Потребителски аватар
bobar
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 14:26
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател:
Местоположение: Wiesbaden / Germany

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот bobar » Пон 21 фев 2011 1:47


ico.stoev написа:Аз съм с такъв парктроник http://www.navi.bg/bezjichena-parktroni ... 8-datchika от 2008г с 4 датчика отпред и 4 отзад .Много съм доволен.След мен поставихме на още един Б5 и на един Б5.5 до момента няма ядове и при тях.

Колега, този голям дисплей не дразни ли в купето?И аз обмислям идеята за парктроник, но или с по малък дисплей или направо в огледалото.
Впрочем някой да има нещо такова или поне да е виждал?http://www.navi.bg/ogledalo-za-obratno-vijdane-s-parktronik-sistema-s-4-8-datchika
Бих желал да сподели ако е доволен и да даде някоя снимка как точно ти отчита на огледалото.
Поздрави


groshev83
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: варна

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот groshev83 » Пон 21 фев 2011 9:27


Аз мисля някой от тези тук да пробвам - http://shop.ebay.com/i.html?rt=nc&LH_BIN=1&_nkw=parking+sensor&_fcid=34&_jgr=1&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m301&gbr=1.
За 20$ с безплатна доставка, включва всичко необходимо за монтаж и има всякакви цветове на сензорите. Монтажа е лесен само пробиване на бронята , + и - :), само се чудя къде да дупча на пасат 5.5 комби, ако някой е слагал на комби нека пусне сниимки.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Монтаж на парктороник на Пасат Б5 седан.

Мнениеот dancing_niki » Пон 21 фев 2011 11:44


За комбито на 5.5 си има спецялна долна престилка на задната броня направена точно за парктроник (черната част от задната броня). Само че няма да ти хареса цената й от 100 лева. Ето как изглежда на броня на W8, като я има във варянт без отворите за ауспусите, но се добива представа за въпросния "ръб" на който се закачат сензорите:
Изображение
Изображение
Това е за комби, на седана датчиците са в лайстните.

Източник на снимките: http://www.passatplus.de/umbauten/auspuff/blende.htm
Още малко снимки за монтиране на оригинален парктроник: http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikidimow, Perym, Tsankovski и 61 госта