Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот kr1s0 » Сря 02 май 2012 23:54


Здравейте колеги.Имам проблем с люка си.Проблема се крие в това,че тапицерията му се набръчква много като тръгна да го отварям назад,иначе си работят водачите му (да чукам на дърво) движи се равномерно,но от 3-4години само нагоре го вдигам,защото не ми се занимава всеки път да прибирам тапицерията с отвертката,и да си чистя дунапрена от косата :lol:

Четох подобни теми,но точно като моя проблем нямаше,та въпросът ми е винаги ли трябва да откача тавана ,за да мога да претапицирам люка само ?Таванът ми е в перфектно състояние,няма увиснало и нищо.
Ако трябва да се сваля тавана трябва да откача сенници,плафони,рамките около предното стъкло и всичко,което стига догоре нали ? :bishop




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11931
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 03 май 2012 0:00


Не съм сигурен дали може и как се откача парчето от тавана, което на люка, но ако се наложи да сваляш целия таван, всичко се сваля което е от средата на вратите нагоре, кори, сенници, плафони, дори и предните предпазни колани. В темата в направи си сам раздела за претапицирането на таван е обяснено как става номера подробно


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот kr1s0 » Пет 04 май 2012 22:56


видях колега.. от това ме е страх,защото на люка проблема му е ,че като го отварям и затварям набръчква тапицерията .. :beat_butt2


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11931
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 05 май 2012 7:55


Значи, аз бих го отворил нагоре и на първо време бих отлепил цялата тапицерия и ще махна дунапрена на място поне да не се рони. С влажен парцал се почиства дунапрена.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот kr1s0 » Съб 05 май 2012 22:49


Да,това ще свърша ако не друго.Даже ако не се лъжа средната част мога да я залепя и така,но тя не ми върши толкова работа :lol:


Потребителски аватар
lambi
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот lambi » Нед 06 май 2012 8:09


един приятел си залепи тавана както е на място с тапетно лепило,направо с валяка го намаза и вече втора година не се е отлепил


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот passenger » Нед 06 май 2012 8:15


Нещо не можах да изровя темата за мястото и координатите където да се ремонтира шибидах.
Някой може ли да ме упъти, къде мога да ремонтирам счупените водачи ? А съм сигурен че дори име и телефон имаше на човек който се занимава.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за ел.люк Пасат Б3

Мнениеот vasilb » Нед 06 май 2012 16:07


passenger написа:Нещо не можах да изровя темата за мястото и координатите където да се ремонтира шибидах.
Някой може ли да ме упъти, къде мога да ремонтирам счупените водачи ? А съм сигурен че дори име и телефон имаше на човек който се занимава.

Може би имаш предвид тази тема . :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта