Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Техническа и сервизна информация за Passat
Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Д-р Николай Христов » Чет 12 фев 2015 23:52


До Павел Андреев:
Човече, в търговията си е така навсякъде! Хората отсреща ти говорят истината само истината, просто не ти казват цялата истина и толкова. Приеми малко по-философски ситуацията! Едно от нещата, които съм научил в живота си е (май в Английската гимназия беше), че ако си пич, то това означава, че понякога се налага и да изядеш лайната, които ти се поднасят със стил и усмивка на уста! Б7 си е класа за хора от горната средна класа! Чрез него ти заявяващ на околните нещо от рода на: Ето аз съм (поне умерено) млад, над средното интелигентен, имам правилното образование, бачкал съм яко, имам вкус и мога да си то позволя!!! Ще ти дам един пример: навремето един от заместниците на Милен Велчев катастрофира край Балчик. Случаят си беше трагичен отвсякъде - загина невинен човек и т.н. Но знаеш ли какво караше това т.нар. юпи - VW Passat, сигурно Б5 или Б6, все пак беше преди доста години. Нима този тип не е можел да си позволи нещо друго? Ако един автомобил говори нещо за собственика си, то аз винаги съм се отъждествявал с такъв тип кола и бях истински щастлив, че с кинти от труда си мога да си го купя (е, поне да изплащам банковия кредит по въпроса, без да се налага да продавам нивите на дедите си). Не по-малко щастлив бях, че успях да накарам и жена ми да се съгласи:):):) Никога не съм мечтал за БМВ, Ауди или (боже опази) Мерцедес. Колите са си страхотни, но в БГ първото нещо, което направи всеки маймун, изкарал лесни пари отнякъде е да си накупи такива. Има куп изключения, разбира се и не искам в никакъв случай с настоящите си писания да обиждам тези свестни люде, но това е реалността. Ти да си виждал мутра да кара Б7, щото аз не съм! Та в този ред на протяжни мои мисли - какво означава тук разлика от 1/100 в разхода? С най добри чувства и с уважение към труда, който си положил да разучиш този прекрасен автомобил и да споделиш знанията си с нас! Д-р Н. Христов




pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Пет 13 фев 2015 6:32


До Д-р Николай Христов:
Уважаеми г-н Христов, аз общо взето съм на същите принципни позиции като Вас.Не се чуствам изял екстрементите, нито прецакан, нито нещастен. Нещата приемам и то много философски. Това което пиша е в следствие на грубите и необосновани реакции, понякога, на някой"фанатици" в този форум (Вашите становища не са такива).

Голямата разлика в разхода на тези автомобили по отношение на посочените в техническите им характеристики е нещо изключително значимо и аз просто искам всички, които ги купуват по начина по който сте описали вие (и аз си купувам автомобил с пари изкарани по подобен начин) да са наясно с това. Реалният разход е с около 3л/100 км. по-голям от посочения в документацията ! Аз не съм единствения който пише за това. Автомобилните производители, особено в Европа, са подложени на голям обществен натиск по този въпрос. Стигна се до там, че в Германия са принудени да дават два разхода - "техен" измислен и "реален" според Автобилд или друг източник! В Северна Америка, Австралия и Азия - направо им е забранено да лъжат - там VW вади нарочно други, "различни" двигатели за да не могат да се съпоставят с "икономичните" европейски екземпляри.

Приемам философски всичките тези нюанси от този автомобил, изродилите се до балкански тип отношени с търговеца на VW в България, както и случващото се в този форум. Нещата са описани ясно и кратко от mukot на предишната страница. Целта ми всеки, достатъчно интелигентен бъдещ купувач да е наясно с това, преди да даде една или няколко годишни заплати за ново VW. Блгодаря за написаното. Поздрави и приятен ден !


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Пет 13 фев 2015 6:47


Polo6R написа:Хайде пропусни думата "брато", защото най-малкото не се познаваме. Та за проблема ти, сигурен ли си, че говорим за едно и също представителство? Аз говоря за Порше Запад- АУДИ, не за VW- там единствено кафе и вода, друго не могат да ти предложат. Никога не съм си прибирал автомобил от тях мръсен нито вън нито вътре. Явно проблема е в теб, нямам никакво обяснение. А за хапването и пийването, приемчикът всеки път си ме води отзад при витрината, подписва се на някаква тетрадка и започвам.


Пропускам "брато" - да така е Полото е два класа по-надолу от Пасата ... :smile
Фолцвагени се купуват и обслужват в ТП и сервизите на Фолцваген. В сервизите на Ауди се сервизират Аудита. Порше Запад не извършва технически обслужвания, а още по-малко гаранционни ремонти на автомобили VW в гаранционен срок. Проблемът бил в мен ?! - плащам всички суми поискани от мен в Порше, идвам на време в определените от Порше часове, чакам четейки книга или таблет с часове да извършат ремонта без да създавам проблеми, купил съм си почти най-скъпата в листата им лека кола... ... какъв е проблемът в мен ? Не съм нахален ?! Не вдигам скандали ?! Не ръкомахам и не говоря високо и превъзбудено ?! А да - не съм се натресъл в сервиз на Ауди с моят Фолцваген - това ли е?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот nii » Пет 13 фев 2015 9:07


Успя ли да снимаш тоя акумулатор, или вече го хвърли?


Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Д-р Николай Христов » Пон 23 фев 2015 11:16


Варна-Арбанаси-Варна: 440км. Среден разход 5,6, сух път, слаб до никакъв трафик, особено на отиване, темп около и над 10гр, 140 км/час на темпомат на магистралата, а нататък - колкото поеме, средна скорост 90км/ч. Всички цифри са от таблото. Кеф голям!
И първи, макар и дребен, технически проблем. Днес се наложи да си купувам чистачки, тъй като на едната от старите се разкапа перото! Продават се само цели, комплект по 2, цена 83 кинта.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот nii » Пон 23 фев 2015 12:00


И мойте чистачки се скапаха, трите наведнъж.
Днес ще ходя да си взема новите, оригинални ,две предни и задна за 86лв.
В Порше са 112лв.


Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Д-р Николай Христов » Пон 23 фев 2015 17:59


Цените са от Автотрейд Варна!


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот nii » Пон 23 фев 2015 22:53


Моята цена е от колегата veritas


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Iezekil » Вто 24 фев 2015 11:30


Тая тема я чета от самото и създаване,когато се съмнявахте в автора,че прави реклама...
Странно ми е,че начетен мъж и то с пари, се оставя да го премятат.То вярно,че намира тук отдушник,но правилния ход е първо да си изпусне нервите там-в сервиза.Явно е ниско в йерархията на фирмата си,щом не с сеща да търси срещи на по-високо ниво.Това като констатация,не искам да е заяждане,понеже му съчувтствам.
Определено аз не бих платил въпросните пари за диагностика.Отделно вече има повторно замерване с подпис и печат предполагам,пак е въпрос на чест да се отнесе към представителството и да се раздуха хубаво ситуацията,без значение акумулатора дали са го подменили или не...
Според мен Монбата ще изкара макс.1,5 зими.Това го пиша,за да мога след 2 години да го цитирам като доказателство,че съм прав.
И мисля,че автора не цени парите...ама никак.
Като цяло след прочита на темата стигам до извода,че правилния ход за Павел е,да се купи на старо някой Мерцедес.Едва ли е възможно като поддръжка да излезе по-скъпо от въпросния Пасат.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Пон 02 мар 2015 22:31


Отговора ми е към Йезекил, но може да е интересен и за някой друг.
Драги приятелю, блгодаря за съчуствието и за това, че си отделил време за да мислиш за моите проблеми, за нашите проблеми, за проблеми на други хора. По тази тема, преди няколо години, започнах да пиша за да мога да "извадя на бял Свят" проблеми като този, както и за да можем да се възхищаваме и радваме на доброто и хубавото, когато го има. Искам да ти кажа няколко "общи" неща, които може би ще дадат отговор на част от постъпките ми:

- На първо място - за мен парите са важно нещо, но не всичко. За това, често постъпките ми изглеждат за някой хора нелогични и непоследователни. Знам какво е да цениш парите като например в САЩ - за 100 долара могат да те убият или съдят "до дупка". Нямам толкова много, нито ги изкарвам лесно, но мисля, че е по-важно да запазим човешкото в себе си.

- Старя се да не си изпускам нервите, нито тук във форума, нито там в Порше-то. За съжаление с годините, това не винаги ми се отдава. Приеми го като моя слабост. По острия език тук не е изпускане на нервите, а често отговор на лъжа, рекламност, еснафщина, манипулативност, форумна/автомобилна първенющина и най-вече несправедливост. Опазил ме Господ да си изпускам нервите и да се държа лошо с човек, пък бил той и сервизен служител на Порше (шегувам се :smile ). За това съм и настойчив и последователен по някой въпроси, по кото Порше и VW продължават "устойчиво" да лъжат - например разхода на гориво за дизеловите автомобили.

- Да търся контакти на "по-горно" ниво. Сигурно съм от малкото българи, които познават чрез лични контакти хора, ама наистина от "горното" ниво на VW и BASF. Ако те не го поставят на въпрос, никога няма да ги занимавам със зарзаватчийските прояви на тукашните (уж австрийски) провинциалисти. Ние сме си говорили преди няколко години на такива теми с някой от тях - да ви разкрия една тайна: В България (и на много други места) VW няма. Има посредник (Порше-България), който трябва да бъде изтривалка и обере отговорностите и негативите, ако започнат често да се случват неща като с моя акумулатор или нещо по-голямо (например ги хванат с рушвети за обществени поръчки). В този случай VW ще ги смени с друга изтривалка. Там където има държава на мястото този модел не върви. Батюшка Путин, както и големия брат отвъд океана, да не говорим за най-голямата икономика в Света (Китай) директно разговарят с VW под формата на глоби от порядъка на 5%-10% от годишният оборот в страната или неколкомилярдни извън-съдебни договори. В България, дърржавата е слаба и няма такива опасности - за това за българите Порше и неговия управител в невръстна, дискотечна възраст - като за туземци.

- Няколко по-земни факти, които могат да бъдат полезни: В Порше правят една манипулативна измама, поради, която не може да не се заплати "услуга" като тази с моя акумулатор. Преди да приемат автомобила, принуждават всеки клиент да подпише протокол, чиито условия са написани с малки букви на гърба и са изключително мракобесни, заробващи и едностранни. Не съм видял до сега някой да ги чете. По същия начин ви карт да се разпишете на подобен протокол след ремонта, преди още да са ви казали какъв е резултата. Ако откажете да платите задържат автомобила (вие сте се съгласили на това с протокола) и се държат, като ЧЕЗ или Топлофикация. Помислете си само, какво "оригинално" ще остане във вашият автомобил след няколко месечен престой при тях в тази ситуация. Предлагам, на всеки, на който се наложи да ходи в Порше да почне шумно да се назландисва и оспорва тези протколи и измамна практика.

- Мерцедес настаро ... Има ситуации, които са по-лоши от Порше-то в БГ. Една от тях е Балканстар и Мерцедес в БГ. Понеже Вили Бец бил фалирал в Немско, ако в момента решите да си купите нов автомобил Мерцедес или някаква част от Балканстар, то сумата която платите ще бъде моментално прихваната от съдия изпълнител, ще седи 6 месеца на депозит в Швабия и след това ще получите огризки - "Овое е стандарт в бананови републики!".

- Накрая ще кажа (казвал съм го и друг път), че една от основните цели на писанията ми по тази и други теми е да помогна на други подобни на мен българи, да заобиколят подводните камъни, които глобалните корпорации ни предлагат, и разбира се да открием заедно някой "райски заливи" които все пак се срещат и на този Свят... ... Голям праз ! (както казваще Радой Ралин) - някакъв акумулатор - ама вече 3000 човека прочетоха за него !

Няма да се ядосваме, а ще се държим заедно срещу алчните глобалисти и техните посредници - Поршета, Балканстарци и други чуждоземски, четвърторазредни, селски бекове дошли тук с големите кошници !.

:flag_bulgaria ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ !!! :flag_bulgaria


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Iezekil » Вто 03 мар 2015 8:31


Честит празник.
Само да доуточня,че много глобално мислиш.
Под по-горно ниво визирах управитела на сервиза,а защо не и защита на потребитела.
Мерцедес/или мазда/ на старо е идеята да не ходиш по официални сервизи и представителства.Явно нямаш опит но вярвай ми,че има доста кадърни хора,които работят за себе си.
А пък за парите...няма да ти ставам ортак но прекалено лесно ги даваш и сумата набъбва.Просто ми става лошо като препрочитам случая с акумулатора,защо не пита предварително ще струва ли нещо?Защо не пита какво плащаш и за какво да го плащаш?Не стана ясно /заобиколи въпроса/след като си замервал пак утечките,защо не отиде да се разправяш?Това най-ме обърква,имаш документирана измама и не се разправяш?И другия път какво мислиш ще ти се случи,когато отидеш за нещо друго?Именно,като човек дал им 200 000/е,не си богат /и подчертавайки го дебело ще търсиш сметка за въпросната утечка.Сядаш си при управитела и го молиш да извикат жичкажията да обяснява.
еден ми е речника в случая,за да изразя какво чувствам.За в бъдеще дали ще ходиш и разправяш си е твоя работа/аз небих стъпил/,но искам точно тази ситуация за 150лв. да използваш и да ги вдигнеш на балон.Щото има хора тук,дето щяха да ти замерят утечките/и товарна вилка вярвам/без пари.От друга страна пък,щом си доказал,че консумацията е в рамки,то имаш право на нов акумулатор?Ами търси си го.Колко харчи оборудването лесно се доказва,не могат да те правят на балък,търси си правата.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Вто 03 мар 2015 9:28


По принцип си прав. Така трябва да се постъпва. Направил съм неща, от които ги заболя повече (Поршето). А и наистина нямам време и не съм ефективен да седя с часове и дни из полята на село Лозен и да се разправям с техните диващини.


Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Д-р Николай Христов » Чет 05 мар 2015 18:08


По празниците преживях голяма изненада. На 02.03. ми се наложи да пообикалям из Варна по семейни дела. 30-40 км, сух път, топло време, празничен трафик, сиреч никакъв, зелена вълна, подходящ маршрут. Два завоя преди вкъщи компУторът показваше разход 6,5 :mrgreen


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Пон 09 мар 2015 7:57


Д-р Николай Христов написа:По празниците преживях голяма изненада. На 02.03. ми се наложи да пообикалям из Варна по семейни дела. 30-40 км, сух път, топло време, празничен трафик, сиреч никакъв, зелена вълна, подходящ маршрут. Два завоя преди вкъщи компУторът показваше разход 6,5 :mrgreen


Ако не си калибрилал този компютър (пише в темата) то реалния разход всъщност е 7.5 л./100 км.

Аз също правя подобен разход из София... Когато закарам някой приятел до летището в интервала 4.00 - 6:30 и не карам със скорост над 100 км/ч.


Потребителски аватар
npet
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот npet » Пон 23 мар 2015 14:36


Някой има ли наблюдение дали нивото на оборудване в B7 е свързана с качеството на шумоизолацията и други скрити добавки?
С други думи дали B7 Комфортлайн и Хайлайн имат разлика в обезшумяващи и термоизолиращи елементи, електрическа система, щитове/кори за двигател/купе и сходни?
Четейки по форуми оставам с впечатление, че Хайлайн е с една идея по-добре, но липсват факти.
Нека в уравнението не се взимат под предвид допълнителните екстри, които се докупуват, като шумоизолиращи стъкла, усилено/адаптивно окачване и подобни.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта