Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед)

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Сря 11 окт 2006 22:37


Имам питане. Благодаря на колегата за подробното разясняване подплатено със добър снимков материал!
Гледам че колегата е махал волана, без да развива отдолу от пода. А как стои въпроса с Пасат В4 при който има въздушна възглавница на волана?




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Мнениеот drago_tr » Сря 11 окт 2006 23:01


Отлична работа на колегата kbot :kef:


Потребителски аватар
svilslav
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот svilslav » Пон 09 мар 2009 22:49


Силно благодаря за нагледното обяснение за смяна клеморед- палене! :търсачкаа


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот zfa159 » Пон 09 мар 2009 23:01


Обяснението за клемореда е наистина идеално....иначе самия клемотре щом е от Ем Комплект е 100% менте...пък и за 12лв...моя го сменях преди може би година и половина и си купих някакъв не немски,лицензен от Елит Кар....никакви проблеми не съм имал.


Потребителски аватар
burgazliqta2
Мнения: 76
Регистриран на: Нед 28 дек 2008 13:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот burgazliqta2 » Пон 09 мар 2009 23:10


преди два месеца сменях и аз за 35лв.и труд 10 ама нищо насреща.изобщо не съм доволен и даже в магазина ми казват: имаме от 10лв. имаме и от 35лв. естествено за 10лв. гаранция няма(то пък като за другия има) та си взех другия ама ве4е съжелявам.като изкарам клу4ът застава в положение при което волана не се заклу4ва. магазина го няма ,някъде е преместен ама не ми се търси къде инъ4е бих отишъл за рекламация.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот dobrin » Пон 09 мар 2009 23:14


Сносен клеморед, препоръчан от Никси от Ауто+ беше около 40 лева мисля преди няколко месеца ...
Какъв е този за 12 лева оставям на теб да прецениш. Браво за снимките и обяснението.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 09 мар 2009 23:59


dobrin написа:...... Браво за снимките и обяснението.

И на човека дето изрови тема от 2006г :applause:
Иначе по темата, не съм се завирал на пасата отдолу да видя как точно стоят нещата с тоя клеморед, но така като го гледам на снимките е същият като на Голф 2, а на мойта голфара навремето го сменях без да свалям нищо друго освен пластмасите около ключа които са.


Потребителски аватар
kbot
Мнения: 389
Регистриран на: Съб 20 ное 2004 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Дачия Дъстър 4x4 dci
Контакти:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот kbot » Вто 10 мар 2009 9:04


Само да допълня: Колата се кара всеки ден (значи пали поне по два пъти). Сложил съм го на 11.Окт.2006 - значи повече от 2 години - никакви проблеми - край с приказките за ментетата :не: :drunk


rumentz
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 08 май 2007 8:02
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: AEK
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот rumentz » Вто 10 мар 2009 16:55


Имам питане. Благодаря на колегата за подробното разясняване подплатено със добър снимков материал!
Гледам че колегата е махал волана, без да развива отдолу от пода. А как стои въпроса с Пасат В4 при който има въздушна възглавница на волана?



колега не забравяй да откачиш клемите на акумолатора.Аз направих тази грешка и вече нямам еърбеци.След разглобяването и сглобяването ми светна лампата за Еърбега и вече не загасна-няколко пъти ходих да ми чистят грешката ама не-пущината пак си свети.Напоследък се замислям да изскуба еърбега от дясната страна и да си сложа жабка :banghead: С парите за майстори да съм си купил 3 досега.[quote][/quote]


Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот MobilLife » Вто 10 мар 2009 17:30


Може ли и аз да питам - понеже никога не съм я базикал тая джаджа - не може ли да се легне при педалите,и от там ако има видимост към болта на клемореда да се отвие и свали без да се правят всичките тия процедури.... или нещо пречи? :roll:


Потребителски аватар
kbot
Мнения: 389
Регистриран на: Съб 20 ное 2004 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Дачия Дъстър 4x4 dci
Контакти:

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот kbot » Сря 11 мар 2009 10:06


@MobilLife - ако погледнеш червената стрелка на последната снимка - има болтче което се развива само от вътрешната страна - явно трябва да е свалено металното тяло за да го развиеш.


emicom
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот emicom » Пон 20 апр 2009 18:18


Изображение
Никакви ръбчета не се стържат. Там има пружина, който не позволява да се извади конзолата.
Изображение
На кормилния прът има ръб - слага се ключ 22(май беше) за да се захване скобата, навива се, и излиза лесно. Завърта се ключа за да освободи заключването на кормилото. Смяната на клемореда е елементарно.
Проблем се яви въздушната възглавница. Индикатора свети. При завъртане на ключа на контакт светват индикаторите за ABS и възглавниците, след това загасват. След завъртане на стартера и палене ABS загасва, но възглавниците не. Утре ще ходя да ми нулират компа, но не вярвам да е от там. При един приятел при същата смяна на клемореда има същия проблем с индикатора за възглавниците.
Някакви идеи за проблема?


ataman
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот ataman » Съб 31 окт 2009 17:29


здравейте колеги, днес ми се наложи и на мен да сменя клемореда, смъкнах кормилото, лостовете, но тук дойде големия проблем - не мога да сваля втулката на която се нанизва волана. Имам скоба, но няма как да я закрепя за тъпата втулка. Някакви идеи ?
Пробвах с гаечен ключ (27) да навия, но скобата ми е 3-раменна(както на снимката/нямаше двураменна за съжаление) и едното рамо изплюва. Подложих още един гаечен ключ, но пък така подвежда на криво и се едно не правя нищо.
Изчерпах се от към варианти, така, че ако има някой, който може да помогне ще съм благодарен :)


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот ARusev » Съб 31 окт 2009 18:51


Чудесна работа е свършил колегата kbot!
Но толкова труд за смяна на клеморед, който не се знае кога и в коя ситуация (по законите на Мърфи - в най неподходящата) ще здаде багажа - струва ми се , че това е по-скоро необоснован перфекционизъм. Аз лично съм за варианта с допълнителен бутон. Приложих го на Москвича си преди 17-18 години, след като първия път се повреди по средата на една нива във възможно най-горещото време, а втория път - на паркинга на един ресторант, където беше сватбата на един приятел и се сещате с какви дрехи бях, докато го човърках.
Пасата ми дойде от Италия с такъв бутон и аз бях много доволен. В никакъв случай не бих поставил нов клеморед. Нека не забравяме, че някои от най-скъпите автомобили са с такива екстри. А ако бутона е с добър външен вид - не разбирам какви са опасенията на тези, които предпочитат клемореда.Бутона спокойно може да се постави на някое от капачетата на реда с бутоните за светлини, или отопление на задното стъкло и т.н. Не вярвам да няма свободно място.
И ако е достатъчно мощен, наистина е вечен. Поставянето му би отнело около 1/2 часа мислене и толкова за закупуване и монтаж-максимум. :да:


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемореда)

Мнениеот boss_901 » Вто 27 юли 2010 22:42


колега на голф3 тди по същия ли начин се сменя ?? :? :?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, tdi fen и 228 госта