Мига темперетурата на MFA дисплея Б5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Мига темперетурата на MFA дисплея Б5

Мнениеот fena_vd » Нед 20 мар 2011 15:49


От извесно време темперетурата на MFA дисплея на таблото(външната) започва да мига и да се чуват 3 титкания, на климатроника не показва грешки. Какво може да е, колата е б5 2000 1,9 тди AHU мотор.




Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Мига темперетурата на MFA дисплея Б5

Мнениеот Lisho » Нед 20 мар 2011 18:06


fena_vd написа:От извесно време темперетурата на MFA дисплея на таблото(външната) започва да мига и да се чуват 3 титкания, на климатроника не показва грешки. Какво може да е, колата е б5 2000 1,9 тди AHU мотор.

Те това пише в служебната книжка на колата по твоят въпрос:

"...Если имеется нарушение в нормальном функционировании определенных систем и устройств, одновременно с появлением указания срабатывает соответствующий звуковой предупредительный сигнал:
– нарушение первостепенной важности – три звуковых сигнала.
Пиктограммы первостепенной важности предупреждают об опасности. Поэтому следует остановиться и заглушить двигатель.
....
Показания
°С – Температура наружного воздуха.
....При наружной температуре от +4 °С до –7 °С на дисплее дополнительно к величине наружной температуре показывается пиктограмма в виде снежинки (предупреждение в возможности гололеда).
Эта пиктограмма сначала мигает на протяжении приблизительно 5 с и затем светится до тех пор, пока наружная температура не превысит +4 °С или не опустится ниже –7 °С...."

Може би външният датчик (на питата на климатика) ти прави мизерии. :roll:


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Мига темперетурата на MFA дисплея Б5

Мнениеот fena_vd » Нед 20 мар 2011 18:29


Да не би да ме предупреждава че е студено и може да има лед. Или твърдо датчик, защото ми показва правилно външната темперетура.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Мига темперетурата на MFA дисплея Б5

Мнениеот Lisho » Нед 20 мар 2011 18:55


fena_vd написа:Да не би да ме предупреждава че е студено и може да има лед. Или твърдо датчик, защото ми показва правилно външната темперетура.

Предупреждението, че е студено и е възможно да има обледяване е между +4 °С до –7 °С е едно "тинннн" и мига текущата външна пемпература.
Ако навън е напр.10°С и продължава да пи писка 3 пъти, значи е другото предупреждение - за проблем.
Какво каза диагностиката с VCDS ?


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Мига темперетурата на MFA дисплея Б5

Мнениеот fena_vd » Нед 20 мар 2011 22:11


Не съм правил диагностика.Тази за която писах е правена на климатроника, там ми изписва 444. Явно щетрябва да отида на на VAG Com



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта