Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Техническа и сервизна информация за Passat
pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Пон 11 авг 2014 22:26


ssssl написа:При средна скорост от 153 км/ч има страшно много автомобили от среден клас, които ще дадат среден разход по-нисък с поне 60-70%.:smile

На практика карахме с 200 км/ч. Средната скорост е по-малка защото спирахме за 10 мин. (физиологични нужди) на Хепи около Филибето и намалявахме около камерите и изхода от Бургас. Ако карам с тази скорост Пасата той ще даде разход над 10л/100км. Колко са колите от средния клас, които ще мога да се движат без проблеми 400 км. с 200км/ч и ще дадат разход 7л/100км.? Пасат твърдо не го може това това упражнение! Кои full-size джипки ще карат 400 км с 200 км/ч и ще дадат разход 12-13л/100км.?




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Andonov » Пон 11 авг 2014 23:18


Заповядай да те повозя на пасат Б6 2.0 ТДИ 140 коня + чип (175 коня). София - Ямбол - Елхово 330 км 2часа и 10мин.
Разход на колонка пълно пълно 9.5. ти си смятай средната скорост. Под 200км/ч е сваляна заради камери и изпреварващи със 140км.
Та заповядай на това упражнение. Мога да ти го повторя многократно и разхода ще е все под 10.

Не ми се влизаше в полемика с тези опели, но ще то обясня кратко.
Малък мотор (визирам 2л)ако се движи със 200км на 3000об/мин и терена е начупен ще изгори повече от същия мотор който на тази скорост е с 3500об/мин.
Готов съм да ти го докажа на практика. Имам две кутии които ще сменя да ти го докажа.
Така че не си мисли че ниските обороти водят до нисък разход.
Фолксваген имат и 8 степенна DSG на Amarok, но знаеш ли че на 8 се движи само с върха на газта. Леко да подадеш газ) и сваля на 7.... що ли...сам си отговори.

п.с. бях ти писал и преди. Опел с малко грешащ скоростомер не съм видял.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Вто 12 авг 2014 9:26


И Б6 и Б7 със сигурност не са коли, които да се карат с 200км/ч освен по изключение. Ако карам с Б7 с 200 км/ч ще трябва да сменям маслото на 10000км. Моя Пасат с фабричните си 170 к.с. при 200 км/ч гори 10.5л/100 - не съм засичал на колонка, защото не карам повече от 5-10 км с такава скорост, но калибрирания ми компютър показва толкова и нямам основание да не му вярвам. Не знам как се кара с 200 по пътя Ямбол-Елхово ?!

По отношение на Опела и ниските обороти - не мисля, че тези ниски обороти са всичко, той Опела е и с по-малко въздушно съпротивление. Но фактите са такива, че София Бургас Лозенец и обратно - Опела харчи с 14 литра по-малко нафта и кара със 140км/ч а аз със 120 км/ч т.е. взима разстоянието с 1 час по-бързо и харчи 30 лв. по-малко.

Що се отнася до лъженето на скоростомера - при купуването карахме заедно 500 км. (Варна София). Разликата в показанията на скоростомера беше няколко км/ч (видими само при цифрови показания на компютъра), като се има предвид, че аз съм "обрал" разликата на Пасата с реалната скорост до 3 км/ч.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот nii » Пон 18 авг 2014 8:04


ако на някой с комби му трябват напречни греди за покрива - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=45&t=425062


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот nii » Сря 10 сеп 2014 20:43


София-Бургас 150кмч по темпомат (144 по GPS) 4 човека с много багаж 8.3л/100км по колонка.
вижда ми се много.
1.4 TSI twincharger 118kw


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 10 сеп 2014 20:50


Тия 160 магарета си сакат зоб, иначе май не става :confused


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот KGL » Чет 11 сеп 2014 8:15


4 човека с много багаж и 145 скорост колко искаш да изхарчи 5 ли? Съвсем нормално си е!


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 317
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот mukot » Чет 11 сеп 2014 19:06


И аз мисля, че е нормално. Свали темпомата с 10 км./час и ще свалиш разхода с близо литър. Скоростта се плаща. :smile


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Съб 13 сеп 2014 8:11


Момечета, тези, които пишем, че ни се вижда голям разхода на закупеното от нас VW, се надявахме с тези нови автомобили, нещата да бъдат не както ни се "вижда", а така както е написано по рекламните проспекти и официалната документацията на автомобила! Наблюдавайте и ще видите, че с тези пасати са много малко хората, които се движат с нормалните за магистрала 130-140 км/ч. - Защо ? Защото автомобила е много НЕ-икономичен ! Спомнете си сравнението написано от мен по-горе за Опела - той пристига с един час по рано и с 18 лв. по-малко до морето. При отиване и връщане в същия ден "бизнес автомобилът" на VW ви кара да пътувата с цели два часа повече за това пък с почти 40 лв. по-скъпо !

Избобщо истината е, че Пасат Б7 гори точно толкова колкото Б5, а всичко останало са рекламни лъжи "щото и другите правили така" !


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот gamble » Съб 13 сеп 2014 8:37


Е че то всички знаят, че написаният разход в книжките не е реален. Те са го постигнали (евентуално) в някакви идеални условия (без трафик и т.н.) Винаги се слагат 1-2л на ум над официалните стойности.

"тези, които пишем, че ни се вижда голям разхода на закупеното от нас VW, се надявахме с тези нови автомобили, нещата да бъдат не както ни се "вижда", а така както е написано по рекламните проспекти и официалната документацията на автомобила"

Е как това животно да харчи малко? Не е да кажеш някаква нова технология. Или да е хибрид (ел.мотор с бензинов). Опела как харчи? По книжка или повече?


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Съб 13 сеп 2014 8:52


Те са го постигнали (евентуално) в някакви идеални условия (без трафик и т.н.) Винаги се слагат 1-2л на ум над официалните стойности.


Не брато. Нямат право да го "постигнат" в идеални условия. Има Европейска директива, в която точно е казано във всяка секунда от теста с каква скорост се движиш (различно за градско и извънградско измерване). И в тази директива условията се приближават към реалните. Говорили сме за това в началото на темата - дори един колега е поставил графиката за това каква трябва да е скоростта.

Е как това животно да харчи малко? Не е да кажеш някаква нова технология. ...
Какво ще кажеш за табелчиците "bluemotion" залепени на всеки Пасат и дългите страници хвалби за тази технология в рекламните проспекти ?!

За Опела - да много по-близо е написаното в книжката до реалността. Последната информация която имам за него е София-Гоце Делчев и обратно при скорости от 100-110 км/ч с багаж - реален разход от 4.4 л./100км.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот gamble » Съб 13 сеп 2014 10:04


То хубаво ги има директивите, ама резултата е на лице. За жалост де... Те сигурно ще се оправдават с различен стил на шофиране, след това ще кажат че твоята кола има повече екстри - следователно е по-тежка и от там идва разликата. Единственото, което можеш да направиш е да не взимаш VW следващият път. Айде аз не карам кола като тебе от магазина и въобще не ми дреме, че не харчи толкова колкото пише. Под 6/100 извънградско не мога да го сваля (B6 2.0 TDI - ръчка). Моят шеф много реве за дето му харчи Турана масло все една е гориво. Ама във VW вдигат рамене и казват, че е нормално. Да не говорим, че в книжката му пише: "Разходът на масло може да достигне до 1л на 10 000км." Нямам думи. А колата е чисто нова. 2008г. 2.0 TDI - DSG.
А тоя "bluemotion"... една хубава дума не съм чул/чел за него в ревюта по нета. Сваля сваля... с колко да сваля? 200-300гр. Заслужава ли си? Не. Като съм на задръстване или на светофар ми спира двигателя. И какво от това? Дизел на място колко харчи? Мизерно. По борд гледам ми показва 0.5л на час с включен климатик. Щом не може да намали разхода когато колата е в движение тоя "bluemotion" е слаба работа.
Иначе покрай тебе и аз почвам да се замислям за разликата в разхода между твоята и Опела. Фрапираща си е направо.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 317
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот mukot » Съб 13 сеп 2014 21:08


Понеже много похвалихме Опела да кажа едно друго впечатление от приятел с Опел. Неговата е новата Зафира Турер с 1,6 турбобензин 170 коня, новия SIDI мотор с автоматична кутия. При малко повече натискане от Бургас до София не му стига резервоара - над 12 е разхода. При него заводската разходна норма също не отговаря на истината и то с много. Това разбира се не е утешение за нас, но все пак единични примери от други марки не променят факта, че всички лъжат за разхода и то значително. :redface


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 14 сеп 2014 11:19


pavel_andreev написа: Последната информация която имам за него е София-Гоце Делчев и обратно при скорости от 100-110 км/ч с багаж - реален разход от 4.4 л./100км.


Е, тук вече нещо са те избудалкали или ти ни будалкаш. Тая кола тежи над тон и половина. Трябва да се е движил зад някой тир през цялото време.
4,4/100 е просто АБСУРД, особено по този път и ти също много добре го знаеш.
Кой точно мотор е тоя Опел, имам чувството, че давате тук разход дори ПОД невъзможния< който дава производителя.
Чакам под 4/100 :Mr Green Fun .

Отделно - понеже на няколко пъти роптаеш срещу предавателното число на скоростите на Пасата.
Логично е при малко по-високо предавателно число колата да е по-еластична при подаване на газ на шеста, а Опела по-муден.
Или сега ще кажеш, че той и повече върви? :mrgreen


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - впечатления след 45 дена и 4000 км. каране.

Мнениеот pavel_andreev » Вто 16 сеп 2014 8:28


Е, тук вече нещо са те избудалкали или ти ни будалкаш. Тая кола тежи над тон и половина. Трябва да се е движил зад някой тир през цялото време.
4,4/100 е просто АБСУРД, особено по този път и ти също много добре го знаеш.
Кой точно мотор е тоя Опел, имам чувството, че давате тук разход дори ПОД невъзможния< който дава производителя.
Чакам под 4/100


Да, да аз ви будалкам вече три години ...
"4.4 по този път било абсурд ...". По този път моя предишен Б6 даде 5.1 (отиване и връщане общо). Този път е един от най-икономичните, защото здравия разум не позволява да се кара бързо. Разбира се който не се впечатлява от десетките паметни плочи на завинаги приключили със шофирането по този път може да лети и с 200 и тогава разходът няма да бъде такъв!

"Кой точно Опел..." - Написал съм го няколко пъти, ако не четем само последните два поста, а поне последните две страници ще знаем кой. Опел Инсигния 2.0 CDTI 140 к.с. ecoflex. Разходът според Опел е 3.7 л./100 км. (VW има Пасат с разход от 3.3л/100км.) За ниския раход от Опел казват, че на този фейслифт са направили: Ниско въздушно съпротивление (автоматични шори в предната решетка и по-нисък клиренс), оптимизация работата на двигателя, чрез допълнителни сензори в горивните камери и "специална настройка на предавателното число на главното предаване".

И изобщо да ви разкрия една "тайна" момчета -всички които говорите за еластичности, на другия му беше малък двигателя и т.н. Опела със 140 к.с. е точно толкова тромав, колкото и Пасата. 140 к.с. или 170 к.с. са си все толкова - колкото е числото. Колата не е и по неустойчива - няма и как да е със 19 цолови гуми (срещу 17 на Пасат). Вози малко по-твърдо. Вътрешния вид е малко по-американски. Това е. При сравнененито стози модел важното е 1 час по-бързо и 30-50 лв по евтино! Всичко друго е второстепенно.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта