Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Техническа и сервизна информация за Passat
PaTr1o7a
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот PaTr1o7a » Чет 29 яну 2015 11:26


Отношението в Порше Изток никога не е било на ниво. Точно поради тази причина прецених да не се възползвам от допълнителната гаранция. Реално на моята кола единственото което са правили е една смяна на маслото. Някак хората там успяват да те отблъснат още в началото. Съвсем друга тема е вече съмнителното качество на новите VW. За цените на новия Пасат даже не ми се говори. Лично мен ще ме загубят като клиент.




Потребителски аватар
KGL
Мнения: 786
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот KGL » Пет 30 яну 2015 9:38


Следващия път за VW при словенските дилъри. Там и цените са малко по-ниски, а отношението не може да бъде сравнено.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Pagemakerboy » Пет 30 яну 2015 19:04


Не мога да си го обясня от Порше не четат ли тук, ако даден приемчик или служител на по-ниско ниво унищожава по такъв начин имиджа на фирмата,
то той има началници - те къде спят?


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот mukot » Пет 30 яну 2015 19:56


Проблемът не е в приемчиците, механиците и пр. Шефовете им имат таргет клиента да е "обслужен" и да е таксуван, а не колата да е оправена по начин, така че да не му създава проблеми в бъдеще. Бранда е достатъчно силен, ако някой не е доволен - друг ще дойде. Пазарът ни е малък и силно ценово зависим и прогнозите им са, че при повишаване на покупателаната способност на населението ще имат достатъчно нови клиенти, които ще са съгласни да понесът такива цени и отношение в замяна на възможността да имат нов Фолксваген. :confused


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот vucata » Пет 30 яну 2015 20:32


Абее не е точно така...имам много достоверна информация какво правят вътре тия разбирачи и колко добре обслужват колите....особено в Ситроен какви ги вършат...не сменят маслени филтри и филтри на купетата...после събота и неделя си заработваме някой друг лев отгоре...не се съмнявам, че същата работа е и в Порше, Рено, БМВ и компания...


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Polo6R » Пет 30 яну 2015 23:10


Стига глупости.. претупвали нещата.. няма такива работи. Какъв им е кяра да не ти сменят масления филтър примерно като след това ще се върна с блокирал мотор(или бог знае какво) и ще си отворят хиляди работи и познайте кой ще ги плати? Аз лично съм доволен и от Порше Изток и от Запад. В Порше Запад все още си обслужвам автомобила, полото не е влизало още в Изток(за обслужване), но пък съм адски доволен както от сервиза им така и от човека, който ми го продаде. Изслушаха ми изискванията, намериха ми автомобил както и ми направиха страхотна отстъпка за него. Когато ми оправяха полото(дефект още на следващия ден след покупката) ми дадоха заменящ автомобил- писал съм в друга тема за TSI моторите, а в Порше Запад винаги са ме гледали като бей(хапване и пийване на корем) и винаги са ми почиствали автомобила външно/вътрешно. Да, разбирам, че съм си платил за този кеф, но имам колеги с нови автомобили от други представителства и ги дерат все колкото мен, но го няма кефа.


Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Д-р Николай Христов » Пон 09 фев 2015 23:39


cekal написа:Човек като си купи нов автомобил с разход от 5/ 100 и разкара предния с разход от 7/ 100, последното нещо което трябва да очаква, е да забогатее. Настройте си екраните да показват например моментната скорост или температурата на двигателното масло, или пък кое парче свири в момента ... Карайте си автомобилите с удоволствие и не се вторачвайте в пустия му разход :scare3

Е с това направо каза всичко. Като сте го заяли този разход!


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 10 фев 2015 2:55


Polo6R написа:Стига глупости.. претупвали нещата.. няма такива работи. Какъв им е кяра да не ти сменят масления филтър примерно като след това ще се върна с блокирал мотор(или бог знае какво) и ще си отворят хиляди работи и познайте кой ще ги плати? Аз лично съм доволен и от Порше Изток и от Запад. В Порше Запад все още си обслужвам автомобила, полото не е влизало още в Изток(за обслужване), но пък съм адски доволен както от сервиза им така и от човека, който ми го продаде. Изслушаха ми изискванията, намериха ми автомобил както и ми направиха страхотна отстъпка за него. Когато ми оправяха полото(дефект още на следващия ден след покупката) ми дадоха заменящ автомобил- писал съм в друга тема за TSI моторите, а в Порше Запад винаги са ме гледали като бей(хапване и пийване на корем) и винаги са ми почиствали автомобила външно/вътрешно. Да, разбирам, че съм си платил за този кеф, но имам колеги с нови автомобили от други представителства и ги дерат все колкото мен, но го няма кефа.


Що за ТЪП начин на разсъждение? Какъв им е кяра? А какъв им е кяра да си цакат сериозен клиент с умрял акумулатор?

Последна промяна от Pagemakerboy на Вто 10 фев 2015 22:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Polo6R » Вто 10 фев 2015 10:09


Не знам въобще защо пишеш в тази тема, след като не си стъпвал дори в представителство на VW, камо ли да КУПИШ автомобил от тях или обслужиш. Ти имаш ли някакви доказателства, че са подменили батерията на човека? Аз говоря с факти, защото имам закупени ТРИ автомобила от ПОРШЕ в рамките на 6 години и никога не съм имал проблеми с тях, а ти говориш на базата какво си чул от комшията. Като имаш повече акъл от мен, защо си си купил внесен боклук от Германия и ревеш по форумите как да си оправиш изпърдяните дюзи?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот vucata » Вто 10 фев 2015 11:39


Аз говоря с факти и съм на 999.99% убеден, че в Ситроен не сменят въздушни филтри както и тези на купетата. На 999.99% съм убеден, че не се сменят и филтрите на купетата на гаранционни голф 6ци в Порше, защото съм го ВИДЯЛ с очите си на служебния автомобил който карах и който влезе 2 пъти за смяна на масло и филтри.
А пък ти щом нямаш проблеми, е време да почерпиш :mhihi
Не искам да коментирам и тъпото отношение както и на приемчика, така и на разбирачите вътре. Защото голф 6 си имат готиния проблем да сдухват водна помпа малко преди смяната на маслото, 2 пъти я скапва помпата и 2та пъти колата влиза в сервиз за това, и 2та пъти разбирачите обесняват, че проблема не е в нея, а някакво водно съединиение, и 2та пъти обаче аз се оказвам ПРАВ и колата излиза със сменена водна помпа....


nuHu3
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 14:25
Автомобил: Passat b7 2.0 TDI
Двигател: 2012 CFFB
Местоположение: Ruse

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот nuHu3 » Вто 10 фев 2015 11:45


А фактурирана ли е смяната на филтъра? Защото ако не се лъжа, поленовият филтър не се сменя с всяко обслужване, поне по сервизни интервали. Въздушните също.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 10 фев 2015 17:32


Polo6R написа:Не знам въобще защо пишеш в тази тема, след като не си стъпвал дори в представителство на VW, камо ли да КУПИШ автомобил от тях или обслужиш. Ти имаш ли някакви доказателства, че са подменили батерията на човека? Аз говоря с факти, защото имам закупени ТРИ автомобила от ПОРШЕ в рамките на 6 години и никога не съм имал проблеми с тях, а ти говориш на базата какво си чул от комшията. Като имаш повече акъл от мен, защо си си купил внесен боклук от Германия и ревеш по форумите как да си оправиш изпърдяните дюзи?


Какви изпърдяни дюзи, четеш между редовете...
Аз продължавам да твърдя, че изобщо не съм учуден от простотията, случила се в сервиза.
А теб може и да те гледат като бей там, надявам се разбираш значението на тази дума, меркантилно другарче.
Благодаря, че ме осведоми колко автомобила си закупил от Порше, жалко, че не можа да напишеш как си си купил ТРИ нови ПОРШЕТА.
:mrgreen


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот vucata » Вто 10 фев 2015 20:33


Да пиниз, фактуриран е филтъра. След като продължаваше да смърди на немити от 1 месец крака, реших да видя какво се случва с филтъра и познайте....като отворих кутията олеле майчице.....Голфа беше на 70 000+ км, а на буса ми Джъмбер изгоря моторчето на парното заради този филтър


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Чет 12 фев 2015 18:53


Polo6R написа: Когато ми оправяха полото(дефект още на следващия ден след покупката) ми дадоха заменящ автомобил- писал съм в друга тема за TSI моторите, а в Порше Запад винаги са ме гледали като бей(хапване и пийване на корем) и винаги са ми почиствали автомобила външно/вътрешно. Да, разбирам, че съм си платил за този кеф, но имам колеги с нови автомобили от други представителства и ги дерат все колкото мен, но го няма кефа.


Брато, аз съм похарчил почти 200 бона за VW, голямата част от тях в Порше и до сега не съм ял и пил на корем там, НИКОГА не са ми почиствали колата, НИКОГА не са ми давали заместващ автомобил, как ги правите тези неща ? :c020 При последното ми посещение в Порше-изток (когато ми устроиха грабежа с акумулатора) голяма част от персонала се беше разположила на трите маси на кафенето - 13 ч. и нещастните клиенти, като мен обикаляха по кьошетата или прави на студа вън.

Човек като си купи нов автомобил с разход от 5/ 100 и разкара предния с разход от 7/ 100, последното нещо което трябва да очаква, е да забогатее.
Д-р Николай Христов: Е с това направо каза всичко. Като сте го заяли този разход!

Уважаеми докторе, човек като си купи нов автомобил, се разочарова когато го лъжат! И сега при Б8 пак лъжат. Ще се заяждаме, докато продължават да лъжат. Що за овчедушие е да се приема безроптно нагли лъжи измерващи се в десетки хиляди ? Те немците и другите европейци щото са по-прости и те са го заяли - няма авто-списание в което да не пише за измамния разход на трите основни немски производителя (разбира се има и други).


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Polo6R » Чет 12 фев 2015 23:46


Хайде пропусни думата "брато", защото най-малкото не се познаваме. Та за проблема ти, сигурен ли си, че говорим за едно и също представителство? Аз говоря за Порше Запад- АУДИ, не за VW- там единствено кафе и вода, друго не могат да ти предложат. Никога не съм си прибирал автомобил от тях мръсен нито вън нито вътре. Явно проблема е в теб, нямам никакво обяснение. А за хапването и пийването, приемчикът всеки път си ме води отзад при витрината, подписва се на някаква тетрадка и започвам.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: logodashki и 161 госта