passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Техническа и сервизна информация за Passat
nako
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот nako » Чет 25 авг 2011 18:56


знае ли някой и да ми обясни подробно ако може,как се сменят лагерите на паразитния вал на vw passat 1.8 mi,RP двиг.-89 г.




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот Danny boy » Чет 25 авг 2011 21:54


Питал съм майстор,понеже и аз се бях подготвил за това ама ме отказа.
Сваля се блока,изчегъркват се лагерите,набиват се новите,мисля че се разтъргваха или там квото и да е ги правят за да са съосни и след това.Мисля че се разглобява целия мотор заради това и става.....
Може би има по-лесен начин ама това ми казаха,може и да са ме метнали нещо знам ли :bishop


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот lent » Чет 25 авг 2011 22:07


Извинявам се за невежеството,но може ли да ме светнете по въпроса какъв е този паразитен вал?
Благодаря!


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот milen_1975 » Пет 26 авг 2011 0:01


И аз така колега, ама си мисля, колкото и да съм невеж, че става дума за вала чрез, който ангренажният ремък задвижва делкото :beer


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот lent » Пет 26 авг 2011 0:32


Аха.Сега видях че мотора е RP,а неговото делко е ниско разположено.Щото си бях представил моторите,на които делкото се задвижва от разпределителния вал....
Благодаря за разяснението!


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот milen_1975 » Съб 01 юни 2013 13:42


Да, по принцип на Опелите е така, и на някой Рена :Mr Green Fun


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот radotom » Съб 01 юни 2013 17:19


nako написа:знае ли някой...

Ох, баткооооо.... :no
Щом си от Пловдив, по-добре да се видим, че обясненията са дълги, пространни и на всеки 3 минути се споменават майките :mhihi :mhihi
Минах по този път - наистина двгателя е вън и се разглабя нацяло
Е, може да не се сваля главата, ама то това е най-лесната работа от упражнението :mrgreen


svilen0974
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 22:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Белене, обл. Плевен

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот svilen0974 » Пон 27 окт 2014 18:14


Здравейте колеги. Темата не е от скоро, но за да не отварям нова тема по същия въпрос, ще пиша тук. Та моята кола е VW Passat, 91г.; 1,8; 90к.с.;RP-двигател. От няколко месеца се чува странен шум в долната част на двигателя. От сервиз на сервиз, от майстор на майстор, до момента съм сменил ремък и ролка /защото в единия сервиз ми казаха, че шума е от пренатегнат ремък/, маслена помпа /това беше заключението на друг майстор/, но проблема си остава. Днес поредния майстор ми каза, че този шум идва от лагерите на паразитния вал и същите трябва да се сменят, но било много сложно и голяма играчка. Не знам дали да му вярвам на този майстор и дали да се захващам с тази смяна. Ще Ви опиша доколкото мога какво се чува. Това, което се чува е все едно както някаква течност под голямо налягане минава през тесен отвор. Шумът не е постоянен, а е като на тласъци, равномерно на всяка секунда. Първо пробвахме с разкачане на всички ремъци, които задвижват помпи и динамо. Остана само ангренажния и се чува. След това при смяна на маслената помпа, майстора извади делкото и въртя само вала. При извадено делко шум не се чува. Като го сложи, пак започва да се чува. Но въпреки, че при извадено делко няма шум, майстора каза, че тъй като в тази част на двигателя няма друго, което да поражда този шум, остава да е от лагерите на вала. Може би като се върти на ръка, не се чува, защото се върти бавно. Най - интересното е, че когато колата е студена, този шум го няма. Появява се 4-5 мин. след като я запаля. Това, ако е от лагер, няма ли да се чува и при студен двигател и шумът да е непрекъснат. Не знам какво да правя, направо съм се ошашавил и сменям разни части за няма и нищо. Моля ако някой е патил подобно нещо, да помага със съвети и мнения.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот rudoni » Пон 27 окт 2014 22:21


най-лесния начин е да смениш майстора вместо целия двигател!в Пловдив толкова ли нямате читави майстори!?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот radotom » Вто 28 окт 2014 23:41


Не, че нещо, ама камъчетата са за твоята градинка :mhihi :mhihi :mhihi
Местожителство: гр. Белене, обл. Плевен


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот silent » Сря 29 окт 2014 21:30


Колега лагерите на паразитния за плъзгащи...при пренатегната ангренаж е възможно износване което се изразява в увеличени хлабини и от там проблеми с нялягането на маслото. Не съм чул досега за шум и други симптоми за износени лагери на паразитния вал.


svilen0974
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 22:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Белене, обл. Плевен

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот svilen0974 » Чет 30 окт 2014 18:41


Благодаря за информацията колега. Нямам никакви проблеми с налягането на маслото и никаква промяна в работата на двигателя. И двата датчика на маслото съм ги сменял преди около година /този, който е на главата на двигателя протече, та ги смених и двата/ и съм сигурен, че работят. Аз и затова реших да пиша тук, за да събера колкото се може повече мнения и евентуални насоки за причината за този шум, а не да сваля двигателя за няма и нищо. Проблема е, че доста свих кръга около проблема и вече нямам в какво друго да се съмнявам, тъй като всичко друго там е проверено и сменено /ангренажен ремък и ролка - сменени с възможно най-качествените; маслена помпа - сменена; делко - проверено; основни и биелни лагери - проверени при смяната на помпата/. Карам автомобила с полусинтетично моторно масло Liqui Moly SAE 10W-40 super leichtlauf и като цяло се старая да я поддържам в изправност. А този шум в момента ми бърка в здравето е се чудя при кого да отида, за да го установи откъде е. Ако знаете някой, който може да ми помогне, моля пишете, ще я закарам без значение в кой град се намира.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот silent » Чет 30 окт 2014 21:16


като извадихте делкото как завъртяхте мотова и на какви обороти...ако го въртите на ръка с делко и без делко и в единя случай няма шум а в другия има...проблема е в лагуването на делкото ....обаче ако в единия случай шума се чува на запален мотор а в другия го въртите на ръка ...то проверката не е коректна и достоверна...


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот automan » Пет 31 окт 2014 11:40


извинявам се че ,ползвам темата но само да питам за двигателя на 1.8 ми абс има ли такъв паразитен вал? :icon_sad


Потребителски аватар
vlad1.8mi
Мнения: 201
Регистриран на: Чет 18 ное 2004 12:39
Автомобил: VW Passat Variant
Двигател: 1.8T+ AEB 1999
Местоположение: ,Плевен,София

Re: passat b3 89 г. 1.8 mi RP смяна лагери на паразитен вал

Мнениеот vlad1.8mi » Пет 31 окт 2014 13:09


Има,има :biggrin



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 153 госта