пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот markoscbr » Пон 17 юни 2013 12:02


Здравейте момчета с затоплянето на времето вече се пускат климатиците-климатрониците на автомобилите , та моя въпрос към всички вас е .От дясната старна под жяплата под черната кутия където е изпарителя на фолксваген пасат Б5 има един донапренен пръстен които е влажен , вчера като патувах някаде около 40км и изведнаж от там изпусна около 200-300 грама вода какво може да е, и как се разглобява това и въобще нужно ли е да се разглобява за да се отстрани този теч искам само да отбележа че като си закупих колата миналата година от софия до стара загора нямаше проблем работеше си климатика и продалжава да работи но установих че няма филтар и сложих филтар на парното този който е отдясно над моторчето за парно но не съм пускал тогава климатик защото беше студено и сега като го пуснах ми го направи това нещо имали хора които са се сблъсквали с този проблем ще опитам да кача и снимка благодаря




gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот gancho » Пон 17 юни 2013 15:53


"Теча" не трябва да се отстранява!!
Теч трябва да има-влагата в постъпващия въздух кондензира върху студения изпарител и трябва да се оттича под колата.Ако остане вътре започват мухъли,милизми и др. гадости.
Като покараш колата и спреш за 5-6 минути на място, с работещ климатик, трябва да направи локвичка под колата.
Търси отдолу дренажния отвор и ако е запушен с една телчица ръчкай-да се отпуши(ако не е запушен-пак,с профилактична цел).Това е мързеливия начин.Другия трябва да се отпушва отвътре-навън.


Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот markoscbr » Пон 17 юни 2013 22:31


да колега така е няма място кондензиралата вода в купето от климатика или в краката на пасажера аз знам че трябва да излиза изпод колата -тоест конденза но защо не излиза , разглобявал ли си подобно нещо та да ми кажеш как става това е молбата ми към всички благодаря


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот zfa159 » Вто 18 юни 2013 12:06


Разглобява се,ама е малко трудно.В смисъл трябва да свалиш жабката,да махнеш мокета от дясната страна,да развиеш няколко гайки и можеш с малко изкълчване да махнеш "фунията". Трябва да отпушиш гумената тръбичка,която тръгва от пода на колата (ще я видиш като махнеш фунията).Там се задръства и спира да капе навън. Това се случва основно от нередовна смяна на филтъра за купето. За който не знае - този филтър се сменя 2 пъти годишно - пролетно време и есенно време. Ако пък карате над 20 000 годишно - на всеки 10 000км.


Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот markoscbr » Вто 18 юни 2013 21:51


Благодаря ти колега въпроса е решен наистина работата е пипкава извадих прословутата фонийка с голямо кълчане на ръцете наистина беше запушена отпуших я и пак я монтирах и всичко е ок. но не мога да те разбера защо 2 пъти в годината при положение че този който продава часите ми каза на пролет да си сменя филтъра на климатика , аз я купих без филтър и си мислих че има но сега наистина има още един път ти благодаря :th_up :beer


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот zfa159 » Вто 18 юни 2013 22:22


Пролетно време го сменяй, защото лятото когато е на климатик, филтъра се цапа много бързо заради прахоляка и това, че предимно се кара на климатик (т.е. вентилатора смуче въздух от околната среда през филтъра). Есента филтъра ако не се смени, тогава започва да запотява прозорците при влажно време, защото не стига дебит, пък и прахоляка по филтъра събира и задържа влага и тя постоянно влиза през вентилацията и потенето на прозорците започва.
:beer


Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот markoscbr » Сря 19 юни 2013 16:38


благодаря за съвета колега ще го имам в предвид , но аз си купих колата октомври и видях че няма филтар март :icon_lol както и да е през останалото време пак ми се изпотяваха прозорците :gruebel


reni2004
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 22:12
Автомобил: vw passat b8 4 motion 190 hp
Двигател: DFC 2015
Местоположение: Стара Загора

Re: пасат Б5 98 год. теч на кондензат от климатика

Мнениеот reni2004 » Сря 26 юни 2013 22:11


Здравейте колеги, благодаря ви за съветите, днес си поиграх час и половина с въпросната фунийка, която беше перфектна, даже нямаше и прах вътре, може би защото винаги съм с филтър на купето и го сменям всяка година. Доста зор ми даде изваждането, защото се оказа, че има трета гайка горе вляво. Проблема при мен се оказа, че долния край на фунията едва допираше гумения щуцер (тръбичка) и при повече конденз започва да олива извън щуцера. Издърпах щуцера нагоре за да закопчеят гумените зъбчета и тогава вкарах фунията в него около 25 мм. и всичко стана оргиналдъ. Само че си отворих друга беля, при свалянето на жабката ми се счупи бравата, тази с която се отваря жабката и има ключалка на нея. Сега я отварям с пръста :cry . Може би трябва да потърся по моргите друга жабка, защото даже и да я залепя не зная как ще я монтирам на капака, сигурно той се разглобява на две части :screwy



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ZEDYCUS, владислав и 45 госта