Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед)

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re:

Мнениеот MITKO_DVD » Вто 25 юни 2013 10:55


MITKO_DVD написа:...............Аз моята я смених що то се прееба точно като си го докарах от Австрия.Мисли и успех.


Такаааа,айде и аз да се включа пак :mhihi :mhihi ,след 7години и 140к км. вчера сдаде багажа,симптомийте са ясни,бяха постепенно и накрая умре :Mr Green Fun :Mr Green Fun ,та какво ми е питането,каква пеперудка да взема,сега в Ауто+ ми предлагат ма Мейле за 15лв. или на Валео уж за фабрично вграждане били но с неоригинална опаковка за 30лв.,кое се чуда да взема,защото аз едно време по спомен ми предлагаха турски вариант за 15-20лв.и оригинален такъв за около 55-60лв.,тогава взех скъпата и изкара толкова време icon_idea




Потребителски аватар
Liam
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 22:39
Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот Liam » Вто 25 юни 2013 21:15


Аз поръчах оригинала ( уж бил оригинал ), като отворихме кутията в магазина за авто части какво да видим: СПУКАН корпус казаха, че е станало по вереме на транспорт ( не ми се вярва да е така ) и цената от 60 лв. я свалиха на 20 лв., но според мен нямаше да работи и той защото стария клеморед също беше със спукан корпус. След което коупих турски за 8 лв. Не знам колко ще издържи...

Според мен Mahle е добър вариант.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот Pet_rov » Вто 25 юни 2013 21:17


аз си купих BRD - 12 лв


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 26 юни 2013 10:49


Взет и сменен клеморед Валео,колата работи :mhihi :mhihi :mhihi ,колко не знам :rolleyes


Потребителски аватар
mr24
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 23:14
Автомобил: Golf 3 TDI 110hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот mr24 » Вто 20 авг 2013 19:10


И мен ме сполетя този проблем вчера. За сега изкарах 2 жички (но едната не е от дебелата червената, а е от друга, на която има + при контакт) и с тях паля, като идеята ми беше да сложа бутон, но след премисляне се отказах. При завъртане на ключа той изключва някои от консуматорите (в случая ми прекъсва и тока от изкараните жички :моя грешка:). Ако се направи с бутон трябва едновременно да държа ключа, така че консуматорите да са изключени и да се натисне бутона бутона (след като си оправя грешката, но тогава при невнимание може да се натисне бутона, докато колата е на скорост). Което не е много удобно и безопасно.
Сега плановете ми за действие са 3:
1. Сменям клемореда - чисто, просто, оригинално... ама ще я карам някъде. За сега този вариант е с най-нисък приоритет.
2. Слагам импулсен ключ, който има 2 сработвания при натискане. Нямам идея как се водят, но нещо от рода на бутона за снимане на фотоапарат. При натискане първо прекъсва контакта от ключа (трябва да видя коя позиция беше) и при по-силно натискане завърта стартера.
Та имате ли идея от къде и дали може да се намери такъв ключ?
3. Слагам едно малко бутонче на удобно място. При натискането му се задейства реле, което изключва контакта и друго, което завърта стартера. Това вариант още не е обмислен добре. Хубаво ще е ако стартера се завърти части от секундата след сработване на първото реле


Потребителски аватар
mr24
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 23:14
Автомобил: Golf 3 TDI 110hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот mr24 » Пон 23 сеп 2013 8:46


Виждам че няма много интерес, но да напиша как си оправих проблема.
Намерих си от бутоните, които се използват в индустриалните ел табла. Нещо подобно като на снимката по-долу. Отзад могат да се наредят до 3 контакта. Сложих 1 NO и 2 NC. На нормално отворения вързах стартера, но е вързан към проводника, на който има + само при контакт (клема 5). Кабелите за клеми 2 и 5 ги срязах и ги прекарах през 2-та NC контакта. Сега при натискане на бутона първо се разкъсва връзката на кабелите за клеми 2 и 5, след което сработва стартера, както става и когато се завърти ключа.

Благодаря на колегата x15 за споделената схема!

Изображение


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот x15 » Пон 23 сеп 2013 13:09


:beer


kvazo13
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 11 дек 2010 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемор

Мнениеот kvazo13 » Пон 19 яну 2015 13:50


Искам да попитам кои кабели трябва да се вържат на бутон, за да става паленето през него (ако се ползва дадената снимка с разположението). Аз мисля да сложа бутон, но да си остане паленето с ключа понеже прави мизерии много рядко. Ще съм благодарен ако някой разясни как са си го направили(т.е. кабел №4 се връзва през бутона с №3 или №6, ако и двата са варианти то кой е по правилен). Става въпрос за Голф 3,кабрио 97г., 1.8 бензин.

x15 написа::) Моля, моля,
на мен ми се наложи да го сваля пак клемореда и ми отне 30 секунди (при свалени кори)

Колега, ако ще слагаш нов клеморед, защо просто не избиеш (извадиш с клещи) старият клеморед (държи се на една видиика закачена на малко пластмасово ухо) и закрепиш новият по описаният по-горе начин?

Ето схема на клемореда ако на някой му потрябва:
П.П. по № 2 има ток само ако е монтиран на патрона (ключа натиска средната част на клемореда)
Под OFF имам в предвид с изваден ключ!Иначе на мен първата позиция на ключа нещо ми се губи?

Изображение


Потребителски аватар
mr24
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 23:14
Автомобил: Golf 3 TDI 110hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бутон за стартера вместо с ключа?(снимки смяна на клемор

Мнениеот mr24 » Вто 20 яну 2015 13:30


kvazo13 написа:Ще съм благодарен ако някой разясни как са си го направили(т.е. кабел №4 се връзва през бутона с №3 или №6, ако и двата са варианти то кой е по правилен).

Губят ми се нещата, но според мен грешно си разбрал: според схемата, която си цитирал по 3 "идва тока", 4 е за стартера, а 6 за какво беше не помня. Т.ч. задължително 3 и 4 трябва да свържеш, за да завърти.

kvazo13 написа:Относно този ти коментар "но е вързан към проводника, на който има + само при контакт (клема 5). " дали под клема №5 не си имал в предвид друг № кабел.

Имам предвид клемата/кабела означен с 5 в същата схема. Идеята е ако ключа се натисне по невнимание, когато не е подаден контакт да не тръгне колата. Така като гледам схемата на клеми 2 и 5 би трябвало да има +12В само при положение "На контакт", защо съм избрал 5 нямам спомен.
Като си чета мнението и гледам схемата явно съм направил свързването така (виж схемата по-долу). В положение контакт ключа прехвърля + от 3-та към 2-ра и 5-та, преди да прекъсна 5-та този + го взимам и го пращам към стартера.
Изображение


kvazo13
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 11 дек 2010 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот kvazo13 » Вто 20 яну 2015 16:46


Благодаря на колегата mr24 за разяснението и схемата, с която го е направил!!


pacho109
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 06 окт 2013 14:39
Автомобил: WV passat 1.8 ABC
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот pacho109 » Чет 22 яну 2015 17:56


Тоя клеморед дава ли някаква верига за запалителната система- имам предвид към бобината?Защото колата ми пали когато си поиска!Съмнявам се да не е от него?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед

Мнениеот radotom » Чет 22 яну 2015 19:34


Естествено! :icon_lol
Всъщност, дава захранване на почти всичко, без габарити, стопове и осветление в купето, май :rolleyes


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед)

Мнениеот milmar » Пет 08 апр 2016 13:42


Моята история е такава:
преди около 2г минах по този път. Правих опити да сваля волана и онази втулка със скоба за вадене на лагери, безуспешно. След това и аз развих комилния вал отдолу от карето и така. Смених контактния ключ, но аз съм любител на оригиналните неща и естествено :biggrin сложих винтчето и така сглобих всичко.Тази есен обаче проблемът с паленето взе да се проявява пак. Последния месец направо беше късмет, молби за да запаля, а накрая стана нетърпимо. Пак си купих контактен ключ спешно и нямаше как да избирам и чакам поръчка за най-оригиналния и си купих от обикновените "оригинални" :mhihi за 12лв. Миналата събота се хванах да го сменя. Пътя беше вече отъпкан и стъпките бяха ясни. Този път обаче не се чудих много, а бях решен да не слагам оня винт повече и измислих как да го преправя, но да бъде стабилно притиснат към ключалката, а не както колега каза, че кулунга се щтраквал и държал всичкото...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Направих отвор, но ми се видя тънък материала и пробих двете ребра, направих резба и се получи с дългичък болт, но стана много добре и държи много стабилно.

Просто нямате си на представа само след половин час колко бях щастлив, че преправих по този начин нещата :smile . Сглобих валове, пручинки, аербеци и какви ли не глупости и тъгвам да паля и не ще :stumm . Стартера върти, не е както преди да му се моля, но не пали и това е, все едно няма гориво. Така след няколко опита запали, но като пуснах ключа от положение стартер, угасна :smile . Сега обаче контактния ключ се вади лесно и въобще не разсъждавах дали е от горивото, да не е имобилайзера и какво ли не и дали наистина е от ключа - направо го свалих. Оказа се, че чисто новия и "орЕгЕнален" ключ (таралеж) е дефектен и още от нов не работи :Mr Green Fun . От него, от този който свалих и от този който бях свалил преди 2 години направих малко повече от 1.5 броя контактни ключа :icon_lol , единия сложих и вече карам колата, а другия ми е в багажника за всеки случай, пък и сега сменям за 5 мин, може и на светофара дори, ако се наложи :drunk .


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед)

Мнениеот x15 » Съб 25 юни 2016 17:06


:-) А, и аз му сложих винтче, не съм го оставял да виси само на щипките - №2 на снимката, но не съм го пробивал.

Изображение


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Б4 бутон за стартера вместо ключ? (снимки смяна клеморед)

Мнениеот gancho » Пон 19 окт 2020 15:49


Привет!
Проблем с Пассат Б4, 1,8моно на мой близък.

Понякога в движение колата гасне и пали след време. Сменени кабели, бобини( 3 бр. :mhihi ), делко, дистрибуторна капачка.
Сега съвсем изгасна и не пали, СТАРТЕРА ВЪРТИ ДОБРЕ, приборното табло НЕ РАБОТИ ! Веднага набеден Клемореда!! Закупен Нов.

Накарах го да пробва с новия клеморед , немонтиран, а в ръка да включи буксата и да пробва. НО НЕ ВЪРТИ СТАРТЕРА И НЕ РАБОТИ ТАБЛОТО. Натискал е централната част на клемореда и е завъртал с отвертка.

Питането ми е - може ли да се направи тест с нов клеморед така? Дали новия е дефектен или има нещо друго прекъснало, за да не работи табло и не стига захранване към бобината ???? :banghead
П.п. всички предпазители са здрави.
Таблото има ли предпазители отзад, или самото то е умряло???
:love.vwclub



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rld и 164 госта