Огледало за задно виждане

Техническа и сервизна информация за Passat
varian
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 сеп 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Огледало за задно виждане

Мнениеот varian » Сря 04 окт 2006 10:20


Колеги, на Пасата, дето го купих преди три месеца (В3), ми се отлепи от предното стъкло огледалото за задно виждане. Очевидно проблемът е бил стар, щото отдолу си личат следи от напластявания от лепила. Пробвах различни варианти - Loctide, UHU, Moment, Канаконлит - нищо не държи, даже и след полиране на залепваните повърхности. Може ли някой да ми каже, с какво може да се залепи тази чудесия? Или ако не мога да си го направя сам, къде във Варна може да ми оправят проблема?




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Сря 04 окт 2006 10:38


И на мен, явно, се е било разлепило на времето,така, че са решили предните обственици проблема кардинално!
Планка от неръждаема, сравнително дебела ламарина, захваната с видийки (3 броя) за стойката на огледалото, и после с 4 болтчета за фалш-тавана (това, мукавеното)
За сега нямам грижи никакви!


Потребителски аватар
dimoboy
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimoboy » Сря 04 окт 2006 10:46


Колега, изобщо не се занимавай ти да го лепиш - аз самия се измъчих с 5 различни лепила и нищо не става. Накрая отидох в сервиз за автостъкла и го залепиха за 10 минути - оказа се че лепилото било някво специялно - Локтайт, двукомпонентен. Та в крайна сметка ми го залепиха за 10 лева, а аз преди това дадох към 25 за лепила и се измъчих.


varian
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 сеп 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот varian » Сря 04 окт 2006 12:19


dimoboy, мерси! Тогава въпроса остава - къде могат да свършан тази работа във Варна?


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Мнениеот vladtod® » Сря 04 окт 2006 16:58


Веднага ти казвам къде,гаража на автобусите до гарата веднага след входа от дясно ЕТ Вили .за 35 секунди си готов


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Сря 04 окт 2006 20:07


Моето си го залепих с двойнозалепващо и вече втора година нямам ядове. Лепенката е на теса


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Сря 04 окт 2006 22:19


Имам номер на една мацка дето лепи автостъкла,на Дебър има гараж.Ето номера мисля че може да ти помогне 0898/448827.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Чет 05 окт 2006 5:57


можеш да си го залепиш и сам. отиваш в представителството на мото пфое във варна и си купуваш двойнолепещо за огледало за обратно виждане - струва 3-4 лв. зачистваш много добре старите лепила, обезмасляваш с лакочистител, ако нямаш друго, лепиш и си ок.


varian
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 сеп 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот varian » Чет 05 окт 2006 13:32


Благодаря на всички, които взеха отношение! Току-що се връщам с пряснозалепено огледало :) . Нито след гаража на автобусите, нито на Дебър не можах да намеря хората. Обаче ме насочиха към едно момче - Драго, което работи в автоморгата във Възраждане - първия завой наляво след като завиете надясно по Трети март от светофарите след КАТ. Юнакът го залепи с двойнокомпонентно лепило на Loctide. Утре ще пробвам да го наместя и ще видим, дали ще се отлепи :). Ако не се обадя, може да затваряте темата :).


aron1
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 20:37
Автомобил: VW PASSAT B5 TDI
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот aron1 » Чет 05 окт 2006 19:50


локтаид имат специално лепило за огледала струва 8лв. и е старшно добро.маи ве4е и бизон го имат


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Чет 05 окт 2006 20:34


локтайт лепилото за огледала е около 30 лв. и е от типа анаеробни лепила, т.е. придобиват якостни своства при липса на въздух. може би е най-доброто на пазара за момента. естествено, на нашия пазар такива лепила се предлагат и от други производители - например "локтайД"


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Чет 05 окт 2006 21:16


Бе ти си пази номера на мацката дето лепи стъкла щот се налага а не са много във Варна.Няма да ти разправям къв зор докато я намеря.........Честито ти огледало :yeaha:


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Мнениеот vladtod® » Чет 05 окт 2006 22:04


varian написа:Благодаря на всички, които взеха отношение! Току-що се връщам с пряснозалепено огледало :) . Нито след гаража на автобусите, нито на Дебър не можах да намеря хората. Обаче ме насочиха към едно момче - Драго, което работи в автоморгата във Възраждане - първия завой наляво след като завиете надясно по Трети март от светофарите след КАТ. Юнакът го залепи с двойнокомпонентно лепило на Loctide. Утре ще пробвам да го наместя и ще видим, дали ще се отлепи :). Ако не се обадя, може да затваряте темата :).

Не си ги намерил щото не си ходил:)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: neocom и 58 госта