Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Техническа и сервизна информация за Passat
andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот andrey_hr » Пон 09 май 2011 22:58


Здравейте колеги, колата е пасат б5, 99г, АФН. След като смених целият комплект предни носачи(Meyle HD) се появиха 2 странни неща:
1. Това което ме притеснява най-много - при завой на дясно(май съм го чувал и на ляво) на около 45-60 градуса с газ има едно тракане като някои стар дизелак(старите фордове тракаха така). Доста е отчетливо и спира след като взема завоя(става въпрос за ниски скорост - 1,2 скорост). Не се появява всеки път - дори бих казъл рядко, затова е и трудно да го хвана какво е точно!При пълни завои май не се проявява.
2. Получи се едно тресене на волана при 120 км!(с 4 чисто нови балансирани гуми го прави ПАК)

Ще съм ви благодарен за мненията(сериозни)!

П.С. Предните дискове са ми за смяна, защото имат ръб, а и са доста ръждиви по края и се ронят.

Последна промяна от andrey_hr на Пон 30 май 2011 13:27, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот PuShE_ » Пон 09 май 2011 23:37


А ходи ли на реглаж след смяната :?:


andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот andrey_hr » Вто 10 май 2011 7:24


Да. Минала е реглаж.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот Peteff » Вто 10 май 2011 8:29


А възможно ли е да са монтирани биалетките на обратно , в смисъл лявата в дясно и дясната от ляво ? Незнам дали има общо , просто се сетих че може да се объркат т.к. много си приличат .


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот dmcdjveli » Вто 10 май 2011 19:52


Евентуално каре? Обикновено те тракат при завой на ниска предавка.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот zfa159 » Вто 10 май 2011 20:20


Сменях ги аз.На всички части,без еднаквите,пише кое е от ляво,кое е от дясно и съм ги спазил,като вечера,когато се прояви проблема,ги прегледах пак.
Също така вдигнахме колата на крик без гуми,за да видя евентуално какво бие и какво трака при завой.Странното е,че нищо не опира никъде (взъможността с нещо монтирано на обратно),нито вътрешното нито външното каре имат какъвто и да е луфт.
Единственото,което не ми хареса е поведението на дисковете - имат ръб и отвътре и отвън,като въшния даже се чупи и хвърчат дребни парченца при вътренето на диска.Пробвахме и при скорост от 100-120км/ч на място с две вдигнати предни колела (оказа,се колата има EDL mhihi ) и пак нищо...нито трака,нито бие някоя полуоска,а за да вибрира,щеше да е видимо биене.
Също така при смяната на носачите си развих каретата и не съм усуквал полуоската на 16 и т.н.,за да се прецака каре,било вътрешно или външно.
Кормилните накрайници бяха доста зле и според мен е възможно биенето да го е имало от преди това,но вибрациите да са се поемали основно от луфтовете на накрайниците,а понеже сега всичко е стегнато,да предава през рейката до волана доста по-осезаемо.
Тестовете за карета не показаха никакъв проблем - пробвахме да въртим колата с ниска и малко по-висока скорост на ляво и на дясно с малък и с по-голям радус на завиване и подаване и отнемане на газ в завоя - нищо.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот garsona » Вто 10 май 2011 20:24


Виж си джантите , възможно е да са криви , както и гумите - случва се !


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот zfa159 » Вто 10 май 2011 20:32


Човека беше със зимни преди ремонта и го е нямало тресенето,после покара с тях,след това сложи летни,като и с двата к-та е имало проблема,а при монтажа са ги балансирали на ново.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот garsona » Вто 10 май 2011 21:21


Има възможност дисковете ако са износени и криви да бият и да тресе - на мене лично ми се е случвало !


andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот andrey_hr » Сря 11 май 2011 7:50


Както писах в началото, гумите са чисто нови балансирани и изрично съм питал дали имам някаква крива джанта и ми казаха, че всичките са добре! Окачването е сменено всичко както трябва, включително и биалетките!
Ако някой има други идея да споделя, защото наистина е трудно да се хване тракането, защото го прави рядко!


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот gancho » Сря 11 май 2011 8:35


Щом не са гуми и карета-как не пишете нищо за спирачни апарати,накладки(пружинките им особено),предпазния щит(ламарината)-възможно е нещо на опира,да се усуква при натоварване.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 782
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот KGL » Сря 11 май 2011 8:44


Когато монтирахте носачите, в работно положение ли ги затегнахте или докато висяха на крика?


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот Ljubon » Сря 11 май 2011 8:59


KGL написа:Когато монтирахте носачите, в работно положение ли ги затегнахте или докато висяха на крика?

Щом zfa159 ги е сменял, той ги затяга в работно положение, както трябва да бъде. И на мен е сменял и не тракат. :D
Иначе и при мен се появи едно тракане при смяна на гуми, оказа се, че предпазният щит, споменат по горе, се беше изкривил и чукаше някъде. :012:

Последна промяна от Ljubon на Сря 11 май 2011 9:14, променено общо 1 път.


andrey_hr
Мнения: 208
Регистриран на: Нед 07 юни 2009 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово / София

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот andrey_hr » Сря 11 май 2011 9:08


Ще проверя при следваща възможност за нещата който е казъл gancho. Честно казано не помня дали имах вообще такава ламарина(предпазен щит). Ще видя, а междувременно ако някой се сети за друг възможен проблем да казва, но тракането наистина може да прилича на такова от ламарина, за малкото моменти когато съм успял да го чуя.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Пасат б5, след смяна на носачи се появи тракане?

Мнениеот feikot » Съб 14 май 2011 14:24


Да не ти опира някоя кора и да дрънчи ? Аз като сменях на един приятел носачите,свалих и амортисьора и го оставих да виси на полуоската.Няма ламарини и т.н. има отзад такива.Тва тракане от двигателя ли се чува или от към окачването ?

За вибрациите 99% са от крива джанта.И така знам,и като си слагах новите летни,монтьора каза,че са леко криви и на 120-130 км ще има леки вибрации,които над и под тази скорост няма да ги има.Сигурно в нещо като резонанс става.Теорията ми е,че и преди са били криви,но с отхлабеното и отпуснато окачване не се е забелязвало толкова,защото още от шарнирите са обирания тия вибрации,а сега със стегнатото се усеща повече.

Пробвай и кажи какво става.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта